bugün

entry'ler (32)

bir sonraki gün olamazdı

4 yıl 364 gün esaret. beşinci yıl olamazdı. mustafa kemal paşa sonuna kadar haklı. o süre bile çok ama kurtulduk ya onun ve silah arkadaşlarının sayesinde. bu kıvanç bize yeter.

evde epilasyon

yeni yaşam biçimimizde yani evde kalmamız gereken bu günlerde yapılacaklar listesinin en tepesine yazılması gereken kişisel bakım olayı.

epilasyon nedir bilmeyenler için tanım: vücudumuzdaki tüylerin kökten yakarak yeniden çıkmasını engelleyen işlem.

oldukça rahat ve acısızdır.

gurur ve önyargı okuyan adam

onu bilmiyorum da güç mevsimi okuyan adamı merak ediyorum nasıl olur diye.
ben bitirdikten sonra baya değiştim de. artık bazı şeyleri daha iyi anlıyorum. sanki dünyadaki bu kurulu düzeni devam ettiren itici güçler tepişirken olan garibanlara oluyor. o itici güçler keyif içinde yaşarken, yatlara katlara binip, zenginliği iliklerine kadar hissederken olan geride kalanlara oluyor.
ama elbet onlar da bir gün acımasızlıklarında boğularak, güç tutkuları içinde eriyip bitecekler. kitapta da anlatıldığı gibi.

görsel

bu arada kitabı mutlaka okuyun.

türkiye iş bankası

Deprem sonrası 5 milyon liralık bağış kampayası yüzünden bendeki sevgisinin iki katına çıktığı bankadır, hani herkes nerde? yapılması kolaysa diğer bankalar neden bu kadar duyarsız kaldılar. Kimse kusura bakmasın düşünce güzel plan güzel.

türkiye iş bankası

Deprem sonrası 5 milyon liralık bağış kampayası yüzünden bendeki sevgisinin iki katına çıktığı bankadır, hani herkes nerde? yapılması kolaysa diğer bankalar neden bu kadar duyarsız kaldılar. Kimse kusura bakmasın düşünce güzel plan güzel.

note

uzun zamandır o marka senin bu marka senin diye gözaltı morluklarıma kullanmadıgım concealer kalmadı, bi arkasımnın önerisi üzerine Note markasını kullanmaya basladım, gözlerimin altı 500 yıllık keşler gibi mor oldugu için bi faydasını görmeyi de ummuyordum acıkcası, önce bb olanını kullandım ama benim için normal olanı çok daha iyi geldi. Şu an gözlatı kapatması için daha iyi bir marka oldugunu düşünnmüyorum. Ama siz illa ki ben yumusak dokulu istiyoeum diyorsanız (bkz: Note Bb Concealer 01).
görsel

pep card

yabancı bir inşaat firmasında çalışıyorum ödemelerim için pep card çıkarttım kendime. amacım kur farkına yenik düşmemek, çünkü baya para gidiyor komisyondur şudur budur. bu olayı keşfedeli 4 5 ay oldu, kendi kesem için yaptığım en iyi şey kesinlikle. insan kart sahibi zaten isteyerek olmuyor madem öyle en mantıklısını seçelim dimi.

metacartin

sadece kilo vermeye değil enerjinizi yenilemeye de yarar. günlük kullanıma uygun bir ürün.

sıfır bir

keşke haftada iki kez falan yayınlansa. tadının damağımızda kaldığı yerde bitiyor.

hep yek 3

aslında filmin adı dram filmi gibi duruyor. hani, hep yek geldi bizim hayatımızda her zaman gibi. ama komedi. hem de sağlam komedi.

sıfır bir 5 sezon

iyisiyle kötüsüyle beş sezonu devirmiş bir diziye kötü demek tek kelimeyle aptallıktır. dizi sağlam. kim ne derse desin. sizleri aşkı memnuya alalım.

sıfır bir 5 sezon

ilk bölüme bu kadar aksiyonu sığdırdılarsa ilerleyen bölümlerde neler olacak insan merak ediyor. keşke blu tv peş peşe atsa bölümleri.

2019 yerel seçimleri

türkiye haritası iliyle ilçesiyle yine turuncu rengi alacak genel olarak. istanbul da yüksek ihtimalle bunların arasında olacak. binali yıldırım zayıf rakibini ezip geçecek yüksek ihtimalle.

binali yıldırım

ulaştırma bakanlığı döneminde istanbul'a yaptığı mega hizmetler herkesçe malum. büyükşehir belediyesi için de zaten ak parti'den en uygun aday kendisiydi. ve en güçlü tabii. istanbul şimdiden yıldırım'a hayırlı olsun diyebiliriz.

kafalar karışık

sabah seanslarına girmek daha iyi olur. lise çıkışlarında özellikle sinemada epey bir gürültü olabilir. ya çok geç giddeceksin ya da çok erken.

kemal kılıçdaroğlu

maltepe belediye başkanı ali kılıç ile birlikte almanya ve avusturya'da temaslarda bulunmak üzere yola çıkmıştır.

deniz kıyısında bira içip poker oynamak

wsop sayesinde evimde bira içerken de rahatça oynuyorum.

uludağ sözlük moderatörleri

aynen. şeydirler.

poker oynarken dikkat edilecek hususlar

wsop'ta oyanayacaksınız. ilk husus bu. başka yerde oynanan sarmıyor.

insani gelişme endeksi

chp'li belediyelerin resmen ele geçirdiği liste. gerçi ben maltepe'de yaşadığım için maltepe ilgilendiriyor beni. ali başkandan da daha azını beklemezdik. memlekette top 10 içindeyiz çok şükür.