bugün

entry'ler (114)

en cool rus isimleri

fyodor.

(bkz: dostoyevski)

edit: fydor, theodore isminin slav formudur bu arada.

bücür cadı bücür cadı sevgi dolu bücür cadı

kötülerin, düşmanıdır.
iyilerle dost, bücür cadı.
oley!

sözlük yazarlarının favori giysileri

(bkz: fular)

anlayan anlar.

yiğit bulut un acılarla dolu yaşam hikayesi

(bkz: yazık)

aşık olunan kişinin fotoğraflarına bakmak

daha önce yazılmamıştır umarım; bakamıyorum kardeşim. o gözlere bir türlü uzun uzun bakamıyorum. utanıyorum. sanki fotograf değil de, cidden karşımda duruyor. tövbe ya rab, bak yine bi' fena oldum, tipini sevdiğim. *

yazarlar kitap olsa alacağı isimler

kısmetsiz.

terk edilirken söylenebilecek en güzel cümle

varolmayan cümle. iyi dileklerde bulunsa, şuna bak demek ki hiç umursamıyo diye düşünürsün kuşkusuz. demet akalın vari, işte sen de layığını bulacaksın falan dese afallar kalırsın. işte örnekler çoğaltılır da, asıl nokta şu; kulakların ne duyarsa duysun canın yanacak, karnında bir boşluk hissi, belki biraz kalp çarpıntısı...

bir kızı kendine aşık etme yolları

umursamamak.

sözlük yazarlarının hayat felsefeleri

anlam ara.

yazısı çirkin olan insan

ilkokul öğretmenimin ''çocuklar el yazısı kötü olan insanın kişiliği de kötüdür, bunu hiçbir zaman unutmayın.'' sözleri bilinçaltıma öyle bir işlemiş ki, hakkında iyi şeyler düşünmek için kendimi zorladığım insandır bu.

bu arada alakasız bir not: Sherlock Holmes kitaplarından birinde bizim dedektif şöyle bir şey diyor ''Harfleri okunaklı ve normalden daha büyük yazan kişiler kendilerine güvenen, saygıya büyük önem veren, soğuk - mesafeli kişilerdir. ''

kimseyi özlememek

sevdiğiklerinin bir gün iyi ya da kötü bir şekilde hayatından çıkacağını bilen kişidir. hayat bu, bazı kişiler vardır yaşamınıza dahil olur, asla onsuz-onlarsız yapamam dersiniz. yıllar geçer. geriye dönüp bakar, ''hayat işte.'' dersiniz. öğrenirsiniz '' ay yaşasın iyi ki tanıştık, canım arkadaşım-sevgilim'' vs. dememeyi. hayat işte...

sözlük yazarlarının itirafları

unutamıyorum. en kısa haliyle bu...

rusların iğrenç bir millet olması

şaşkınlıklara gark ettirendir... evrensel değerlerin milleti olmaz ama.. ama... edebiyattan dansa, felsefeden siyaset bilimine, sporuna.. rus kültürü tüm dünya için çok önemlidir dolayısıyla bu birikimin altında yaşayan insanlara iğrenç demek biraz kompleks.

şunu belirtmeden geçmek de olmaz, daha liseyi bitirmeden dünya klasiklerini yalayıp yutmuş, türlü enstürman çalmayı öğrenmiş, muhtemelen iyi derece fransızca konuşabilen bireyler haline geliyorlar.. ha kırsal kesimde bunlar yok derseniz, hangi köylüye iğrenç demek haddimize ki?

tüm zamanların en iyi erkek tenisçisi

roger federer 'dir fakat tek kıstas sahip olduğu teknik değil. spor ahlakı var adamda, tek bir maçını izlemiş olmak bile bunu anlamak için yeterli. bugune kadar biz sevenlerine ilham verdiği için, her zaman daha iyisini yapmaya çalıştığı için teşekkürlerimizi sunar, hakkında hayırlısını dileriz.

ne dostoyevski ne de tolstoy okumamış yazar

okuyup orda burda hava yapacaksa hiç okumaması daha iyi olan yazar.

bunun dışında: okurken hissedeceği ''dalgalanmalar ve parçalanmalar'' kendisine çok şey katacağından okuması tavsiye edilir.

çok afedersin ermeni olmak

çok afedersin cahil ve faşist olmaktan daha kötü olmayandır.

tarih

resmilik kazandırılmış yalanlar.

yaz sonu bunalımı

'' sanki yaz başı güllük gülistanlıktı! '' dememe sebep olmuştur.

o arayacak diye gözü telefonda olmak

(bkz: aramazsan arama yar aramazsan arama) nidasıyla sonuçlanabilir.

gelmiş geçmiş en büyük liderler

madonna.