bugün

entry'ler (62)

milletvekilleri adaylari 2011

2011 genel Seçimlerinde bizi temsil etmeye talip olan milletvekili adaylarıyla ilgili gelişmeleri takip edebilecegimiz facebook sayfasi:

http://www.facebook.com/p...lari-2011/164578583569566

herseysesli

odullu yarismalara baslamis kendileri.

inci sözlük

ilk girdiginde katila katila gulersin, ikinci kez girdiginde yine gulersin ama buna bir 'ohaaa' eslik eder, ucuncu kez tukladiginda tekrar gulersin, "abartmasaydin usta" diye soylenerek ve sonuncuda yine gulersin ama penceriyi kapatirken kendinden igrenirsin ne igrenc sozlere guldugun icin. Tekrar sayfalarina girsen yine gulecek birsey muhakkak olur ama girmezsin, cunku bun sen degilsindir. tesekkurler inci, kendime getirdiniz beni igrenc herifler.

maç sonlarında gs lilerin sağa sola kaçması

gundeme geldikce, yine daha once bu baslik altina yazdigim yazidan oturu eksilenme rekoru sahibi olmama yardimci olacak olan baslik.

28 mart 2010 galatasaray fenerbahçe maçı

son yillarin en temiz derbi macidir. Futbolculari olsun taraftarlari olsun gayet temiz bir mac cikarmislardir. Ne var ki surekli kavga ve olay arayan turk futbol seyircisine ya da fanatiklerine hitap etmemesinden oturu vasat(!) bir derbi de oldugu soylenebilir.

türklere özgü davranışlar

zaten boylesi formata sozluk demek turklere ozgu ama asil turke ozgu davranis, ben de dahil olmak uzere, ayni ulkede yasayip, ayni vatandasliga sahip olup, birbirinden bu kadar nefret edip bunu da sol frame e tasimasidir.

maç sonlarında gs lilerin sağa sola kaçması

ezikleri sagdan soldan toplayan ve bu baslik altina getiren tespittir.

her yanı ellenmiş bakire vücutlar

Senelerce kecisi, essegi, fahisesi, bulabilirse kiz arkadasiyla yapmadigini birakmayan, evlenince de illaki bakire olacak diyen erkeklerin oldugu bir toplumda gayet dogal ve hakli bir savunma mekanizmasidir.

komik olmanın dezavantajları

sevisme sirasinda bir gozunu acip neler olduguna bakindigi anda partnerine yasattigi konsantrasyon eksiligine bagli performans dusuklugu ile aciklanabilir bu dezavantaj.

günü en iyi anlatan şarkı

(bkz: yeter ki onursuz olmasin ask) lutfen olmasin!

melodi tavsiyesi: burak yeterin remixi ile de dinlemenizi tavsiye ederim

nerelisin sorusuna alternatif cevaplar

istanbul benim şehrim
aynaya yansıyan yüzüm
istanbul benim şehrim
durmadan kanayan yaram

istanbul aglayan kadınım
aldatan erkek
istanbul aglayan kadınım
aglayarak ürkek

istanbul yorgun kollarım
gece karanlıgım
istanbul yorgun kollarım
her zaman inandıgım

istanbul benim adım
kostantinadan sonraki
istanbul benim adım
ölene dek baki

istanbul yanan ateşim
söndürülemeyecek kadar
istanbul yanan ateşim
ömrümün sonuna kadar.

ben başkasını seviyorum

(bkz: artik seni sevmiyorum)

uçak düşerken gönderilecek son sms

bizniz alma demistin oysa sevgilim, yazik oldu paraya, hatalarimi affet.

2009 dunya guzellik yarismasi

güney afrika'da düzenlenen ve cebelitarık adına yarışan Kaiane Aldorino nun kazandigi guzellik yarismasi. Meksikali guzelin hakkinin yendigi guzellik yarismasi olarak da tarihe gececektir.

üçlü prizde hak gasp eden şerefsiz adaptör

yillardir dusunup dile getiremedigim ve seneler icinde bu tip adaptorlere karsi icinmde birikmis nefret ve kinin gun isigina cikmasidir bu baslik. besleyen ve beslenen arasinda kendisine bicilen omur suresince sadece bir araci olarak kalmaya mahkum, uclu prizlerdeki paylasimciliktan uzak bu karanlik guclerin, bir de uclu prize adapte bile olmayanlari vardir ki, kabustur kabus.

j y suis jamais alle

amelie filminin soundtracki olan bu parcanin tavsiye edecegim uyumlu remixi icin:

http://www.youtube.com/watch?v=njA440ZQO0A

yurtdışında bulunduğunu insanın gözüne sokan yazar

siz turkleri anlamakta cidden zorluk cekiyorum, bir sozlugun etrafinda gereksiz din tartismalari, anlamsiz siyasi gerginlikler, hic luzumu olmayan mezhep anlasmazliklari, hatta cani sikilip tartisma yaratmak icin sozluk icinde nesil diye bir ayrimciliktan bahseden garip insanlar. birbirini bu kadar yiyip bitiren baska bir ulke vatandasi yoktur. isiniz zor valla.

neyse ben sicak kirmizi sarabimi her zamanki 'chez fourgon' da almak uzere tertemiz ulkemin her daim bakimli kadinlariyla dolu tarih ve sanat kokan sokaklarina dogru yola cikayim.

altıncı nesil yazarlar başlıklarıma entry girmesin

hakli ya da haksiz yahu adam istememis iste, ne diye girersiniz altincilar, hatta 20. entry sokusturmalari filan, igrenclesmesek. ayrica baslik sahibine de buradan sesleniyorum yapmayalim boyle ayrimciliklar.

bu arada hep bir entry de soylemek istemistim bak bugune denk geldi; her turlu fanatizme hayir!

la foule

melodide tempo arayan, sarki sozlerinden hicbir sey anlamiyorum bari dans edeyim diyenlere itanayla la foule un remixi onerilir.
http://www.youtube.com/watch?v=21jJkvmkrAg

edith Piaf'i sevenlere de 'la vie en rose' klasigini ve aznavurla dueti 'plus bleu que tes yeux' adli sarkisini siddetle oneririm.

hıncal uluç tan sözlüğe hakaret

sozluklerin en altinda yazmiyor mu hersey yalandir diye! ee ne diye bunca kisi gocunmus anlamadim. ustelik cok da haksiz seyler soylememis adam. cirpinmayin bu kadar dostlar.