(bkz: Neyim eksik ondan)
ben başkasını seviyorum. ben de ayakkasını türünden yapılabilecek iğrenç espriye zemin hazırlayan ayrılmak isteyen sevgilinin cümlesidir. bünye de şok etkisi yaratmakla mütevellit karşısındakine dayak atma isteği uyandırır.
(bkz: beni başkası olarak mı görüyorsun)
(bkz: anlamak istememek)****
(bkz: ben başkasını seviyorum)
hayata küstürür.
karşılığında ''ne zaman bana olan ilgin bitti de başkasını sevebildin. madem öyle ilgin bittiğinde ayrılsaydın. karşındakinni zamanını çalmak bir yana kalbini kırabiliyorsun, ben ise sevmesem bile bunu sana yapamazdım. birbirimize kalbimiz dışında şerefimizi emanet etmiştik. bir de utanmadan zorla itiraf ettiriyorsun korkak. demek ki bana layık değilsin. yolun açık olsun.'' denecek cümledir. eğer ilişki biterken söylenmişse

eğer hiç çıkmadan önce duyulmuşsa karşıdakine dürüstlüğü için teşekkür bile edilir.

her türlü koyverilir. zaten koyverilirse ya o kişi alınır ya da daha iyisi.

(bkz: let go)
(bkz: ne tesadüf bende)
kendiyle barışık olmanın dibine vurmuş bir insanı bile kendine küstürebilen tek cümledir.
kalp kıran cümledir. başkasına karşı tercih edilmemek elbette kırıcıdır. ancak şu da unutulmamlıdır ki bu bazen* eksiklikten değil bilakis karşı tarafın taşıyamayacağı kadar artılara sahip olmaktan ötürüdür.
Leyla Ahmet'i, Selim Leyla'yı, Ayşe Selim'i, Ahmet Ayşe'yi sever. Normal bir durumdur, dert etmemek lazım.
mesela yakın bir arkadaşınızdır. fakar uzun süredir içinizde ona karşı engellenemez bir aşk vardır. sonunda birgün cesaretinizi toplar karşısına geçer ve ''sana aşığım'' dersiniz yüzünüze anlamsız anlamsız bakar ve ''ben başka birini seviyorum'' der işte o anda yaşanabilecek en berbat duygulardan birini yaşatan cümledir.
(bkz: artik seni sevmiyorum)
başka biri olmayı istmek için geçerli bir sebep daha...
(bkz: karşılıksız aşk)
sözlüklerin kardeşliği hükmüne ve saygı değer kayser sozer'in hoşgörüsüne sığınarak yazıyorum. itü sözlük'de giden sevgiliyi durdurmanın yolları diye bir başlık vardı. yine kayser sozer'in o uzun yazılarından biri çıkıyor karşınıza. erinmedim okudum. o kadar yazının kısaca özeti bırakın siktirsin gitsindi. nihayetinde yazının sonunda da şöyle bir cümle vardı.
-ben ayrılmak istiyorum
-peki
işte sihirli sözcük o peki cümlesi. gururunuzu ayakta tutacak ve karşınızdakine acının en sağlamını yaşatacak sihirli söz bu. şimdi teyitlemek için başlığı da yazıyı da aradım ama bulamadım malesef. neyse ben burda ne olacağını da söyleyim. kızın aklından sizin o dik, erkeksi duruşunuz çıkmayacak, size de geri dönemeyecek, hıncını da o yeni ibneden çıkaracağını anlatıyordu işte. tersi de geçerlidir sanırım. kızlar da peki derse en iyi cevap bu olur.
edit: konuyu lütfen subjektifleştirmeyin. ben burda kayser sozer'in mükemmelliğinden bahsetmedim. adamı ister sevin isterseniz de bozuk saat ama doğru göstereceği vakte denk gelmiş bu yazı deyin fark etmez. sonuçta ben gidiyorum diyen ya da ben başka birini seviyorum diyen sevgiliye verilecek en iyi cevabın peki olduğu gerçeğini değiştirmez bu.
Kalbini yangın yerine çevirir bu 3 kelime aslında 3 kelime deyip geçmemek lazım.Hayatının acısını yaşatan cümledir sonuçta...
Onu seversin öyle bir seversin ki ne yapsan bırakamazsın o da seni sevdiğini söyler 'Kulağına küpe olsun seni çok seviyorum unutma' der inanırsın ,inanmaya mecbursundur.Aşk bu sevgi bu aklının yerine sadece kalbin devrededir onun karşısında.. Kalbinden ne geçerse kabin onun hakkında ne söylerse onu kabul edersin..
Bir süre devam eder böyle onu hissetmezsin yanında çoğu zaman kaçar gibidir senden ama o sözü gelir aklına ve ''kulağımdaki küpeyi unutmuyacağım' dersin ..Aslında o küpeyi yalanda olsa hiçbir zaman unutamayacaksındır. Ve gün gelir onunla konuşurken dertlerinden yakınır acaba ben mi birşey yaptım diye düşünürsün hadi anlat dinlerim dersin o ise ''anlatırsam bende senin dertlerini dinlemek zorunda kalırım'' der .. bu cümleden itibaren için içini yer anlarsın tersliği hazırlarsın kendini sona.. ve sonunda Ben başkasını seviyorum der hatta cümlesi uzundur açıklar herşeyi ama sen bu 3 kelimeyi duyarsın .. Dünyan başına yıkılır yüreğine kor ateşler atılır yanarsın ve ömrün boyunca bu 3 kelimeyle için yanacaksındır. Dönmeyen bu ateş kalbine yer edinmiştir 3 kelimeyle..
- ben başkasını seviyorum.
+ aa hakketten mi? bende.
"Bir insana, bir adama ben başkasını seviyorum denir mi Necla?"

"Egemen!"

"Ben seni sevmiyorum denir, senden nefret ediyorum denir. Ben başkasını seviyorum denir mi?

"Ne fark eder ki Egemen?"

"Seni sevmiyorum intihara, ben başka bir adamı, başka bir lavuğu seviyorum cinayete götürür Necla."

http://mbsadam.blogspot.c...llerimi-birak-da-git.html