bugün

"hmm siz türkiye'de nasıl dersiniz?" gibilerinden klişeleşmiş sözcüklerle entrylerini süsleyen yazar modelidir.
"geçen akşam şanzelize'de yemekteyiz... " diye başlayan cümlenin sahibidir. nedir soktuğumun şanzelizesini biz de gördük bi zikim yok işte.

(bkz: eyfel dediğin bir kucak demir yığınıymış)
ibrahim tatlıses'in hemşerisi olduğu için övünen insanın arkadaşıdır.
(bkz: yurtdisinda bulundugunu gozumuze sokan yazar/#2403075)

bu kadar olur dedirtti bir anda.

hey maşşallah beah!
diger yazarlari ezip egosunu tatmin eden ya da yalnizca paylasan yazarlardir.
fransa'da yok hiç bu tarz insanlar. görgülü adamlar yani.
henüz türkiye'de ankara'nın doğusuna gitmeyen kişilerin özellikle de gelişmiş avrupa ülkelerini öve öve bitirememeleri ne kadar da acıdır.
asagilik duygusu agir basan yazarlar tarafindan dalga geciler yazarlar da olabilir; hakikaten gozumuze sokan yazarlar da...

zira yurtdisindaki sehirlerin basligina orayi tanimliyan, oraya gidildiginde yardim edecek bilgiler giren yazarlar olabilir. mesela interrail'e gitmis, bize italya'dan ucuz ve harika pizzacilar onerenler olabilir. bunlara "vay amuagodduum, gitmis de gozumuze sokuyo!" demek manasizdir. veya bir yurtdisi sehrinde okul veya yasama amacli uzun zaman bulunmus, orayi sevmis birisi olabilir. "bilmemkac senemi gecirdigim caanim sehir" diyebilir. asil sorun, bundan alinan yazarlardir. ulkenin disina cikmayi ovunme araci olarak gorenler utansin.
yurtdışında bulunmayıp da arama motorlarından sallıyor da olabilir. örneğin ziya. hatta ziyaaa.
(bkz: balçiçek pamir)
gidipte sokmayan varsa delikanlı gibi çıksın söylesin. sanki hevesinden yurtdışına çıkıyor adam. tamam hevesten de çıkıyor olabilir. anlatmayacak da napacak?
"kör kör parmağım gözüne" yazarıdır.
biz de papua yeni gine'ye gittik. söylüyor muyuz hiç? allah allah
yurtdışında bulunmayı gözünde büyütenlerin gözüne giren durumdur.
(bkz: sohodabesdakika)

görgüsüz bes dakika kalmıs, onu da nick yapmıs.*
alamancı yazar.
"ulkenin disina cikmayi ovunme araci olarak gorenler utansin."

daha iyi nasil denirdi bilemiyorum...

ya kardesim bu insan yurtdisindaki deneyimlerini paylasmasin mi yani, tamam eger cok ukela yazmissa yazisini elestir kotule ama sen istedigin kadar iyi niyetli ol, birileri cikip hava atiyor diyecek illaki. kendimden biliyorum bu deneyimlerini paylasan eksi sozluk yazarlarinin yazilarindan cok ama cok fayda gordum, evet yurtdisindayim, isteyen hava atiyor desin... *
(bkz: valla istiyerek olmadı)
(bkz: burdan almanyadaki amcama selam söylemek istiyorum)
Başka bir yerimize sokmadığı için şimdilik şükran duymamız gereken yazardır.
'' ben alamanya' daykene '' * diye başlar sözleri genelde.
görmemişin yurtdışı olmuş, tutmuş şeyini koparmış denilebilecek yazar modeli.
Eli öpülesi yazarlardir. * *
sonuçta ,bazen nokta atışı mekan isimleri vermeleri, oraya gidecek olan insanlara cok yayarlı bilgiler olabilir.*
mesela gent'e gelirlerse ** gece charlatan denen mekana gitsinler mutlaka 4 farklı alanda 4 farklı dj 4 farklı tarz müzik sunar. ortam çok iyidir vıcık vıcık.*
metro bilet kontrollerinin nerelerde yapıldığına ,o şehrin türk öğrenci derneği nerdedir , hangi numaralardan ulaşıra kadar bi çok bilgiyi veren bi kişi * ben ve benim gibi bi çok kişiye yardımcı olmuştur eminim..tabii seçici algı diye bişi de var..senin gözüne sokmaz da , senin gözün çeşitli nedenlerden ötürü "bak lan dallamaya fransa'nın bi şehrini yazmış , ukala hödük" gibi bi yorum yapar yurtdışındaki bi şehir ismini görünce..yurt dışında olmayı matah bişi sanmaya da gelince , adam john hopkins'e , mit'e , cambrigde'e , zürih teknik universitesine ve unun gibi nice iyi yerlere okumaya , lisansüstü vs yapmaya gidiyosa , * üstüne bi de kendini saatlerde aynada sevip , yehuu süperim nidaları atacağına sözlüğe gelip bizi de bilgilendirme görevini üstlenmişse , onu ancak tebrik etmek , ülke adına gurur duymak ve teşekkürleri esirgememek düşer bize..düşmeli daha doğrusu..tabii şimdi , aa yok nalan mit te kimmiş yani bi insan mite gidince adam mı oluyo he cık cık diyen kişiler olucak , ki kendi sıfatlarını bulamadım ben en azından samimiyetsizlik bulutu diyim onlara , sırf onlar kompleksli , takdir etmeyi bilmeyen tipler diye , adam bilgiyi paylaşmayacak mı , ki sırf biraz daha bilgi alalım diye abd'nin götünü yaladığımız şu günlerde , bilgiden daha mühim bişi olduğunu göremediysek , evet lan o adam iğrençtir böö, hem gitmiş bilmem nereye hem övüyo bak ya vatan haini..
mutevazilikten nasibini almamis ve yaptigi tespitlerin olcusunu kacirmadiginda kimseden tepki gormeyecegini bilmesi gereken yazardir.