bugün

entry'ler (73)

bursaspor şampiyon olursa olacaklar

anadolu takımlarının gözü açılır. tıpkı bir zamanlar galatasaray'ın avrupa yolunda diğer türk takımlarının gözünü açtığı gibi. yine anadolu kulüpleri bizi şampiyon yapmazlar psikolijisinden kurtulup türk futbolunun gelişimine katkıda bulunurlar. istanbul takımları da aslında bir cacık olmadıklarını anlayıp kendilerine çeki düzen verirler.

velhasıl türk futbolu kazanır.

iddia: ligimizde ikinci bir anadolu takımı şampiyon olmadıkça hiçbir takımımız şampiyonlar ligini alabilecek gelişimi gösteremez.

norman stone

ingiliz the times gazetesinde yayınlanan makalesinde "bugünkü türkiye'nin doğusunda yaşayan halk [o dönemde] çok ağır koşullar altında yerlerinden edildiler ve bu da zaman zaman cinayetlere ve şiddet olaylarına neden oldu. peki ya soykırım? eğer hitler’in yaptığı tarzda bir şeyden bahsediyorsanız hayır.

ekim 1914’te bir ermeni lidere mevcut sorunların giderilmesi için devlette bir görev teklif edildi ancak güven sorunu nedeniyle teklifi geri çevirdi.

türkler yaşananlardan dolayı 1,600 kişiyi yargıları ve bir valiyi idam etti. 1918’den sonra dört yıl boyunca türk arşivlerini inceleyen ingilizler, suç teşkil eden belge bulamadılar. büyük şehirlerde yaşayan ermenilere dokunulmamıştı.

yaşananlarla ilgili 1920 yılında bazı belgeler ortaya çıktı ancak bunların da bir fransız okulunda yazılmış saçma sapan sahte belgeler olduğu anlaşıldı. bütün bu yaşananlar soykırım olarak tanımlanamaz." diyerek, " (bkz: içimizdeki irlandalı)lara ders veren" iskoç bilim adamı.

mehmet ali birand

2 lafı bir araya getirip de cümle kuramayan adamı anahaber bültenin başına getirmişler ki şaşırmamak lazım çünkü sam amcası korur onu.

28 şubat 1997 darbesi

28 şubat'a önceleri dindar insanlara karşı yapılan postmodern bir darbe gözüyle bakardım. fakat ak parti'nin tek başına iktidara gelmesi bu bakış açımı sorgulamama neden oldu. derin bir araştırmaya daldım. farkettim ki yapılan bu postmodern darbe dış dinamiğin iç dinamikleri tetiklediği ve dış dinamiğin istediği yönde yol alan aslında tam olarak dindar insanlara karşı değil, küresel sermayeye karşı olan bir siyasi görüşe karşı yapılmış bir müdahale olduğunu farkettim.

baktığımızda erbakan hocanın temsil ettiği milli görüş, abd'nin ve küresel sermayenin tam karşısında duran bir oluşum. bu oluşumu bitirmek için, iç dinamiğin laiklik hassasiyeti kaşındı ve refah partisi o günkü askeri, siyasi oluşuma ve basına dövdürüldü. dış dinamik her zamanki gibi kendine içten bir maşa buldu ve ateşi körükledi. sonuç mu ? erbakan hükümeti düştü.

2 seçim sonra ne oldu?

28 şubat'ta dayak yiyen milli görüş içerisinden küresel sermayeye karşı olmayan "yenilikçiler"e mağduriyet rolü kazandırılarak tek başına iktidara gelmesinin yolu açıldı. baktığınızda aynı islami hassasiyetler tayyip erdoğan'ın ak parti'sinde de var. tek bir farkla, küresel sermaye karşı olmadan ve ılımlaştrılmış şekilde.

halkımız da benim gibi bu olaya dindar insanların ezilmesi gözüyle baktı ama aslında amaç küresel sermayeye karşı olan milli görüş'e bir daha ayağa kalkamayacak şekilde yumruk atmaktı. istedikleri de oldu. bakıldığında dindar insanlar yine ezildi ama onların ezilmesi amaç değil araçtı.

şimdi ise abd'nin bop projesi için ak parti istenilen kumaş konumunda. 2 dönem de bu kumaşı çok iyi kullandılar !!!

28 şubat

28 şubat'a önceleri dindar insanlara karşı yapılan postmodern bir darbe gözüyle bakardım. fakat ak parti'nin tek başına iktidara gelmesi bu bakış açımı sorgulamama neden oldu. derin bir araştırmaya daldım. farkettim ki yapılan bu postmodern darbe dış dinamiğin iç dinamikleri tetiklediği ve dış dinamiğin istediği yönde yol alan aslında tam olarak dindar insanlara karşı değil, küresel sermayeye karşı olan bir siyasi görüşe karşı yapılmış bir müdahale olduğunu farkettim.

baktığımızda erbakan hocanın temsil ettiği milli görüş, abd'nin ve küresel sermayenin tam karşısında duran bir oluşum. bu oluşumu bitirmek için, iç dinamiğin laiklik hassasiyeti kaşındı ve refah partisi o günkü askeri, siyasi oluşuma ve basına dövdürüldü. dış dinamik her zamanki gibi kendine içten bir maşa buldu ve ateşi körükledi. sonuç mu ? erbakan hükümeti düştü.

2 seçim sonra ne oldu?

28 şubat'ta dayak yiyen milli görüş içerisinden küresel sermayeye karşı olmayan "yenilikçiler"e mağduriyet rolü kazandırılarak tek başına iktidara gelmesinin yolu açıldı. baktığınızda aynı islami hassasiyetler tayyip erdoğan'ın ak parti'sinde de var. tek bir farkla, küresel sermaye karşı olmadan ve ılımlaştrılmış şekilde.

halkımız da benim gibi bu olaya dindar insanların ezilmesi gözüyle baktı ama aslında amaç küresel sermayeye karşı olan milli görüş'e bir daha ayağa kalkamayacak şekilde yumruk atmaktı. istedikleri de oldu. bakıldığında dindar insanlar yine ezildi ama onların ezilmesi amaç değil araçtı.

şimdi ise abd'nin bop projesi için ak parti istenilen kumaş konumunda. 2 dönem de bu kumaşı çok iyi kullandılar. !!!

genç siviller

sivilleşelim fakat militarist yanımızı da kaybetmeyelim diyebileceğim gençliktir.

hiçbir süper güç yoktur ki güçlü bir militarist yanı ve devrinin en güçlü ordusuna sahip olmasın.

siyasi sözlük

sözlük dünyasındaki siyasi boşluğu dolduracağına inandığım platform. 2. meclis olma yolunda hızla ilerliyor. tbmm'den farklı olarak artı yanı, baraj engelinin bulunmamasıdır. her görüşe ve kimliğe açık.

ihsan doğramacı

kurduğu bilkent üniversitesi'nde zeki anadolu gençleri iyi eğitim almakta, milletine ve memleketine faydalı bireyler olarak yetişmektedir. allah rahmet eylesin.

stv nin sunucusu

asım, asmak lazım. asım, kesmek lazım. asım için bunlar kıçlarını kurtarmak için kullanabilecekleri son levazım. paranoyak asım !

yarın darbe olsa olası gazete manşetleri

zaman gazetesi : darbe kaçınılmazsa zevk almaya bakalım

'80 darbesini haklı görenler de bunların ağa babaları değil miydi zaten !

mehmet gazioğlu

bugünlerde tdh ile dirsek teması gündemde. son büyükşehir belediye seçimlerinde gazi olan, son kullanma tarihi geçmiş siyasetçi.

çal çırp cebe at partisi

parti seçim genelgemize, karma öğrenci yurtlarının yanına hatta yan yana inşa edilen erkek ve kız öğrenci yurtlarının yanına bir de kreş açılmasını koyduk.

3 çocuk yapın demiyoruz. yapılanları sadece çöpe, lavaboya, tuvalete atmayın diyoruz. gençler içinizi ferah tutun. biz sizi sizden çok düşünüyoruz.

hepinizi "çapsız" arkadaşlarınızla birlikte partimize destek olmaya bekliyoruz.

çin seddi nin uzaydan göründüğü yalanı

çin seddi uzaydan gözüken tek yapı denilir durur hep. ilkokul kitaplarımızda bile bu yalan okutulurdu. çin bile bu yalana daha fazla dayanamayıp ders kitaplarından kaldırmıştır.

at yalanı öpeyim inananı...

sözlük yazarlarının en son okuduğu kitaplar

taha akyol - ama hangi atatürk

şiddetle tavsiye olunur.

mustafa kemal atatürk'ü kimileri sosyal demokrat, kimileri milliyetçi, kimileri muhafazakar olarak lanse eder. hepsinin kendi içinde tutarlı tarafları vardır ama tek başına bu tanımlar atatürk'ü tanımlamaya yetmez. atatürk, devrin şartlarına göre yeri gelmiş bolşevik rusya, yeri gelmiş orta doğu ve uzak doğudaki müslüman ülkelerle, yeri gelmiş batı ile dirsek teması kurmuş. bunları yaparken de devletinin ve milletinin menfaatlerini gözeterek, dünya şartlarına göre tavır almış. bir imparatorluğun korundan modern türkiye cumhuriyeti ateşini yakmak her baba yiğidin harcı değildir zaten. o babayiğit de atatürk olmuştur zaten.

işte taha akyol bu kitabında atatürk'e dar çerçeveden bakan pencereleri birleştiriyor.

ibrahim üzülmez

her takıma lazım bir delidir kendisi. lincoln gibi, güiza gibi, tabata gibi akıllılarının olacağına varsın ibrahim üzülmez gibi delin olsun. helal olsun.

ak partinin kapatılma ihtimali

son çıkan yargı krizinden sonra tekrardan gündemdeki yerini alan ve bu sefer ihtimal olarak da yükselen, demokrasi şövalyeleri bu ihtimal gerçekleşirse nasıl bir tavır takınacak dedirten olaydır. kralın emrine mi girecekler yoksa ezilen halkın emrine mi ? bekleyip göreceğiz...

recep ivedik

osuruğa gülenin osuruk kadar aklı yoktur derler.

21 şubat 2010 beşiktaş galatasaray maçı

maçın kaderini etkileyecek futbolcuların beşiktaş'ta ibrahim üzülmez ve bobo, galatasaray'da da keita ve elano olacaktır diye düşündüğüm maç.

tabiat anaya tecavüz etmek

tabiat anaya tecavüz eden kişi (bkz: biseksüel)dir. çünkü tabiat anaya kayarken küresel ısınma da ona kaymaktadır.

olay gazetesi

gazeteciliğe 33 yılına vermiş, bursa'nın en çok okunan ve en tarafsız köşe yazarı (bkz: ahmet emin yilmaz)'ı uzaklaştıracak kadar tarafsızlığını yitirmiş iktidar borazanı.