bugün

bahçelievler'de bir mahalle adıdır. yayla ile şirinevler'in arasında , sınırları içinde belediye binasını da barındıran, ilköğretim okulu ve çevresinde baya bir psikopat barındıran, bir zamanların ünlü vietnam çetesine yataklık eden, herşeye rağmen sevdiğim, büyüdüğüm güzide bir semttir.
bahçelievler civarında bir mahalledir. isminin nereden geldiği merak konusudur.
çocukluğumun geçtiği mahalledir.

merkezi şirinevler ile gezintilik yayla nın arasında kalmasıyla biraz kendi içine kapanmış bu sıralar. sevecen semttir aynı zamanda.
üniversite hayatımı geçirmekte olduğum mahalle. yokuşları biraz fazladır* bu nedenle biraz yorucu olabiliyor. genellikle istanbulun yerlileri ikamet ediyor ama bu giderek bozuluyo sanırım.
Bahçelievlerin en samimi mahallelerindendir.. tek sıkıntısı yollarda arabalar sebebi ile yürüyecek yer olmamasıdır..
siyavuşpaşa köşkü, 1960
görsel
Lan bura benim kütüphanesine gittigim yer değil mi. Vay anasini. Tarlaymıs zamanında.
bizim evin orada bulunan bir semttir. biz bu semtte oturmaktayız.
bahçelievler ile şirinevler arasında bulunan semt.
bizim istanbul'daki evimizin bulunduğu bir semt. şirinevler ve yayla'nın ortasında olup ikisine de yakındır.
nüfusu 2021'de 2022'ye göre daha fazlaymış yani geçen yıl nüfusu düşmüş ama bu yılki nüfusu nasıl bilmiyorum.
e5'e biraz sapa kalmasına rağmen yakın olan bir semt.
bahçelievler mahallesiyle şirinevler mahallesinin ortasında kalan bir yer. metroport avm ve basın sitesi aynı mahallede olmasına rağmen metroport avm'ye bizim ev bi' tık daha yakın.
e5'e yakın oluşu çok iyi bir özelliği.
görsel
nüfusu azalan mahallemiz ama birçok mahallenin nüfusu azalmış.
görsel
97b hattı kaldırılırsa, 98e hattı pazar günü çalışmazsa azalması çok da garip değil, zaten fatih'teki mahallelerde bile nüfus azalmış ama yeni kütüphane açılması güzel. sosyal tesisler de var. yeni metro da gelecekmiş haznedar'a oradan da mk97 hattına aktarma yapabiliriz ama ben incirli'den direkt de binebilirim.
şirinevler'in yukarısında kalan bir semt.
hem soğanlı'yla hem de yayla'yla şirinevler arasında kalan bir semt ama yayla'ya daha yakındır tabii ki.