1. 1.
  An itibariyle ortalık karışmıştır.

  http://www.hurriyet.com.t...derse-vuracaklar-40798804

  Özetliyorum: Olayları tırmandıran ilk olay Suriye rejiminin kimyasal silah kullandığı iddiasıydı. Bununla birlikte ABD'nin Suriye'ye askeri operasyon düzenleme planları yaptığı ortaya çıkınca Rusya sert bir tepki verdi eğer müdahale olursa ABD'yi vururuz denildi ve kimyasal silah iddiları yalanlandı. Bugün s400 sistemi Suriye'de aktif edildi ve rus uçakları bölgede göz dağı vermek için alçak uçuş yaptı. Aynı zamanda Fransa, olası askeri müdahale'de ABD ile birlikte olacaklarını açıkladı. Ardından Pentagon Suriye için vurulacak yerleri ve planlanan hareketı Trump'a iletti. Rusya Başbakanı ABD ile çatışmanın eşiğindeyiz müttefiklerimize saldırmayın açıklaması yaptı. Putin ise orduyu acilen topladı. Gece saatlerinde ABD zırhlı konvoyu akdeniz'e konuşlandı.
  15 ... pulvis
 2. 2.
  Gece gece vay anasını dedirten krizdir.
  1 ... sivasli bey
 3. 3.
  saatlerdir takip ettiğim krizdir.

  bu kriz başka olabilir, eğer amerika boş tehdit yapmıyorsa akdenizde büyük savaş olacak demektir.

  rus askeri suriyedeyken amerikanın saldırması demek rusyanın da amerikaya saldırması demek, biz sizin askerinizi yanlışlıkla öldürdük derseler kimse alttan almaz bu saatten sonra.

  he amerika tek başına kalkıp rusyanın bulunduğu suriyeyi vuramaz, yürek falan yemediyse akşam uçak kaldırıp bombalamaya yeltenmez yani, nato da yani bizim avrupalılar da kınamak yerine saldırmak lafını kullanırsa amerika da saldıracak cesareti bulur ki rusya ile şu sıralar iyi anlaşmaya çalışan balkan ülkeleri ortalığı birbirine katar, bizim için de gayet boktan bir durum olacağı için bizim de atarlı giderli davranmamamız hatta mümkünse tarafsız olmamız en iyisi olur bu durumda.

  he olmaz ama diyelim ki bir savaş çıktı o zaman kötü işte, buradan savaş çıkarsa büyük savaş çıkar çünkü.

  hayır bu kadar büyütülecek bir mesele değil, yok efendim kimyasal kullanmışlar da çocuklar ölmüş, amına koyayım kimyasal kullandı diyenler de terörist zaten, hadi kullanmış olsun eee? sanki daha önce kullanmadılar amk, körfez savaşında amerika beyaz fosfor kullanmadımı amk?

  ne ara bu kadar hümanist kesildiniz? hadi arada bir hümanistliğiniz tutuyor da kimyasal kullnılmış da 80 kişi ölmüş diye bu kadar yaygara kopartmazlar normalde, siklerinde bile olmaz, tamam müdehale için bahane aradıklarını anlamak için dahi olmaya gerek yok fakat kendi çıkarları için bile abartılı tepkiler verdiler, yok papa bir yandan kınıyor, amerika vururuz diyor, rusya siz vurursanız bizde vururuz diyor, ab ülkeleri sanki afrikayı onlar sömürgeleştirmemiş gibi çocuklara falan üzülüyor, bizim işimize gelen bir durum olduğu halde bizim siyasetçiler bile bir triplere girdi.

  kardeşim savaş için bahane arıyorsanız kendi ülkenizde savaşın.
  10 -5 ... gold tab gibson
 4. 4.
  Dün de tıramp esat'a hayvan mayvan bişeyler dediydi.

  Bak gari olaylara..
  ... asi horoz
 5. 5.
  bu saatte savaş olmaz diyerek ilgilenmek istemediğim lakin ortadoğu'da olduğumuzu aklıma getiren kriz.

  burası ortadoğu aq trump'ı. burada adamın uykularını silah sesleri böler. sizin john'lar, david'leri yatırıp sabaha kadar sikerler haberiniz olmaz.
  4 ... meinherzbrennt
 6. 6.
  Rusya'nın Ortadoğu'da etkisini kırmak ve Suriye başta olmak üzere ifadeden bop projesinin yerine yeni bir politika geliştirme için dikkatleri Ortadoğu'dan uzaklaştırıp Amerika'nın zaman kazanma hamlesi.
  Umarım bizim sazanlar balıklama atlamak yerine bu bok kuyusunda daha fazla kirlenmesine neden olacak hamaset söylemleri ile hatalar yapmazlar.
  1 ... thebiggraywolf
 7. 7.
  Rusya'nın Ortadoğu'da etkisini kırmak ve Suriye başta olmak üzere iflas eden bop projesinin yerine yeni bir politika geliştirme için dikkatleri Ortadoğu'dan uzaklaştırmak isteyen Amerika'nın zaman kazanma hamlesi.
  Umarım bizim sazanlar balıklama atlamak yerine bu bok kuyusunda daha fazla kirlenmesine neden olacak hamaset söylemleri ile hatalar yapmazlar.
  2 ... thebiggraywolf
 8. 8.
  esad'ı bir türlü devirememiş köpek ittifakının lideri bopçu trump'ın başının altından çıkmış kriz. dünyanın en güçlü demokrasisi de olunsa ordunun bir şeyi istemezse olmayacağının kanıtı aynı zamanda.
  2 -5 ... sinirleniyorum yine
 9. 9.
  Hiçbir şey olmayacaktır, krizi yakın zamanda unutacağız çünkü hiçbir şey ol-ma-ya-cak. Maksimum olacak olan minik bir olay ve yaptırım olacaktır ki bahsini geçirdiğim bu yaptırımı da ikisinden biri diğerine yapacak ve biz bu yaptırımı haberlerde “rusya amerika’ya böyle yaptırım uyguladı” veya zıttı şeklinde görmeyeceğiz, baika şekilde göreceğiz.

  Yazar kotu: bu yazıyı silmeyeceğim. siyasetten anlayan siz değerli sözlük üyeleri kendi kendinize galeyana gelmiş olabilirsiniz, sonuçta kocaman adam oldunuz fakat galeyana gelecek bir durum yok. dünyada 10 sene daha büyük güçlerin savaşı olmayacak.

  Kısaca, kasmayın şuncacık boyunuzla, politika kim siz kim arkadaşlar allah rızası için yahu?
  3 ... melevan
 10. 10.
  amerika şayet iddia edildiği gibi kapsamlı, planlı bir çatışmaya hazırlanıyorsa köpeği israil de pek uzakta olamaz. hele böyle büyük bir sürtüşme çıkma olasılığı ve karşıda rusya olması faktörü bile yahudilerin salyasını akıtmak için yeterlidir. rusların köpeği ermenistan ise daha ziyade küçük avlarda kullanıldığı için böyle bir ortamda olası ilk çatışmada bowling labutu gibi götü ayrı başı ayrı yere dağılır. bunlar göz önüne alındığında, en kötü senaryoya göre putin kankası esad ile, amerika / fransa ikilisine karşı durmaya çalışacak gibi duruyor. bize ve ordumuza zeval gelmeyecek şekilde birbirlerini yeseler keyifle oturur izlerim ama mümkün değil, hem ordu hem de çatışma çıkabilecek bölgelerden olası binlerce mülteci göçü yine bizi etkileyecek.
  19 -1 ... kedilerinbabasi