bugün

entry'ler (29)

mimar sinan güzel sanatlar üniversitesi

fen edebiyatta olduğu halde güzel sanatlar adını taşıyan bir üniversitede olmanın getirdiği suni havayla asortik kılıklarla ortada dolaşan beyni beş para etmezlerin toplaştığı üniversite. bütün gün sanat mı konuşuluyor? haha. buna dostoyevsky realist bir şekilde güler efendim.

namaz kılarken azarlayan anne

'bu nasıl namaz, bu ne biçim dua anne ' sorusuyla bir an olsun afallatılabilinecek anne. boş bulunmuştur, etkilendiğinden şaşırmaz. derhal yüksek sesli bir töööövbe çeker biter efendim nedir yani.

tutunamayanlar

gerçek bir dost bulmanın imkansızlaştığı günümüzde selim ışık ve turgutçuğum özben gibi içten dostlar kazandıran roman. öyle bir romandır ki; ümitsizliğe düşmekten korkuyorum zira böyle bir durumda yakamı bırakmayacak, derdimi bine katlayacaktır. selim ışık'ın günseli'ye bıraktığı mektup ise ayrı bir dert, ayrı bir yaradır. kitaba başlarken bazı kısımlarını bir deftere geçireyim dedim ancak okudukça farkına vardım ki bütün kitap hatırlamak ve tekrar okumak isteyeceğim cümleler niteliğinde. not almadan, altını çizmeden akıcılığını bozmadan okunması tavsiye edilir.

2012 üniversite tercihleri

uykunun zehir olduğu aşama.
biraz erken açıklansa bari, bekle bekle şiştik be.

gelmiş geçmiş en iyi türk yazar elif şafak tır

Ahmet Hamdi, Necip Fazıl, Yakup Kadri, Mehmet Rauf, Sabahattin Ali... bu yazarların türk olduğunu unutmuş kişi söylemi.

(bkz: iki kitap okuyunca havalara girmek)

yazılmış en iyi kitabın olasılıksız olması

tolstoy ve dostoyevski den nasibini alamayıp bir de üstüne ''gelmiş geçmiş en iyi yazarlar''dan olan hayranlık verici yazarlara bir tarafıyla gülen, muhtemelen bu yazarların herhangi bir kitabını okumaya cesaret edememiş, etse bile yarıda bırakmış insan söylemi.

çok kalın ve sıkıcı? asıl buna bi tarafla gülünür. macera, bilim kurgu seviyorsan psikolojik roman sevenlere niye taş atıyorsun? diyerek göreceli kelimesinin anlamına yazarı yöneltmek istediğim ve çok uzattığım, fazlasıyla can sıkıcı başlık.

mantıksız insanlar

''kime göre?'' sorusuna hedef genelleme.

başörtüsü beyni kapatır

uzaya mekik gönderdin de başörtüsüne mi takıldı cevabına layık cümle .

rudyard kipling

eğer şiiri ile tanımı zor ''erdem'' kavramını açıklığa kavuşturmuş müthiş şair.

yazarlara göre dünyadaki boş işler

yaşamak.

hoşlanılan kişiyi uzaktan sessizce izlemek

sessizce çekip gitmeyle sonlanır.

islam da cehennem

şu de'leri da'ları nasıl yazmamanız gerektiğini nerden öğreniyorsunuz denilesi başlık.
sorunun varsa araştır öğren, sözlükte vicdan rahatlatmaya çalışma denilesi entry.

türbanlı bir yazardan ayar içerikli mesajlar almak

kesin şişmandır.
(bkz: gereksiz ilgi çekiyorsun)

denize bayrak mı düşse kurtarırsın türban mı

bir değişik versiyonu bir zamanlar askeriyeye öğrenci alırken 14 yaşında zavallı mahluklara sorulup cehaletin dibine vurulmuş sorudur.

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

''aşk dudaklarımı kilitlese de kalbimi şair etti''
sagopa kajmer

şişman bir kadın neden türban takar sorunsalı

yazarın olması gereken nicki:

(bkz: şişman birinin ilgisini çekmek istiyorum)

yazarların vücutlarında en beğendikleri yerleri

değişik havası olan entry.

(bkz: kasap havası)

gidiyorum

(bkz: geber)

sözlükte kimsenin kimseyi sevmek zorunda olmaması

(bkz: zorunda mıyım)

erkeklerin aşk acısını daha zor atlatması

yalaaaannn denilesi sav.