entry'ler (29)

kedilerin dokuz canlı olduğu gerçeği

bu akşam gözümün önünde bir arabanın bir kediye çarpması sonucu, kedinin 4-5 dakika boyunca sürekli olarak, çok değişik bir şekilde ve neredeyse yarım metre kadar sıçrayıp sıçrayıp olduğu yere düşmesi, devamında da enteresan ve iç burkucu hareketler eşliğinde 7-8 dakika içersinde ancak canverebilmesiyle kesin olarak inanmaya başladığım gerçektir.
edit:vicdansız, ruhsuz, hayvan düşmanı, cani vs. ithamlarını kabul etmiyorum zira anında evi oraya yakın veteriner bir arkadaşımı aradım fakat arkadaş gelmeden 5 dakika önce kediceğimiz son nefesini vermişti.

ortamı hareketlendirmek

(bkz: oturmaya mı geldik)

tanınmayan kişiyle dertleşmek

tanıdığın kişiyle dertleşmekten daha kolay olan dertleşme biçimidir. bazen çıkacaksın yoldan birini çevirip anlatacaksın aslında. bir daha seni görmez nasılsa.

recep tayyip erdoğan son peygamberdir

yabancılar tarafından yapılan karikatürler, filmler derken sözlükte başlık açılarak hakaret edildiğini de gördü bu gözler sonunda alemlerin efendisineya, demekki harbi harbi kıyamet yaklaşıyor arkadaş.

7 nin uğurlu rakam olması

doğum tarihimin 07.07 (7 temmuz) olmasından kaynaklanan durum.

muhtemel galatasaray orduspor manşetleri

fatih fatih olalı böyle ordu görmedi.

şom ağız

tahmin yürüttüğü kötü bir olayın kısa süre içerisinde gerçekleşmesi sonucu toplum tarafından itilip kakılan kişinin ağzıdır. bu ağıza sahip olan kişi karadeniz bölgesinde 'sus ulan ağzına ekmek godumun uşağı' gibi tepkilerle karşılaşabilir.

dayak yiyeceğini bilerek kavgaya girmek

7 kişilik bir grubun önünden geçerken içlerindeki dallamalardan birinin yanındaki sevdiceğine laf atması sonucu gidip o dallamaya orda o kafayı atmaktır. lisede iken edindiğim bir tecrübeyle sabittir ki; diğer altısından yediğin dayağın acısı, o dallamaya attığın kafanın hazzının yanında devede kulaktır.

ben bu yazıyı sana yazdım

5 yılın üzerine sebepsizce çekip gitmiş, 10 ay sonra da arayıp 'nasılsın, ne yapıyosun' diye sormuştunya, hani 'iyiyim, sen nasılsın?' demiştim. sırf kırılma diye öyle dedim. aslında 'sanane' demek istemiştim.

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

ahmet kaya-olmasaydı sonumuz böyle.

fbi ajanı ve cia ajanı arasındaki fark

geleneksel amerika birleşik devletleri sidik yarıştırma organizasyonlarında da kanıtlanmıştır ki; cia ajanı daha uzağa işer.

30 yaşında ve bekarsanız

ve de paranız varsa, hayat size güzeldir.

her oyunu iyi oynayan insan

arkadaş ortamlarında bilgisayar oyunu muhabbetinin açılmaması için herkesin birbirini tembihlemesine sebep olan kişidir.

zengin kızların genelde güzel olması

(bkz: para var huzur var)

zombi istilasında kullanılacak en iyi silah

hoparlörleri kuvvetli olan bir cd çalar. yanınızda taşıyın, içine de ajdarın herhangi bir şarkısını koyun, değil zombi, ares bile yanınıza yaklaşamaz.

uludağ sözlük sigara bırakma günlüğü

çok sevdiğim bir arkadaşımla önemli bir karar aldık günlük. cuma gününden itibaren ikimiz de sigarayı bırakacağız ve birimizden birimiz sigara içerse diğeri onunla bir daha konuşmayacak. gelişmeleri sana cuma gününden itibaren anlatmaya devam ederim.

zombi istilası için ne dediler

(bkz: bıçak kemiğe dayandı)

ateistlerin maymundan geldiklerine inanmaları

tamam diyelim biz maymundan geldik, peki maymun nereden geldi? sorusunu sormama neden olan durumdur. maymun da şurdan geldi burdan geldi diyeceklere de sonuç olarak bu durumun en son bir noktaya varması gerektiğini hatırlatır, o zaman o nerden geldi bu nerden geldi diye sora sora gidildiğinde en son noktanın mutlak bir yaratıcı olduğu noktası olduğunu gözüne gözüne sokmak isterim.

253745974 swf

bazı arkadaşlar tarafından dalga geçileceğini, fakat 8. sınıfta taso, bilye, sporcu kağıdı oynayan grupla karşılaştırıldığında son derece olgun olduğunu düşündüğüm küçük bedenli büyük adam. bu yaşta çözmüş işi, paran varsa sevilirsin diyor.

ümit yaşar oğuzcan

30 yılı aşkın bir süre boyunca türkiye iş bankası'nda görev yapmış, şiire bu görevine başlamadan 6 sene önce gönül vermiş,

Biraz kül, biraz duman, o, benim işte,
Kerem misali yanan, o, benim işte.
inanma gözlerime; ben, ben değilim,
Beni sevdiğin zaman, o, benim işte.

dizelerinin sahibi ve 4 kasım 1984'te vefat etmiş şairdir.