bugün

bir sigara daha yakılmasına neden olan durum.

çünkü; sigara içerek ölmeyi, bu sayede sigaradan kurtulmayı seçen kişi yöntemi.
Her gün sigaramı yakıp ilgiyle takip edeceğim günlüktür. Ben bırakmak istemiyorum lan. Sigara öldürmüş amk öyle diyorlar. Yaşamak isteyen kim piç diyemedim ya la.
hadi şimdi bıraktım denilerek ya da paketteki son sigarayı içeyim de öyle bırakıyorum denilerek yapılacak şey değildir sigarayı bırakmak, hani aydınlanma olur ya kimilerin taşak geçtiği bazılarının gayet iyi bildiği hani an gelir aşık olduğunuzu anlar kafanıza dank! eder ya işte sigarayı bırakmak da öyledir. tekrar başlamak da aynı şekilde cereyan eder meğer sevmiyormuşum!
"bugün de bırakamadım"dan ibarettir.
Bugünün de sonuna geldik zaten yarın bırakırım dedirten, üstüne bir sigara daha yaktırtan durum. Evet o an tam şuan.
(bkz: ikinci gün)
her gece başımı yastığa koyduğumda * yarın içmicem deyip sabah yüzümü bile yıkamadan yaktığım sigaraların sonu yoktur herhalde günlük. ama bu gece son bak buraya yazıyorum. bye.

not: toplamda 75 gün 12 saat 34 dakika 25 saniye sigarayı bırakmışlığım var. sıkıntı değil yani. *

edit: (BUGÜN DE BIRAKAMADI)
edit 2: bir hafta geçti bir değişiklik yok. (HALA iÇiYOR)
Edit 3: iki yılı askin suredir... (Hala iciyor... tütün sariyor bu ara.)
7. saatin içindeyim sözlük, zaten moral olarak kötü olduğum bir günde bırakmaya karar verdim sigarayı. başım ağrıyor şuan ona mı yoksa sıfır paket camel white'ı anlık bir gazla başkasına verdim buna mı yanayım karar veremiyorum.
(bkz: bi çakmak versene abi)
kadın ansiklopedisinde okudum geçenlerde yüzde lekelere, siyah noktalara ve kırışıklıklara neden oluyormuş. Ne kadar tiryakisi olsam da bunlar bırakmam için yeterli sebeptir. Yarın bırakacağım.
21. günü devirdim sözlük. içim, ciğerlerim, nefesim çok rahatladı sanki. gecen sene 28 gün sonunda içmeye başlamıştım bu sefer bu hatayı yapmayacağım..
15. saatte kahvemi geç getiren garsona kızdığım anda anladım işlerin ters gittiğini zaten kendimi kandırdığımı farkettim, türk kahvesi istemiştim kahvesi sigarasız içtiğim görülmemiştir. bende yaktım bir sigara sözlük sigara bitti anlık bir pişmanlık hissettim, sigara daha yaktım geçti.
çok sevdiğim bir arkadaşımla önemli bir karar aldık günlük. cuma gününden itibaren ikimiz de sigarayı bırakacağız ve birimizden birimiz sigara içerse diğeri onunla bir daha konuşmayacak. gelişmeleri sana cuma gününden itibaren anlatmaya devam ederim.
valla tam tamına 6 ay 16 gün önce bıraktım sözlük. her şey çok iyi çok hoş oh mis falan ama yine de kaç gün olmuş lan ben sigarayı bırakalı diye sayıyorum, gerisini sen anla sözlük.
50 saatten fazla oldu bırakalı. iyi gidiyor gibiyim. ha gayret.
(bkz: zeki müren de bizi görecek mi)
bugün sigarayı bırakmamın ilk günü, hafif baş ağrım var bol bol leblebi taşıyorum cebimde ve çay içmiyorum.
bırakalı 7 sene oldu, hala canım çekiyor a.k.
iki gun oldu her zaman ki gibi bugunde efes tuborg yapistirdim ama yaninda ictim pismanim. On bes senenin aliskanligi ama azimliyim gunluk olacak.
eskiden birinci işimdi sigara içmek,
şimdiyse içmemek birinci işim.

(bkz: cemal süreya)
görsel
(bkz: 1 hafta)
aradan bir buçuk ay kadar geçmiştiki geçen gün arkadaşlarla rakı sofrasında 2 dal içtim. pişman değilim ama özlemişim seni orası ayrı. ama yinede bıraktım bu bi gerçek dönmem geri.
19 gün oldu. Uyandığımda artık daha rahat nefes alıyorum. Ayrıca artık cebimde daha çok para var. Ama bi müzik dinlerken ya da pazar sabahı sessizliğinde 1 nefes çekimlik tad vermiyor hiçbiri. Evet sigarayı bıraktım ama artık tütün mü ot ben mi otum bilemiyorum.
sigaradan kurtulmak. inanın muhteşem bir duygu. bi bayana zaten yakışmaz da erkek için de koku bakımından kötü. sağlığa zararından bahsetmem lüzumsuz. temiz kokmak için bile bırakılır mis gibi olmak için. ayrıca bir öneri; spor çok işe yarıyor sigara bırakma safhasında. canınız sigara istediğinde spora gidin hem sağlığınıza sağlık katın. öptüm.