bugün

entry'ler (6)

öğretmenlerin aylardır bedavadan maaş alması

Bir öğretmen olarak desteklediğim öneri. inanın o paranın da pek tadı olmuyor. Ayrıca ben de boş beleş harcayıp durdum. Para esnaftan esnafa gezdi. Bok gibi dünya her haliyle zaten. Ekmek alacak kadar kiramı ödeyecek kadar alayım yeter. ironi yapmıyorum nasıl yapılır onu da bilmiyorum. Gerçekten haklısınız. Maaşımızı yarıya düşürsünler ya da ek hizmet yapalım.

işerken son 3 saniyede gelen ani titremenin nedeni

Dur bakalım daha yeni başlıyoruz sinyali o.

mansur yavaş

Ömrümüz olsun da bu adamın ülkeyi yönettiğini görelim.

cenk hoca

Kısmetse bir gün 5 dakika sohbet istediğim abim. Sosyal medyanın bana kazandırdığı iyi şeylerden biri.

uludağ sözlükte hesap silmek

Yaklaşık 4 yıl önce şu anda boşandığım eşim yüzünden yapmış olduğum bir eylem bu benim. Oysa kendime notlar alıyor anonim olarak buraya içimi döküyor ve başka insanların fikirlerinden yararlanıyordum. Hesabımı okumak istedi kabul edip verdim. Zira isterseniz zayıf deyin anlayışına delice ihtiyaç duyduğum sevdiğim ve hikayem olan birisiydi. Belki de okuyup beni anlasın istedim. Doğrumla, yanlışımla... Ben de onu her şeyiyle kucakladığımı hissediyor ama ona bunu hissettiremiyordum. Ona ve bir kadına daha duyduğum hisleri yazmıştım. Zihnimde bir rekabet yoktu. iki hikayeyle de yaralarım vardı şimdi olduğu gibi buraya yazdıklarımla kendimce denge kurmaya çalışıyordum o zamanlar. Ben anlaşılmak isterken o yokken yazdıklarım yüzünden kavga ettik ve gerisi malum. Hissettiğim hayal kırıklığını hatırlıyorum.

cesare pavese

Keşke yanımda olaydı. Karşılıklı olarak oturup vatan TV izleseydik. Birbirimize bakıp gülümserdik.