bugün

yaklaşık 4 ay corona süreci devamında yaz tatiliyle beraber genel toplamda öğretmenlerin hiç çalışmadan 6 aydır maaş alması yan gelip yatması durumudur. eyyy chp liler birazda bunları eleştirin yazık..
Bir öğretmen olarak desteklediğim öneri. inanın o paranın da pek tadı olmuyor. Ayrıca ben de boş beleş harcayıp durdum. Para esnaftan esnafa gezdi. Bok gibi dünya her haliyle zaten. Ekmek alacak kadar kiramı ödeyecek kadar alayım yeter. ironi yapmıyorum nasıl yapılır onu da bilmiyorum. Gerçekten haklısınız. Maaşımızı yarıya düşürsünler ya da ek hizmet yapalım.
Oraya Üni asistanlarıni da yazalım lütfen .
Maaşlı çalışmak güvencedir. Kıskanmayın arkadaşlar.

Maaşlı çalışma, bin yıllardır alınamamış bir haktır. Hala eski çağda yaşar gibi para alanlar kıskanmasın.

Herhangi bir sebepten, çalışması mümkün olmayan kişiye siktirgit başka iş bul diyebilmen için o insanın yevmiye usulü çalışması lazım. Beğenseniz de beğenmezseniz de öğretmenlerin maaşları sike sike ödenecek.

Devletin malını götürenlere ses çıkartamayıp başka meslek gruplarına sarmayın.

Not: öğretmen tanıdığım yok.
Ulan utanmazlar!!!

ülkede milyonları götürenlere,
bi boka yaramayan millet vekillerine,
hatta mecliste pkklı millet vekillerine,
milyon milyon vergi kaçıran fabrikatörlere,
asgari ücret üstünde maaş alan çalışana sigorta ıvır zıvır kaçırmak için yarısı hesaba yarısı elden veya daha az alanın hesabına yatan paranın bir kısmını geri alan godoşlara... Bu böyle gider.

Bütün bu soygunculara milletin devletin cebinden yürütenlere iki çift laf etmezsiniz de bunlar zorunuza gitmez de gözünüze batmaz da, yoksulluk sınırının altında üç kuruş maaş alan öğretmenlere nasıl dil uzatabiliyosunuz, bunların 3 kuruşluk maaşına göz dikiyorsunuz utanmazlar. Ulan 4500 maaş 1200 ek ders 5700 hadi olsun 6000 ya. Ulan bu adam zaten ortalama 1500 kira veriyo 1000 mutfak yeme içme öğle vs. (400-500) fatura dogal gazı saymıyorum 250 git gel. Bu adam dışarı çıkmayacak mı bi arkadaşına bi çay çorba ısmarlamayacak mı üstüne başına giymeyecek mi paspal mı dolaşsın, haftada 1kitaptan ayda en kötü 4 kitap okuması lazım ortalama 100 150 kitap da mi okumasın. Öğretmen lan bu adam şık olmasın mı. Bu bekar olan bi kişinin hesabı evli iki üç çocuklu olanı düşünemiyorum hatta tek maaşlı evli olanı hiç düşünemiyorum. Geçim sıkıntısı çeken öğretmenler oldukça toplum badi badi ilerlemekten fazla hızlı ilerleyemeyecektir, buna da şükür.

Ulan zaten adam nasıl geçincem diye okuluna öğrencisine ekstra kafa yoramıyor, ve yoramıyorum diye üzülüyor. Bu Neyse bu böyle gider de gider...

Vicdanınız kurumuş vicdanınız.
(bkz: öğretmenlerin denetim ekibinde görevlendirilmesi)

En azından pandemi sürecinde kamu görevinde idareye yardım edecekler.

Yetmez ama evet.
Başka bir sektör olsa adama 1 gün izin vermiyorlar
Kadrolular var Birde vekil öğretmenler var.
Vekil öğretmenler, masumlar girdikleri ders başına çok düşük ücret alıyorlar maaşları asgari ücreti bile bulmuyor. (yaklaşık 1800₺) Okullar kapalı diye vekil öğretmenler işsizler, maaşları ödenmiyor, Açlar.

Bu kadrolular ise 15 tatilde tatiller, yaz tatilinde tatiller, haftasonu tatiller, resmi tatillerde tatiller, pandemi döneminde tatiller
Ama 5500 lira üzerinde maaşlarını (ek ders hariç) takır takır alıyorlar
Birçok tanıdığım arabasını değiştirdi üst model aldı.
Birçok insan ise yiyecek ekmek bulamıyor. Çalışmayana maaş ödenir mi aklım almıyor.
öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır sözü yeterlidir. bu sözü anlamadan aldıkları paraya sallamak ise kolaydır.
olmayandır. artık şu öğretmenler ile boş boş atışmayı kesin, her yerde atışılıyor gerçi...
adamın yapacak bir şeyi yok, ne yapmasını bekliyorsunuz?
o zaman siz söyleyin de yapsın ?
lütfen; öğretmenlere hakaret edenler şahıslar, siz söyleyin ne yapsınlar.
eğitim verilmediği için, yapacak işleri yok...
Dünya nın bir çok yerinde ölümcül bir sağlık sorunu var.
Eğitim sisteminde de mecburi olan bir durum için öğretmenlerin aldığı maaşa bedava demek doğru değil.

Öğretmenlerin aylardır aldığı maaşa bedava diyenler
O kadar boş beleş ve çalışmadan yıllarca para alanlara sorun bakalım boğazlarından o para nasıl geçiyormuş.
öğretmenlerin işvereni olan milli eğitim bakanlığı işi paydos etmiş; öğretmenlerin suçu ne?!... maaşını alır, saat başı ders ücretini alamaz; o kadar. gerisi orta iki terk embesillerin haybeye gevezeliğidir.
3/2 sini verseler kimse itiraz etmez.

Böylesi ağır oluyor işte. En düşüğü 6.500 alıyor, böyle laf olması doğal.
Doğru bedavaya tam maaş alıyorlar. Okula iş saatleri gibi gitmeleri gerekir. Ya da çalışmadıkları için maaşları asgari ücrete düşürülmesi daha doğru bir karar olur. Sonuçta devletin bir memuru. Bu memuriyet hak kazandırır lakin devletin iş gücü sağlamayan personelin bütçesini kısması gerekir. Yıpranma yok, ulaşım yok. Hatta öğretmenlerin memuriyet yaptığı il, ilçe, kasabadan mesai saatleri esnasında başka yerlere gitmeleri yasaklanması gerekir.Yapıldığı takdirde idari cezaya tabi olunmalıdır.
Hicbir işe yaramayan milletin sırtında kambur olmuş memur kitlesıdir. 3.dunya ulkelerindeki insanlar bile sakır şakır ingilizce konusurken bizim ulkede aylik 6 7 bin lira kazanan atm personeli ögretmenlerimiz yillarca her derste am is are dan baska birsey anlatmazlar. Ülkenin hali ortada cehaletin durumu ortada uluslarasi testlerin sonuclari ortada. Ne ise yariyorsunuz ogretmenler. Kutsal meslek kutsal meslek diyip durmayin artik yerim sizi. Mesleginizin geregini yerine getiremiyorsaniz birakin. Atatürkun kemikleri sızlıyordur koskoca adam "gelecek sizin ellerinizden olacak" demis. Salla başi al maaşı dememiş.
6 ay yatis yaparak havadan alinan paradır.icleri nasil rahat ediyor hayret edici.devletin sirtina ekonomik olarak yük.

Zorlugu var yaygara koparan kitle, iki ders anlatiyorsun ne zorlugu olabilir ki sanki hiç okula gidip görmedik bunlari yazik.
sen de öğretmen olsaydın madem bu kadar rahat.
Bazi öğretmenler kendini padişah saniyor. Bir resmi kurumda görmüstüm şöyle diyordu "Ben öğretmenim saygi gösterin, ikramda bulunun, ayağa kalkin"
ulan size okumayı yazmayı öğreten yine öğretmenler keşke bilime ilime bir katkısı olmayan imamlara da öğretmenlere gösterdiğiniz kadar tepki gösterseniz çapsız herifler.
valla bugun yegenin kayit isleri vardi koklemisler klimayi okul morg gibi cay kahve oturuyorlardi.

ben gelince de keyiflerini bozmus oldum goz devirdi.il milli egitime gittim sikayet ettim.dondugumde peygamber olsam ancak bu kadar iyi davranirlardi.

lan sen kimsin bana goze deviriyorsun.senin ustunlugun ne.
o öğretmeninin emek emek öğrettiği okuma yazmayla yıllar sonra o öğretmene sallamak mı?

ananı avradını.
yıllardır cami hocaları kolay yoldan gelir elde ediyor.din sömürücülerini zaten baş tacı yaptınız.
gözünüz bir tek öğretmenlere mi bakıyor beyinsizler?Seversiniz tabi palavracı tecavüzcü imamları(genelleme yapmıyorum)
gidin o 3 ay tatil yapıyor diye zırvaladığınız öğretmenleri önce yakından tanıyın sonra konuşun.