bugün

entry'ler (73)

uludağ sözlük yazarlarının twitter sayfaları

http://www.twitter.com/imdatcevat

bir hobi olarak tırnak yemek

eğer çok küçük yaşlarda ortaya çıkmış bir durum ise ebeveynin tırnağa ''acı oje'' dediklerini sürüp eylem sonlandırılmaya çalışılır.

sınıf başkanlığı yapmış yazarlar

birinci sınıfta sınıf başkanlığı yapmıştım ve oy birliği ile seçilmiştim ama sonra baktım ki adı başkanlık sürekli sağa sola koşturuyorsun amelelik resmen. bende ikinci sene yapmadım başkanın tahtaya yazıp isminin yanına bir sürü çarpı attığı kişi oldum*

le cola dururken başka kola içen özenti

1. isteyen istediğini içer zevk tercih meselesidir.
2. siyasi açıdan düşünüyorsanız hiç kola içmemek en mantıklısıdır.
3. sağlık açısından kola zararlıdır.

yazarların uyanık kalma rekorları

48 saatten sonra da uyanık kaldım ama bayılmış gibi uyumuşum hatırlamıyorum orayı kalktığımda akşam olduğu için zaman kavramını karıştırmıştım.

kül tablasını düşürmek

kül tablasının kırılması küllerin ve izmaritlerin dağılmasından daha da sinir bozucudur.

lynchburg lemonade

dünyanın en iyi kokteyllerinden biridir. big chefs'ten içilmesi tavsiye olunur.

koraykan

gün geçtikçe kendisini toparlayan her entryde bir adım ileriye giden böyle devam etmesini umduğum yazar.

sözlük yazarlarının doğduğu hastaneler

(bkz: akıl hastanesi)

çizgisini bozmayan sanatçı

ajdar tabiki. adam hep aynı tipte anlamsız söz yazarken anlamsız besteler yapıyor ama gene de herkes müziğini dinliyor sözlerini biliyor. çizgisini bozmadı yıllardır böyle o yüzden ajdara saygım dokuz*

yazarların oğulları olursa koyacakları isimler

(bkz: deniz)

tanrının en büyük cezası

bir insanı başka bir insanın götünün kılı yapmasıdır.

sözlük yazarlarının siyasi görüşleri

bütün dünya işçileri birleşin.

bu ülke allah allah diyerek kurtarıldı

bu ülke allah allah diye kurtarıldı buna bir lafım yok.
Hz. Muhammed ''emin'' unvanını peygamber olmadan önce ticarette yaptığı güvenilir dürüst davranışları için almıştır. şimdi ise islam dininin arkasında siyaset yapan insanların o kadar çok yolsuzluklarının çıkması sizce de komik değil midir? ayrıca böylesine mükemmel bir insanın, peygamberin ümmetini de böyle temsil etmek ne kadar doğru yorumu vicdanınıza bırakıyorum. arkadaşın da dediği gibi allah allah diye kazanıldı ama allah allah diye kaybediliyor.

namaz kılmıyo musun sorusuna verilecek cevaplar

-namaz kılıyor musun
+hayır

yaran baba lafları

herhangi bir sınavım kötü gelirse ''okuma oğlum okuma boynuna teneke bağlarım it boku toplarsın başka bir şeyi beceremezsin sen''

milliyetçi hareket partisi nden soğuma sebepleri

partinin kafatasçı bir düşünce yapısı olduğu için. türk dışında hiç bir ırkın ismini duymaya tahammülleri bile yok

edit: kendileri hakkındaki kötü bir eleştiriye bile tahammülleri yok.

inci sözlüğü ayağınıza getirdik

gerekli kişilerin el atması gereken kampanyadır. kampanyada müşteri memnuniyeti önemlidir.

ağzı kokan seksi kız

şiveli konuşan seksi kızdan bir farkı yoktur.

klasik arabaya çok eski diyen insan

''çi pet pet'' diyen insandaki kuş sevgisi gibidir. başkaları anlamaz güler dalga geçer ama o umursamaz çünkü onun için sevdadır o hayattır ruhtur.