bugün

devamında izmaritler alınır, küller ayakla dağıtılır.
titiz bir insan'ın başına gelmesini asla istemeyeceği bir durumdur.
kül tablasına üflemekle eşdeğerdir.
halının üstüne düşerse başa beladır. izmaritler toplanır, küller için sağa sola bakılır kimse yoksa ayakla silinerek halıya absorbe ettirilir. birşey olmamış gibi hayata devam edilir.
aniden küllerin üzerine basarak ortalığı temizlediğini sanmak.
Zor temizlenen izmaretleri toplarken dikkat gerekilen ve düşen küllerin yayılmamasına dikkat edilmelidir.
kül tablasının kırılması küllerin ve izmaritlerin dağılmasından daha da sinir bozucudur.
'hay ananı sikeyim' küfrünü en cok hak eden an'lardan olmakla birlikte, hayata dair iç burkan bir detaydır.
Kül tablası yere düştüğünde özellikle de içi dolu ise hassiktir denilmesinden sonra izmaritler toplanır küller söve söve süpürülür. Çok boktan bir durumdur.
eğer doluysa kül tablası kocaman bir hassssssssiktir çekersiniz. sonra süpürgeyle temizliğe başlarsınız.
eğer yeni serilmiş çarşafın üstüne döktüyseniz gidip en yakın köşede sessizce intihar edebilirsiniz.
denedim, biliyorum.
düşürdüğünü farketmeyip dökülen küllerin üzerine çorapla basmaktan daha iyi olan durumdur.
Boktanlık hissiyatı açısından cigarayı ters yakmakla kapışır.
üzerinde duran sigaranın plastik masa örtüsünün üstüne düşmesiyle daha da beter olan durum.
o zamanlar tabii daha liseliyim (yaklaşık 45 gün önce*) örtüdeki yarım santimlik yanığı kamufle edebilmek için hemen bir tava kapıp ocağa attım. altını açtım harlı ateşte 15 dk sonra kıvama gelen tavayı örtünün üstüne koyup eski yanık izini de içine alan yarım ay şeklinde bir yanık elde ettim. sonra annemden fırçayı yedim tabii ama sigara içtiğimi anlamalarını bir ay daha ertelemiş oldum.