bugün

hükümetin dağdan inecek pkk'lılara ekonomik yardım olarak 5000 tl verecek olmasıdır.

http://www.hurriyet.com.t...ndem/12894144.asp?gid=229

normalde tanımdan sonra 1-2 cümle ile yorum da yapmak gereklidir ama pes artık.
ben okulumdan mezun olur olmaz daha askerdeyken aldığım kredileri ödememi isteyen devlet.... *
o parayla rus yapımı 10 adet ak-47 kaleşnikof silah alınabilir malum ülkemizin bölünebilmesi için teröristlerin daha çok silaha ihtiyacı var.
bu ülke böyle şeylere alışkındır celal talabanı'denılen ınsana yeşil pasaportu bu ülke çıkartmıştır...
alternatif terör gruplarının artacağı durum.

bir sonraki jenerasyon beklemede...

(bkz: ulan sizin vicdanınızı sikeyim)
vicdanını siktiminin memleketinde götümden ter akıta akıta verdiğim vergimi, devlete ödediğim har(a)çımı, emeğimi orospu çocuklarına mı vereceklermiş?

alalım elimize keleşi çıkalım dağa amına koyim. vergi yok, iş yok, çalışma yok tek yaptığın çatışma. yeter artık ayıptır hacı... sikmesinler bu milleti bu kadar.

dağdan indi diye 5000 tl vereceğine emekli kuyruğundakine 200 tl ver bak ne büyük sevaba giriyorsun, ne kadar büyük bir adım atıyorsun.

terörist olmak varmış. hem ülkeyi böleceksin hem de paranın anasını sikeceksin.

Dağa çıkarım hacı ben, sonra " iniyorum lan hazırlayın nevaleyi " derim. 2 ay sonra bir daha dağa çıkarım sonra benim paraya zam yapın çocuk okutuyorum, merminin kutusu olmuş 47 dolar derim.

sen eşek gibi akşama kadar çalış, ebeni siktir ben paramı alayım mis gibi.

adaletini sikeyim senin...
lan yarrağım küçük esnafa ver,emekliye ver, yetime, dula ver de insanlar borçlarını hafifletsinler, ihtiyaçlarını gidersinler önce denilesi kepazeliktir. sen kobiye kredi verirken çıkardığın zorluklardan emekliyi yüzde iki buçuk zama mahkum ederken utanmıyorsun kalkıp eli kanlı teröriste 5ooo lira yardım yapıyorsun.oldu olacak tokiden de daire ver.site yap bunlara.tsk da gelsin eğitsin bunları.bizi de techir et.
bu şaka değilmi. bu dogru olamaz.
işsiz türk gencini dağa çıkarmaya teşvik eden durumdur. *
yılsonu emekli maaşına yapılan "5 kuruşluk" zamdan sonra ilaç gibi gelmiştir! 5 kuruş vs 5 bin tl. pfs, sadece birimleri farklı, hiç sorun değil.
acı gerçek. devletimize bak sen! bizim ödediğimiz vergilerden bu paralar... lanet olsun bu parayı vermeyi planlayanlara...
(bkz: Bunu yapan turk olamaz)
Benim verdigim vergiden verilirse, Hepsinin annesine ve geri kalan butun kadınlarına küfür edeceğim olaydır.
(bkz: al bunu annene gotur)
hazmettire hazmettire olayıdır. du bakalin daha neler olacak. bunlar daha ne ki?
inene mi teşvik çıkmaya mı teşvik olduğu belli olmayan icraat.
bu ülkede hiçbir başarı cezasız kalmadığı gibi, hiçbir suç da ödülsüz kalmıyor.

(bkz: bir baskadir benim memleketim)
yarakli sikmeli yorumlar yazan orta sinif beyaz turk genciliginin mahmur kampiyla, terorle, multeciler yuksek komiserligi gibi kurumlarla ilgili hic bir sey bilmeden elestirdikleri projedir.

cancagizlarim, oncelikle bilin ki mahmur kampi bir birlesmis milletler kampi olarak, koylerinden surulmus turk vatandaslarinin yasadigi bir yerdir. Yasal multeci statusundeki bu Turkiye vatandaslari orada hayvancilikla gecinmektedir. Daha once pkk militanlarinin bu kampta orgutlendikleri iddialari uzerine yapilan aramalarda, koca kampta tek bir atesli silah dahi bulunamamistir. Buyurun giris niteligindeki bilgileri suradan ogrenin: http://www.ntvmsnbc.com/id/24988030/

isin daha da kritik noktasi su: turkiye bu multecilere karsi hic bir yukumlulugunu yerine getirmedi bugune dek. Zaten koy bosaltmalarin kendisi de keyfi ve hukuksuzdu. Dolayisiyla bu insanlar turkiye aleyhine bir dava acsa cok daha fazla tazminat alabilecekler. Devletin yaptigi bu olasiligin onune gecmek. bilgi olmadan fikir sahibi olmamak, fikir sahibi olunca da bunu yarrak-sik ekseninde belirtmemek lazim.
(bkz: haydi gençler dağa kampanyası)
şu saatten sonra devlete verdiğim, vereceğim ne kadar vergi, har(a)ç vb para varsa haram etmeme neden olan haber. lanet olsun size!!
(bkz: #6464633)
"o halde ben bugünden itibaren vergi kaçırmaya başlıyorum" dedirten gelişmedir. biz neden vergi veriyoruz ? herkese adil bir hizmet sunulması için, tabi ki herkesin içine teröristler dahil değil. ee bunlar ne yapıyor o vergi gelirleriyle

a) teröriste ikramiye
b) belli bir şehrin halkına kömür
c) diğer şehrin halkına hatta köyüne suyu olmasa da çamaşır yıkama makinesi
d) varoşlara makarna, mercimek, pirinç
e) abdülkadir aksu'nun oğluna danışmanlık ücreti ki şimdi bu bir başka olaydı bu amcamız bir kurum için inceleme başlatıyor, diyor ki siyaset adamımız(!) "tjk yanlış-pis işler yapıyor, derhal,incelene" tjk da diyor ki "incele senden mi korkacaz biz de senin oğlunu ayda 7500 tl'ye danışman atarız". yani baba ile oğul karşı karşıya bu kez ama amaç dolap çevirmek
f) geçenlerde gündemdeydi suç mağdurlarına tazminat diye birşey, böyle olunca insanlar kendilerini bile bile yaralatacak ve tazminat alacak, zaten bu eleştiri sebebiyle bu tasarı rafa kalktı
g)

sonsuza gider bu liste. demek ki bizim vergilerimiz piç oluyor. ama vergi kalkınmanın temelidir denirdi oysa ki.
kârlı iş aslında. her inişte 5000 veriyorlarsa nasuh mahruki yaşadı.
bilimum akraba ve soysopları ile gün itibaryile çok daha samimi olduğum hükümet kabinesinin aldığı yeni karar!

madem öyle aq ben de silah alıp dağa çıkayım inip inip tekrar çıkayım. hem pararyı da cebe atmış olurum. hiç olmazsa dünya üzerinde gereksiz oksijen tüketimi yapan bir kaç kişiyi öldürürüm terör adı altında. nasıl olsa katil olunca ceza veriyorlar ama terörist olunca ceza almıyoruz.
sakın ama sakın dedirtecek durum..
götüme girmesinden çekindiğim için içimden geçenleri yazamadığım durum. ama biz de dağa bir çıkıp insek mi sorusu da aklımın bir köşesinde yok değil.***
önce şehit ailelerine yardım yap, insanların canını daha fazla yakma da yeter dedirten durumdur. ya bu şekilde dağdan mı inerler, hem indi diyelim çıkmıycağının garantisini kim verebilcek. neye bu kadar güveniliyor aklım almıyor ya. hükümet önce kendi işsizlik sorununu çözsün. çalışmayanlara versin bi miktar para. asgari ücretle aile geçindirmeye mecbur olan insanlara yardım etsin. üniversite harçlarını düşürsün. bu ne yaa nasıl bir ülke olduk. yakında başımızada çıkarlarsa hiç ama hiç şaşırmayacağım durum olcaktır.
güncel Önemli Başlıklar