bugün

entry'ler (203)

saw

Bugüne kadar ana teması "hayatın kıymeti" olan çok sayıda kült film izledim. Ama hiçbiri bana hayatın aslında çok kıymetli olduğunu bu film kadar yansıtmadı. Seriyi bitirdiğim günden beri hayata bakışım çok ama çok değişti. Önceden birçok şeyden şikayet eden mızmız bir gerizekalıydım. Allaha şükürler olsun ki bu seriyi izlemişim.

şizoid kişilik bozukluğu

Bu kişilik bozukluğunu net olarak görebileceğiniz bir örnek arıyorsanız John Rambo tam yerinde bir örnek olacaktır. Hele serinin 4. filminde net olarak bir şizoid görürsünüz.

darkorbit

ilk kaydımı 2008 yılında yapmıştım bu oyuna. O günden itibaren aralıklarla başlayıp bıraktım oyunu. O günler çok ama çok güzeldi. Haritalar dolu, oyuncular arasında büyük statü farkı yok falan işte. Bir samimi ortam vardı yani.
Bugün tekrar bir girip bakayım dedim. Haritalar bomboş, en kötü oyuncu, benden 6-7 kat daha sağlam. Hiçbir özelliği, güzelliği kalmamış. Valla içim burkuldu be abi.

yazarların ilk hırsızlık anıları

Seneler evveldi. Bir arkadaşım ile markette geziyoruz. Cepler bomboş tabi. Girdik abur cubur reyonuna, çikolatalara baktık, çikolatalar bize baktı. Sonra ben arkadaşıma baktım, arkadaşım bana baktı. Sonra her ikimiz çikolatalara baktık. Ardından kısa süren bir pazarlık yaptık:
-Bak sen koy cebine, söz günahın %60'ını ben üstleniyorum.
-Yav olmaz öyle iş. Madem ben çalıyorum, günahın %70'i senin olsun.
-Oğlum, %65 benim olsun tamam hadi artık.
Çaldık çikolataları. Bir güzel yedik. Sonrasında içimizde felaket bir daralma; vicdan azabı. Hayatımdaki ilk ve son hırsızlık olması temennisi ile...
Bu arada, o markete gidip çaldığımız tutarı vermek istiyorum. Ama korkuyorum. Polis molis başımız yanar. Sizce ne yapayım?

evlenince yapılacak ilk şey

Şimdi söyletmeyin bana ahahahahah (kötü gülüşü).

şu an nerede olduğunu söylemeden anlatmak

Sağımda Samsung derin dondurucu onunda sağında televizyonlar. Solumda Uğur Derin Dondurucu arkamda Siemens su sebili tahmin edin bakalım nerdeyim?

benzin kokusu

En bayıldığım kokulardan biridir. Ne zaman benzinciden bidonla benzin alsam o bidonun kapağını açıp illa bi koklarım arkadaş.

yazarların memleketleri ve oraya ait şiveli cümle

Konya/ Naban nörün eyi misin?

küçükken sanılan şeyler

Ev taşımayı apartmana ip bağlayıp birkaç kişi çekmek sanıyordum.

mini etek giyen anne

Sikimde değil isteyen istediğini giyer. Banane amk.

general mobile 5 plus

Şu an bu entriyi girdiğim telefondur. Gerçekten çok memnunum. Bataryası gayet güzel; çok sık kullanırsanız 1 gün rahat yetiyor, az kullanırsanız 2 gün gider. Kamerası zaten mukemmel, ön kamera 13mp hemde flaşlı, yani selfie çekmek için aydınlık yer aramak zorunda degilsiniz. 3gb ram var gayet hızlı ve sadece 1000 lira. Ben peşin 950 liraya aldim. Bence bu fiyata alınabilecek en iyi telefon...

kişinin kalitesini yükselten şeyler

Askeriye olabilir, herhangi bir işyeri olabilir neresi olursa olsun, kendinden alt rütbelilere çok iyi davranmak kesinlikle insanın kalitesini yükseltir.

her kurt vatandasi pkk sempatizani zannetmek

Pkk'nın asıl amacına ulaştığının belirtisi...

hayatta insanın en ağırına giden şeyler

Bazı insanların iyi niyetini, diğer insanların kötüye kullanması ve bunun sonucu iyi niyetli kişiyi ezmeleri. işte bu çok ağırıma gidiyor; anlayamayacağınız kadar çok ağırıma gidiyor.

suriyeliler ne zaman gidecek

Pek gidecek gibi gözükmüyorlar. Yakında bizim kızlarımızla da evlenirler. Sonuçta ürerler ama gitmezler!!

avucunda ceviz kırabilen kız

"El yayı" diye tanımladığımız, gerçek adı "sıksık" olan ve parmak, bilek kaslarını geliştirmeye yarayan aleti, haddinden fazla kullanmış olan kızdır.

kas ağrısı

Eğer o gün body çalışıldıysa, ertesi gün uyanınca çalıştırılan kaslarda yaşanabilinecek durum. Endişe edilmemeli kasine sevinilmelidir; gelişimi gösterir.
(bkz: konu nerden nereye geldi)

cimri insan

Kendim kabul ediyorum; cimriyim. Ama şöyle cimriyim: mesela 10 kmlik bir mesafeyi, elimde imkan varken dolmuşa binmem bisiklete binerim. döner yemek varken hamburger yemem. ama arkadaşlarım borç istediğinde, bir yemeği paylaşmam gerektiğinde vs. durumlarda çekinmeden elimdekileri paylaşırım. yani anlayacağınız gereksiz harcama yapmam. biraz kendimi yorsamda, boş yere dolmuşa vs. ye para vermem. bi bakıma tutumluda denilebilir. ayrıca arkadaş ortamında olmazsa olmazlardanım; sürekli beni çağırırlar, sürekli beni isterler.

karda bisiklet sürmek

Konya'da karların yağmasıyla birlikte Her yer buz ve kar oldu. Benimde Kule Site'de işim çıktı. Bende toplu taşımaya karşıyım, daha doğrusu param yok. Aldım bisikletimi, sıkıca giyindim. Çıktım yola. Yolar perişan; her taraf kar, buz. Ama aldırış etmedim, çünkü trafikte bisiklet sürmekte çok ustayım. işin en kötü tarafı ise, bisikletin iki frenide bozuk; çalışmıyor. Mevlana civarı da çok trafikli, ona rağmen gittim Kule Site'ye, işimi halletim. Kazasız belasız döndük.

sadece filmlerde olan şeyler

10 kişi vs 1 adam kavga edeceğinde, 10 kişinin adama bir anda yüklenmemesi; gerizekalı gibi teker teker dalıp dayak yemesi.