bugün

genelde spora ilk başlayanlarda görülür.
(bkz: myalji)
tembel bedeninizin yapmaya alışık olmadığı hareketleri yaptıktan sonra verdiği tepki olarak da ortaya çıkabilir. hamlamak olarak da tabir edilen bu durum, spora alışık olmayan bünyelerde spor yapmanın ertesi günü insanı pişman edebilir. fakat sporu yaptığınız için değil, yapmadığınız için pişman olmanız daha makbuldür.
özellikle ön bacak geliştirme hareketlerinden sonra ziyadesiyle hissedilen acı.
fitness sonrası oluşan ağrı spora yeni başladıysanız gayet normaldir. Vucuda ağır yüklenmekte ağrı yapabilir. Unutmayın dinlenme+antreman+gıda=adale
çözümü için (bkz: voltaren)

geçirmezse gelin yanıma!
ayda yada yılda 1 defa yapılan halı saha maçı sonrasında çekilen çilenin adıdır.
(bkz: Sporu ağzı ile yapanlar)
fitness'a başladığım günden beri 1 buçuk haftadır çektiğim ağrı. doktora gittim parol diye bi ilaç verdiler. eczanedeki kadında ağrıyı azaltır diye dolgit adında krem verdi. hala geçmedi ama bakacaz..
durup dururken başlayan ve uzun süren kas ağrıları ciddi bir hastalık habercisidir.... eklem ağrılarıyla eşlik ettiği zaman mutlaka kan tetkitleri yapılamı.
felaket bir şeydir.öldürmez, süründürür.omzum tutulmuş bir haftadır geçmiyor.kas gevşetici falan hak getire yani.banamısın demiyor.yamuldum kaldım efendim, yok mu bir çaresi?
Hoş, tatlı bir acıdır. adelenin çalıştığına, geliştiğine işarettir. bodybuilding mazojist işidir efendim.
şişe çevirmece oyununda "cesaret(!)" şıkkını seçmem sonucu psikopat erkek kardeşim tarafından 25 tane komando dansına tabi tutulmam, itiraz etmeme rağmen etraftakilerin baskısı sonucu bu komuta s*ke s*ke uymak zorunda kalmam sonucu bu dansın başlangıçta işkence metodu olarak bulunduğunu düşünmeme sebebiyet veren ağrı türü. belediye otobüsünden 80 yaşında teyze gibi inmek var işin ucunda.
2 haftadır antrenmanlarımız yoktu. dün o kadar çok zorladılar ki bizi ölüyordum. 2 hafta gibi bir süre antrenman yapmayınca birden yüklendiğim için oldu herhalde.

dizlerim , kollarımla omuzumun birleştiği yer , ve en kötüsü de bacaklarım berbat durumda , böyle bir acı yok ya.

kas gevşetici kremler falan kullansam da 2 günden önce geçmiyor.
rezalet bir agridir. bacagimin on kaslarini hissedemiyorum. tuvalete bile egilemiyor insan anasini satim agri kesici kulanmamda yasak mecburen iki gundur cektigim agridir bu yuzden. siz siz olun ya aciya dayanirim diyip simdi spora baslayin ya da ebediyen spor yapmayin. feci bir agri.
kasık ağrısından iyidir.
Sıcak su torbası konulması halinde kkaar gevseyecegi icin agri da azalacaktır deneyin efenim.
Eğer o gün body çalışıldıysa, ertesi gün uyanınca çalıştırılan kaslarda yaşanabilinecek durum. Endişe edilmemeli kasine sevinilmelidir; gelişimi gösterir.
(bkz: konu nerden nereye geldi)
berbat bir durumdur, yürürken teklersin, ellerini kaldırırken ağrı yapar, duruma göre şişme yapar ve patlayacakmış gibi hissettirir, genelde soğuk kompres yapılarak ağrı hafifletilebilir.
(bkz: ağrı kaçınılmazsa zevk almayı bilecen)
laktik asit yakmışlığın sonucu. conta yakmışsın da denilebilir.

şuan bile hissettiğim ağrıdır. artık bağımlılık haline gelmiştir. fitness yapıyorsanız bu ağrılardan hiçbirzaman kurtulamazsınız. çünkü fitness dediğiniz zamazingo kasları yakınca işe yarayan bişeydir. kas yanarsa ertesi gün ağrı yapar. 10x3 yaptığın zımbırtıya vucudun alısınca 15x4 e çıkarırsın vucut ona da alısır sonra 20x4 bu boyle devam eder aslanım. o kaslar hep agrıyacak.
Beter bir şeydir.
Sapıkçasına sevdiğim ağrıdır. Ağrıyan yere losyon sürüp bastıra bastıra ovmak ne güzel bir duygudur. Kasın kullanıldığını, güçlendiğini hissettirmesi de cabası.
Milim Milim kaslarımın her yerinde hissettiğim ağrıdır. işin garibi, mutlu ediyor.

2 yıl sonunda spora başlayan neliolsun'un maceraları.
Dün belim ve sol kolum ağrıyordu doktora gideyim dedim her neyse efendim hemen kalpten şüphelendiler ekg kalp için tahlil ıvır zıvır sonuç kas ağrısı çıktı tamam Allah'a çok şükür kalpte sıkıntı yok ama kas ağrısı nedir yav durduk yere ağrıyor sen kassın adam ol.
Ya işte az önce manitamın yanındaydım baktım baklavalrla uğraşıyor bir şey olmaz dedim eve gittim mosmor etmiş çok ağrıyor. Bir dahakine bol giyineceğim sonra çok dikkat çekiyor.