1. 1.
  deniz kokusuyla büyümüş bünye için zordur deniz olmayan bir şehre alışmak.eğer deniz yoksa kafan attığında,canın sıkıldığında,sevgilinle romantik anlar geçirmek istediğinde gidebileceğin bir yerde yoktur.hiç bir mekan denizin verdiği huzuru veremez.yeri geldiğinde su üstünde atlayan balıkları görür mutlu olursun,yeri geldiğinde üstüne gelen dalgayla ıslanırsın.ama her hali güzeldir.
  çoğu kişi üniversite tercihlerinde bile şehrin denize uzaklığını düşünür.deniz yoksa yazmak istemez.
  edit: bu da mı başıma kaldı yaa..
  2 -1 ... soffy
 2. 2.
  son derece doğal bir durumdur...

  hayatı boyunca, işe-okula gitmek için, gezmek için, kafa dağıtmak için, kız tavlamak için ve ya sadece yürümek için, ne zaman sokağa çıksa, ister istemez denizi illa ki gören bir insana, denizi olmayan bir şehrin normal olduğunu anlatamaz-izah edemezsiniz!!

  denizi olmayan şehirde yaşayan, ve denizi olmayan şehirleri garipseyen insanı yadırgayan kişi de haklıdır, denizi olmayan şehirleri garipseyen de...
  1 ... beyazyelkenli
 3. 3.
  örneğin; (bkz: denizli)
  1 ... meo
 4. 4.
  denizi olduğunu düşünüp gördükten sonra da o şehrin denizi olmadığını görünce hayal kırıklığına uğramaktan iyidir. (bkz: denizli)
  4 -2 ... minti
 5. 5.
  hayatı boyunca denizi olan bir ilde yaşayan her insanın istemeden de olsa yapacağı eylemdir. çünkü hayatı boyunca denizle iç içe olan biri başka bir yere ilk gittiğinde denizi sorar. aynen sağdan direksiyonu yadırgamak gibi bir şey.
  ... master of puppets
 6. 6.
  denizli'ye gelmekle olmaz zira onun deniz'i isminde gizlidir. *
  1 -1 ... misskin
 7. 7.
  kuru hava, ağır çekim insanlar, hayat yavaşlatılmış bir çekimdir sanki..
  ... sakizzz
 8. 8.
  (bkz: sözde şehir)
  -1 ... olursem beni sana gomsunler
 9. 9.
  Denizin olduğu bir yerde büyümüş ilk birasını kayalıklarda oturup denizdeki yakamozlara bakarak içmiş ilk aşk acısını çektiğinde denize karşı oturup arkadaşlarıyla dertleşmiş ağlamış arkadaşlarıyla buluşma yeri olarak sahili belirlemiş sadece yürümek için deniz kenarını seçmiş kışın en soğuk zamanlarında bile çay bahçesinde denize karşı oturup çay içme ihtiyacı hissetmiş ve uzun bir aradan sonra memlekete gelince otogarda sizi bekleyen babaya ilk söz olarak eve sahilden gidelim oldu mu demiş kişilerin (bkz: ben)vereceği doğal tepkidir.
  2 ... hermia
 10. 10.
  (bkz: sende izmirlisin galiba)
  1 ... pideci