bugün

entry'ler (24)

25 ekim 2015 fenerbahçe galatasaray maçı

Aynı filmi tekrar tekrar bıkmadan aynı zevkle izlemek gibi.

40 milyon kürt ayaklandığında ortada devlet kalmaz

Ayrılıkçı Kürt sayısı HDP 'nin aldığı oyların yarısı kadardır ki bu da yaklaşık 4m Kürt yapar. Bırakın Türkleri, vatanını seven Kürtler bile o 3m kürdoyu çıktıkları yere geri sokar.

yaran diyaloglar

B... Bu ne lan?
N...Pateteees
B...Salak mısın kızım sen? Annemin pişirdiği patatesleri istedim ben.
N...E öyle desene abi.
B...Gerizekalı senden cacık istesem salatalıkla yoğurt mu getirecen?

Annem...Yoğurt yok ki.

kurban bayramının kaldırılması gerekliliği

Hayvani duyguların rahat ve vicdansızca dışa vurum ihtiyacını ibadet adı altına saklayan gereksiz, anlamsız ve kan dolu günlere ve bunu bayrammış gibi kutlayan gereksizliğe verilen addır Kurban Bayramı. Bunları okuyup eksiyi nasılsa yağdıracaksınız ve hazır laf açılmışken subjektif yorumlarıma devam edeyim..
Efenim, ibadet diyorsunuz, saygı diyorsanız da, bunu her sene çoluk çocuğun önünde, kaçan hayvancağızları kovalamak, yere yatırmak ve nihayetinde boğazlamak suretiyle kanlandırdığımız büyük kutlamadır Kurban Bayramı..Bayram adının beyin loblarında uyandırdığı masum duygularının fırsatçılığını kullanırız kan ve vahşetin izlerini silmek için. Mangal ve et yemenin keyfini alet ederiz sonunda bu vahşeti derinlere bi yerlere saklamak için. Kesmek mi istiyorsun gizli kes, ibadet midir ihtiyacın olan gizli yap. Çağ değişti, dünya değişti, evren değişiyor, insan değişiyor, hayvan değişiyor, değişmeyen tek şey ibadet adı arkasına saklayarak dünyayı ve hayatı mahvetme özelliğimiz.

kusura bakmayın ama mısır dan bize ne

Kendi içişlerini karıştırma konusunda uzman bir yönetimin kalıbına sığmayıp komşu Müslüman ülkelerin içişlerini karıştırması beyinlerindeki ümmetçilik hırsından değil de daha çok para hırsından. Bunu çok net görebilir insan görmek isterse tabi.

Mısır da ölenler Müslümandır. Bu cümle ne kadar samimi gelebilir ki bir insana? Mısır da ölenler Müslüman olmasa idi bugün Fatih'te ya da Sinop'ta ya da herhangi başka bir şakirt meydanın da toplanan o kalabalığı görebilir miydik? Hayatın tepe noktasına insan yerine islam'ı koyan bir anlayışı din diye kakalamaya çalışmak, üstelik bunu sorgulanamaz, yargılanamaz kurallarıyla saklayarak dogmatik planlar çerçevesiyle sınırlandırmak, sömürünün temel taşı olmuş yüzyıllardır.

Sisi'nin Müslümanlığa karşı bir duruşu varmış gibi bir çağrışımı Müslümanların loblarında imgelemek bu planın iyi işlediğini gösteriyor. Araştırsalar, azcık okusalar Sisi'nin şeriat yanlısı bir bağnazdan hiç bir farkının olmadığını sadece yıllardır Müslümanların üstünde oynanan oyunların diğer tarafında bir kukla olduğunu fark edecekler ama ne mümkün.
Ölen de öldüren de Müslüman. Devrim yanlısı da karşıtı da Müslüman tıpkı Mursi gibi, Sisi gibi..

hiç yok denecek kadar şort giyen kız

Bakarken hayallere dalanların burada ahlaki ahkam kesmelerinin anlamsızlığını tartışmak daha yerinde olur, neden kısa şort giyersin demek yerine.

müslümanım diye geçinip şeriatı istememek

Bir de bunun şeriatı istemiyormuş gibi davranan politikacı versiyonu vardır ki akıllara zarar...Takiye onlarda, riyakarlık onlarda, sahtekarlık onlarda, makarna kömür severler derneğine başkandırlar ama müslümandırlar da aynı zamanda.

halkın sevgilisi bir lider olmak

Her siyasiye, devlet adamına yada politikacıya veya vekile nasip olmayan ancak yalnız bir kişiye kısmet olan sevgidir, adı Mustafa Kemal Atatürk.

abur cubur krizi

Had safhada mide krizini bile göze alır insan. Karşı konulamayan göz açlığımı yoksa sağlıklı yaşamak için yapmaman gerekenlere isyan psikolojisi mi bilemiyorum ama kriz başladığı an insanın dünyayı gözü görmez ve son olarak sindirim başladığında birseksen sırtüstü yatıp hafif bir geğirmeyle son bulur.

yüzü çirkin vücudu güzel kadınlar

Yüzü güzel vücudu çirkin olmasından daha iyi bir tercihtir.

türbanlı olduğu için otobüsten atılan öğretmen

Müslüman olmayanları yakmak kadar insanlık dışı bir davranış olmasa gerek. Ne derece doğru bir haber bilemiyorum ama sen inancını yaşarken inanmayana bu kadar acımasız olursan, türbana hoşgörü isterken de münferit olaylara maruz kalabilirsin.

fenerbahçe nin biraz şey olması

Fb'yi gönülverdikleri takımlarla kıyaslayıp bilinçaltında kıskançlık yaşayan kişilerin biraz şey olmasıyla benzeşen durum.

atalay demirci

Cem Yılmaz ölmeden bu topraklardan başka komedyen çıkmaz diyenleri haklı çıkaran kişi.

balon biriktirip şişme kadın yapmaya çalışan fakir

Üzerine yatamayacağı için pozisyon kısıtlaması yaşayacağı kesindir.

deist

Tanrı'yı inkar etmeyen ama tehdit ve korkuyla dayatılan dinleri yok sayan insana denir. Özünde dinlerin Tanrı fikrine saygısızlık olduğunu savunur.

ateist

Tanrı'nın olmadığına inanmakta bir inançtır. Bu bağlamda kendi iddialarıyla çelişen fikirlere sahipler ateistler. insanoğlu Tanrı yok diyebilecek bilgiye, donanıma, birikime sahip olsaydı, var diyenlerin tüm tezlerini bu yüzyılda çürütebilirdi. Şimdilik bilinemezlik (agnostisizm) daha akla yakın gelmeli bir ateist için.

din

Anlam verilemeyen doğa olayları için üretilmiş, korku ve tehdit barındıran fikirlerin tamamına denir.

diyanet

Salt sunni inancı için çalışan, sözde laik ülkemin sözde din kurumu.

kürtleri türkleştirmek

Kürtler kardeş olmak istemiyor, eşit olmak istiyoruz diyorlar. Kendi diliyle savunma tartışılıyorken kendi diliyle konuşma özgürlüğü bile bulamadıkları dönemler oldu ve daha nice istekleri duymazdan gelindi yıllarca, hak vermemek elde değil ama şunu eklemek isterim, Kürtler bu memlekette salt azınlık değiller, ermeniler, araplar, çerkezler ve daha nice azınlıklar varken sadece kendi istediklerini PKK aracılığıyla tehdit ederek sürekli gündemde tutmaları itici olduğu kadar anlamsız ve düşündürücü. Fırsat bulsalar hak, hukuk, özgürlük naraları atıp memleketi yakacaklar.

her erkek eninde sonunda bir kadınla sevişir

Her malın bir alıcısı vardır fikriyle eş anlamlıdır.