bugün

bir türkiye cumhuriyeti vatandaşı tepkisidir. yahu benim derdim başımdan açmış kendi dertlerimi yedim bitirdim mısır kaldı. her şeyi bitirdik ülkemiz güllük gülistanlık kaldı mısır. önce kendi ülkenizdeki insanların sorunlarına bakın sağa sola değil. evet.
gündem değiştirip sözde müslüman maduriyetini göz önüne sokan kişilerin farkında olan kişi beyanı. Iyi tespit. Bize ne amina koduğumun sapık tecavüzculerinden. Adı müslüman. Bi bakın tecavüz oranlarına.
(bkz: r4bia değil 4bira)
mısırın sadece müslüman kardeşler adındaki radikal politik gruptan ibaret olmadığını bilen memleketin kendi işlerinin gidişatını merak eden insan beyanı. hüsnü mübareki bile bıraksalar bu gün bizim mhp kadar oyu var herifin onu da salsınlar madem neden tutuyolar otuz senedir iyiydi şimdi neden kötü oldu diyen yok.
ne kusura bakalım ki hiç sikimde değil zaten. yesin pis araplar birbirini.
kendi ülkemizin sorunlarını görmeyen insanların bazı olayları kapatmak için kullandığı yeni joker kartıdır mısır. bunların hepsi timsah gözyaşı
Aynısı bizde olsa mısırın skinde olmayacağı için bizim de sallamamamız gerekendir. Bıraksın herkes bu insanlık, duyarlılık ayaklarını. O mısır müslüman olmasaydı görürdük alayınızı.
dünyada olup bitenlere 'bize ne' deyip geçmek olmaz, olmamalı.. lakin, sanki kendi ülkende* başka hiçbir dert, sıkıntı yokmuş gibi islam popülistliği ile yaklaşıp mısırlı'dan çok mısırlı* olmak işin en kötü olan kısmı.. sen önce kendine bak..
Doğru size ne, basınıza geldiğin de de onlara ne oldugun da anlarsınız işin ciddiyetini. Orda ölen binlerce insan, gözlerinin önünde anneleri babalari öldürülen binlerce cocuk var. Biz yeri gelir bi araba kazasının etkisin de kalırken onlar bunu nasıl atacak acaba gözlerinin önünden, Allah'tan korkun hiç bir sekilde elimizden birşey gelmiyorsa bile gönlümüzden de mı dua edemiyoruz. Yazık
kendi ülkesinin abd güdümünde olduğunu unutan, mısırı islam dünyasının kalbi zanneden, tüm dünya Müslümanların geleceğinden kendilerini sorumlu tutan bedevilerin gösterdiği gereksiz tepkidir.
tamam, ölen insanlara üzülüyoruz yazıktır günahtır da türkiye önce kendi götünü kurtarsın sonra başka ülkelere acısın. ha bi de götünüzden sembol üretmeyin.
Bunu söyleyen zihniyet, gezide dış güçlere yalvaran zihniyettir. Buda biraz ironik oluyor kanımca.
şuana kadar verdiğimiz 20.000 küsür "Müslüman" şehit kardeşimiz için hiç bir eylem yapmayanlara gösterdiğimiz abartılı sahiplenme dolayısıyla hemfikir olduğum durumdur. Dünyanın hiç bir yerinde, hiçbir "insan", bakın Müslüman, Hristiyan, ermeni vs. demiyorum, hiçbir masum "insan" ölmemeli. ama biraz da içişlerimizde bu verdiğimiz abartılı tepkiyi vermeliyiz.
Bizim içimizde terör sorunu varken ve bu sorun tam olarak bitmemişken, benim askerim şehit olurken bana ne mısırdan. Otursunlar şu sorunları çözsünler, halk otursun bunun için eylem yapsın, profil fotoğraflarını değiştirsin. Kendi ülkemize gelince sus pus ama başka ülkelere gelince gayet yardım sever, duyarlı oluyoruz. Geçin efendim bunları o kadar askerimiz şehit oldu yapacaksanız onlar için bir şeyler yapın.
mısır'ın türkiye için değil, erdoğan için öneminden haberdar vatandaşın lafıdır. mısır, erdoğan için bir kaldıraç vazifesi görecekti. arap aleminin önderi olarak görülen mısır vasıtasıyla ortadoğu'da prestij kazanma amacındaki erdoğan, türk halkının vergileriyle bir tür rüşvet olarak maddi destek verdiği mursi'nin devrilmesinden dolayı büyük bir yara almıştır.

yoksa, ırak'ta, suriye'de, afganistan'da ölen ve suudi arabistan gibi ülkelerde dikta altında yaşayan insanlara göstermediği ilgiyi ve tepkiyi göstermezdi.
uygun bir tepki değildir. elbette ki orada bir zulum vardır. karşısında susmak olmaz ama, atalarımızın dediği gibi " önce can sonra canan" türkiye bu kadar karışık iken, hiçbirşey düzelmemiş iken, yardıma ihtiyacı olan bir ülke iken kime ne yardımı yapıyoruz?
Benim sonuna kadar katildigim onerme. Beni ilgilendirmiyor sahseb misirdaki olaylar ulkemizde o kadar insanin karni doymazken.
Belli bir pencereden bakıldığında haklı gibi gözüken sorudur ?

Normal şartlar altında coğrafyamızda olan bitenler bizi tabiki ilgilendirir. Türkiye CUmhuriyetinin bir parçası olduğu bu coğrafyadaki gelişmelerin bizi nasıl etkileyeceği, nasıl bir bela yada ittifak icine sokabileceği gibi konularda her vatandaşın bir ilgisinin bulunması normal ve olması gerekendir.

Lakin dediğim gibi "normal şartlar altında".

Bu ülkenin bu kadar sorunu varken, hükumetin mal bulmuş magribi gibi gündemi kanalize etmek adına yaptığı "trubin" hareketleri ise samimi müslümanların ilgi ve alakasını kanalize ederek iç arenada ki karmaşayı örtbas etmek niyeti taşıdığı konusunda şüphe uyandırmaktadır.

-terörist başı meşhur süreçteki konumunun değişmesini istemiş. hükümetin cevabını medyadan duyan var mı ?
-Yol kesip kimlik kontrolu yapmaya başlayacak kadar cüretkar hale gelmiş terör örgütüne nasıl bir tepki verildi ?
-teröriste bu kadar iltifatın sonuçlarının ne olacağı konusunda kaç tane yayın, makale vs.. yazılıyor?

-hergün farklı vergide zam haberi gelirken kaynaklar nereye harcanıyor ?
- Kürt-türk ayrımına tuz biber niyetine alenen alevi-sunni ayrımı körükleniyor bunun sonu ne olacak ?

rabia selamına kafa yordugumuz kadar bunlara kafa yoruyormuyuz. yav iki günde gündem nasıl değişiyor bakmıyormuyuz. son 10 yılda ki gelişmeleri altalta yazalim bakalım ortaya ne çıkacak ?

ne istiyoruz ? bir sisi de bize ver allahım mı ?

mısırdaki halkın secimine yapılan mudahale konusunda fikir ve ilgi sahibi olmak baska sey. işi gücü buna bağlayıp kendi evindeki yangını unutmak başka şey.

Allah ihvanların yardımcısı olsun. demokrasiye inanan insanın kalbinin onlarla olması gerekir. Askerin göstericiye kurşun sıkmasını hoş görenlerin gezideki olaylara itirazı hangi pencerendir iyi irdelemek lazım o zaman.

Gönlümüz ihvanlar la lakin benim ülkemde de yangın var.
ordan... burdan... bize ne? diyen götoşlara gelsin.
görsel
Beni ziklemeyeni ben neden zikleyeyim diyip hakli buldugum cumle.
Dün uygur türklerini katlettikleri sırada kimsenin sesi çıkmadı.

Dün doğuda karakol basılırken, o kadar türk askeri şehit edilirken kimsenin sesi çıkmadı.

Bu gün diyarbakırın girişinde ibranice ve kürtçe diyarbakır yazar iken, adliye sarayı türkçe değil de kürtçe ve ibranice yazılı iken kimsenin sesi çıkmadı.

şimdi alakasız ve her fırsatta türkleri sırtından vuran, kan emici ( Kerbela olayı ve diğerleri ) arapların korunması durumuna haklı bir karşı tepkidir.

Önce can sonra canan. Kendi ülkene bir bak. sende mi mısır olmak istiyorsun?
televizyonda evlendirme programlarını dert edinen peştemal için sorun olan problemdir.

kim kimi pandiklemiş tarzı magazin beyinlilerin derdinde olmayan konudur.
sağı solu mısır olmuş, sanki mısır vatandaşıymışız gibi hissedenlerin haklı sitemi.

kardeşim, senin ülkenin sınırında hergün insanlar yaralanıyor, ölüyor; pilotların kaçırılmış, ama bizim işimiz gücümüz mısır olmuş. tamam, ölenlere üzülüyoruz da bu ne arkadaş. bir de 4 parmak işareti çıktı başımıza.
müslümanlar kardeştirler dil ırk ayrımı yapılmaksızın. yüce allah bunu emreder. inananlar böyle inanır, inanmayanlar zaten kendi aleminde. bu baslığı açan gibi.
Oynanan Büyük oyunların küçük oyuncuları Tarafından asla kabul edilmeyecek düşünce.
güncel Önemli Başlıklar