bugün

entry'ler (20)

kızlardan erkeklere tavsiyeler

lütfen odun gibi olmayın ,sevgi sözcüklerini zorla almayalım ağzınızdan.

evlilik

birbirini seven iki insanın mutluluğunun bir çatı altında birleşerek devam etmesi.

aşkı kim icat etti

aşkı ben icad ettim tabiiki kendi aşkımı,diğer aşıklarda kendi aşklarını olay bukadar basit.

seni seviyorum a verilecek duygusal cevaplar

senin beni sevdiğini hissettiğim andan beri bende seni seviyorum.

ibrahim tatlıses

artık dinlenmesi gerektiğini düşündüğüm yorgun bir sanatçı.

bim de satılan muhteşem ürünler

bim deyince aklıma dost süt ve yoğurt gelir.

cumhuriyet

gündemi ve gelişmeleri engüzel köşe yazılarıyla halka aktaran ,herkesin okuması gerektiğini düşündüğüm gazate.

nihat behram

yağmur yağsa sağnak olsun isterim
dere köpük köpük aksın,toprak
nefes alıp göğe baksın

rüzgar çıksa,ağaçlar ıslıklansın isterim
kanatları ışıklanıp,kırlangıçlar
sürüsüne sürü katsın

yola çıksam,dağlar taşlar sese gelsin isterim
sürüp gitsin beni yamaçların şarkısı,ömrüm
bir ucundan bir ucuna yeryüzü tütsün

aşka düşsem,bağrım orman dilim ırmak olsun isterim
dallar dalgalarla buluşsun,rüzgarında
yarim uyusun

yüksekteysem uçmak isterim
kanatlanıp boşluğunda uçurumun,ruhum
derinliği ölümüne tatsın

alçaktaysam çıkmak isterim
dişlenip tırnaklanıp, ufkum
dorukların ayazına ulansın

taşta bile taşmak isterim
aşmak durgunluğu,nefesim
köklenip çiçek açsın

nihat behram

tüyap

şahane bir fuar ancak ,bu fuarı niye şehrin merkezine yakın bir yerde yapmıyorlar anlamış değilim ,zaten az kitap okuyan bir milletiz,böyle fuarları halkın rahatlıkla gidebileceği yerlerde yapınki herkes bilgilensin,faydalansın.

sevdiğini söyleyememek

hep söylemek isteyip söyleyemediğimiz o iki kelime;seni seviyorum.

sevgili

yanındayken saatlerin nasıl geçtiğini anlayamadığımız özel kişi, gönülden gönüle bağ kurulan ,gözlerine bakılmaya deoyulamayan herhaliyle hayran olunan yaşama heyecan katan yegane varlık.

hazreti muhammed

[s.a.v],insanların en yücesi,en adaletlisi,en güzel ahlaklısı,ümmetinin sevgilisi ALLAH'ın en sevgili kulu ve tüm insanlara sevgiyi öğütleyen,hertürlü kötülüğü yasaklayan iki cihan serveri hazreti muhammed.

sözlük yazarlarının itirafları

itiraf ediyorum ,
onu çok seviyorum ,ilk gördüğüm andan beri hemde,onu düşünmeden edemiyorum ,çok özlüyorum,
yeniden şiir yazmam için bana ilham olan o insanın, bir ömür boyu yanında olmak istiyorum,onunla tüm dünyayı dolaşmak,
hayatın güzelliklerini onunla paylaşmak istiyorum

pollyanna

pollyanna'nın bir gün evi yanmış ,pollyanna da geçmiş karşısına oh be bi güzel ısındık demiş,kendisine hadi ordanyalancı diyebileceğimiz masal şeyşi.

sevgilinin eski sevgilisi

eski sevgili adı üstünde eskide kalmıştır çok önemsememek gerekir,zaten sevgili artık senindir elinde tutmaya bakacaksın .

recep tayyip erdoğan

kendisi birkaç yıldaha bu ülkenin başbakanlığını yaparsa memleket diye birşey kalmayacak ,yabancı sermayecilerin yavaş yavaş ülkemizin birçok sektörünü ele geçirmelerine izin veren sevgili başbakanımız.

rize

oldukça küçük bir alana kurulan şehir merkezi zamanla denizin doldurulmasıyla büyütülmüş ve bügünkü halini almıştır,bu projenin mimarı ise rizelilerin çok sevdiği ekrem orhon'dur,rizelilerin tabiriyle o,denizi kara karayı para yapan adamdır.

kozyatağı

emekli insanların çoğunlukta olduğu ,plazalarıyla ünlü kadıköyün en seçkin semti.son zamanlarda ise çevresinde açılan pek çok alışveriş merkezleri ile sıksık gündeme gelmiştir.

ismail hakkı demircioğlu

karadeniz müziğinin en duygusal sesi."nasipolsa",sevdalı kuş","yadeller duymadan","şu uzun gecenin gecesi olsam",yarim senden ayrılalı" sanatçını seslendirdiği başarlı eserlerden bazılarıdır.dinlemeyenlere özellikle bu türküleri ve diğer tüm seslendirdiği türküleri tavsiye ediyorum,kısa bir süre önce tanıştığım uzun boyundan ve ses tonundan etkilenip karşısında heyecanlandığım insan.

erkan oğur

insanın içine işleyen sesiyle ,yaptığı başarılı çalışmalarıyla, mütevazi kişiliği ile eşsiz bir müzisyen.ismail hakkı demircioğlu ile beraber seslendirdikleri eserlerle müziği yüreğimize kadar hissetiren değerli aksakallı insan.