entry'ler (116)

amerika yı kolomb değil müslümanlar keşfetti

sadece müslümanlar demek yetmez. keşfedenlerin hangi soydan geldikleri de benden gelsin.
(bkz: ismail abinin dedeleri)
http://www.youtube.com/watch?v=8q9_DKPLqU0

30 mart 2014 ekşi sözlük ün patlaması

site yönetiminin seçim yasakları ve yaptırımlarından tırstıkları için gerçekleştirdikleri patlama. gün boyu sürerse şaşırmamak lazım.

ibrahim hanımefendi bir arkadaşımız

arka sokakların dün tekrar gösterilen eski bölümünde geçen replik. olay kısaca şöyle gelişir. ekiptekiler ve aileleri yılbaşı eğlencesindeler. ibrahim adındaki travestiyi oğlunun yanında gören hüsnü hem oğluna hem de ibrahim hanıma bağırmaya başlar. bu esnada rıza baba gelip bombayı patlatır. "korkma hüsnü. ibrahim, hanımefendi bir arkadaşımız. ibrahimden zarar gelmez."

sahibinden com daki 5000 tl lik lg g2 ilanı

türk halkının ne kadar fırsatçı olduğunun ispatıdır. bir oyun yüklü diye normalden kat be kat fazla fiyat istemek nedir arkadaş.
http://www.sahibinden.com...klu-lg-g2-154012997/detay

leyla ile mecnun

bademlerce yönetilen devlet kanalının aylar önce yayından kaldırdığı dizi. buna rağmen hala leyla ile mecnun üzerinden prim yapmaya çalışıyorlar. yüzsüzlüğün bu kadarına en hafif tabirle yuh denir.

bir rus un rus olduğunu nasıl anlarsınız

ingilizce konuşmalarından anlaşılabilir. öyle ahım şahım ingilizce bilmenize gerek yok. how are you sorusunu yöneltmeniz yeterlidir. 1000 de 999 u "senk yu" diye cevap verir.
ayrıca "senk yu" diyen bunu da dedi, "we must sex"

rte üniversitesinin yeni keşfettikleri balıklar

rteü'nün insanlığa armağanlarıdır (!). haberi okuyunca neşelendim, moralim yerine geldi. en güzel komedi filminden daha etkili. sümeyyea ve bilalei balıklarını dört gözle bekliyoruz. ha gayret! sıkı bir çalışmayla onları da bulursunuz.

tarım ülkesinde tarımı bitirmek

akp döneminde gerçekleşen hayallerden birisi.
2002 yılında, herhangi bir kişiye "yakın gelecekte türkiye tohum, saman, büyükbaş hayvan vb. ithal edecek" deseydiniz, alacağınız tepki "saçmalama gerizekalı" olurdu. ama hayalleri tek tek gerçekleştiren akp iktidarı bunu da başardı.

hülya avşar ın ahmet kaya yı eleştirmesi

hülya avşar'ı zerre kadar sevmeyen ve o'na hiç saygı duymayan birisiyim. ne yazık ki hülya avşar gibi insanlar bu ülkede değer görüyor. ama kabul etmek gerekir ki kendisi öyle veya böyle sürekli gündemdedir. ve gündemdeki bir konu hakkında düşüncesini söylemiştir. bu da gayet doğaldır. doğal olmayan hülya avşar'ın yaptıklarının, söylediklerinin bu kadar önemsenmesidir.

atakulenin avm kısmının yıkılması

yenileme nedeniyle olsa bile insanı hüzne boğan haber. aslında alt kattaki dreamlandin kapanması atakulenin avm kısmında yaşanan anılara darbe vurmuştu ama 90 ların kokusu avm den silinmemişti. ne zaman o yılların özlemini yaşasam atakuleye gidip içerde dolaşırdım. sadece o yılların değil O nun kokusunu da içime çekerdim. O beni yıllar önce yalnız bıraktı. şimdi de parça parça anılar yok oluyor. ama ne olursa olsun unutulmuyor.

ben de özledim

gönderme, klişe bir yere kadar. dizi 3 er 5 er dakikalık parodilerle ayakta durmaya çalışıyor gibi. bu haliyle olsa olsa çok güzel hareketler bunların dizi versiyonu olur. diziye acil konu lazım arkadaş. ayrıca ya tamamen leyla ile mecnun formatına dönülsün ya da leyla ile mecnun formatı gömülüp tamamen uzaklaşılsın. eğer geçiş dönemiyse de bu çok uzadı. kısaca bir an önce rotasını seçmesi gereken dizi.

leyla ile mecnun

103. bölümüyle tamamen bitti izlenimi uyandıran dizi. Acaba???

akp gençlik kollarına üye olma şartları

kayıtsız şartsız itaat etmek.

recep tayyip erdoğan

söyledikleri ve yaptıkları nedeniyle mide bulandıran kişi.

türkiye den soğuma sebepleri

alın size fırından yeni çıkan, sıcacık soğuma nedeni. işyerinde, müzik yayını yapan tv veya radyo kanalını açıp müşterilerine müzik dinleten kişinin hapis istemiyle yargılanması.

atatürk yaşasaydı iphone u mu android i mi seçerdi

başlığı açan kişinin beyinsel faaliyetlerini sorgulatan soru.

milliyetçi hareket partisi

içinde vatan sevgisi olan herkesin önümüzdeki seçimlerde desteklemesi gereken siyasi parti. akp terörünü durdurabilecek tek güç.

bir kadına söylenebilecek en ağır söz

sakalın çıkmış.

kulağı çınlayan kişiyi peygamberin anması

şu sıralar facebookta dolaşan iddia. kulağı çınlayan kişinin peygamber tarafından anıldığı söyleniyor. kulak çınladığında salavat getirilmeliymiş, peygambere saygı için. işin ilginç tarafı bu saçmalığın çok sayıda kişi tarafından ciddiye alınması.

özlenilen futbolcular

cevad prekazi.