bugün

popstar alaturka birincisi armağan ve bülent ersoy

hanım efendinin düğünlerinde kameralara yansımış

acı bir gerçektir.

yazar yorumu: evet geçenler de televizyonu zaplarken karşıma bülent

ersoy'un düğünü geldi ve bület hanım'a "evlenmek istiyor

musunuz?" denildi. bülent hanım ise "evet" dedi. sonra peki

siz denilince ise armağan'ın sözleri şu oldu; "düşünmeden evet".

doğrudur! düşünmeden evettir. zaten düşünerek evet deseydi

bu toy delikanlı birazcık düşünseydi ne hale geldiğini iyi

anlardı. benim böyle bir arkadaşım olamazdı mesela. bir

dönmeyle evlenmek, hem de çıkar uğruna...
(bkz: paranin gozu kor olsun)
istese de düşünemediğinin göstergesidir.
bülent hanımın çam sakızı çoban armağanları bu kardeşimizin düşünme katsayısını sıfıra indirmiştir malesef...
düşünmüştür, "evet" demesinin kendisine sağlayacağı şeyler gelmiştir aklına.
kameraların önünde olmak için sesinin güzel olması gerekmediğini, illa bir yarışmada sivrilmesi gerekmediğini düşünmüştür "evet" derse. eee zaten "bi insan başka ne ister ki" diye düşünmüştür, geriye düşünülecek bir şey kalmadığından, yani düşünmeden "evet" demiştir.
erkan yolaç: armağan senin için top diyorlar, katılıyor musun?
armağan: evet
erkan yolaç: hoppaaaa!! evet dediniz ve yarışmayı kaybettiniz.
armağan: hassiktir.
- siz bülent hanımla...
+düşünmeden evet
-düşününce?
+düşünmeden.
-yok öyle
+bana ne
-ipne
-bülent hanımla evlenmeyi kabul ediyor musunuz?
*düşünmeden evet
-peki düşünseydiniz ne derdiniz
*düşünerek evet
-peki siz düşünebildiğinizden emin misiniz?
*düşünmeden evet
-oldu o zaman nikah kıyıldı fazla düşündürtmeden kaçayım.
zaten düşünen bir insanın buna evet demesi mümkün değildir. her ne pahasına olursa olsun hiçbir beyni çalışan insanın midesi bunu kaldırmaz.
armağanın düşünme yeteneğinden yoksun insanlar topluluğuna katılmasını sağlayan cümle. biliyorduk düşünmediğini itiraf etmesine grek yoktu.
bence düşünmeden cevap vermesi hem kendisi için hemde düğüne katılanlar için hayırlı olmuştur. Oturmak için kullandığı uzuvu ile düşündüğünü tahmin ettiğim kişinin düşünmemesi demek ortalığı pislik götürmemesi demektir. herkes için en hayırlısını yaptığı için armağanı tebrik ediyorum. nede olsa düşünceli çocuk.
(bkz: bir cift olarak bulent ersoy ve armagan/#1966245)
yillardir bas bas "kadinim ulan kadinim ben!" diye pembe nufus kagidini gostererek honkuren beyefendi nin evlendigi adamin nikah masasinda yaptigi yalakaliktir "dusunmeden evet" .

ona o pembe nufus cuzdanini veren zihniyet e de bisey demek isterdim ama maalesef kendisini savunacak durumda degil. (bkz: turgut ozal)

uluorta yasanip ustelik normal karsilanan bu iliski ve gunlerdir tv de kina gecesiyle bilmemnesiyle sinirlerimi alt ust eden goruntuler yuzunden daha da yazar -hatta kufreder- dim ama.. neyse.
markasiz dan ozur diliyorum actigi basligi bunca doldurdugum icin ama..

dun gece bunu izleyen 14 yaslarinda bir kiz cocugu "bunlarin cocugu da olucak d mi?" diye sormasiydi.

o medya ciksin simdi bunu da aciklasin bakalim. zor olani bize birakmasin.