bugün

entry'ler (30)

12 ocak 2018 yardımcı docentligin kalkması

Cumhurbaşkanı Marmara Üniversitesi'nde yaptığı konuşmada:

"Yardımcı doçenlik unvanıyla ilgili çeşitli şikayetler vardı. Birçok arkadaşım, ahbabım var. Dinlediğimde ben de tatmin olmazdım. Bunun bir aldatmaca olduğunu da bilirdim. Yardımcı doçentliğin bir siyasi karar olduğunu bilirdim.Dedik bir öyle bir adım atalım ki, ara unvanı ortadan kaldırıp doktoradan doğrudan doçentliğe geçilmesini temin edecek çalışma yapalım. Büyük ihtimalle önümüzdeki hafta parlamentoya gönderilecek. Doktoradan sonra bir de yardımcı doçentlik olmayacak. Doktoradan sonra kazanan doçentliğe gidecek.

Her iş gibi akademi de adanmışlık gerektirir. Ben hocalarımızda artık bu azmi ve kararlılığı görüyorum. Türkiye'de imkan, para, kaynak sorunu yoktur. Bunların hepsine artık sahibiz. Çünkü israf ekonomisini bir kenara koyan iktidar var. "

arif ahmet denizolgun

03.00 da beyin kanaması geçirmiş ve vefat etmiştir.

hiç yapılmadığı için gurur duyulan şeyler

Sigara ve alkol kullanmamak.

son bir film ve şarkı seçme hakkı olsaydı

Film mutlaka Gemide olurdu. Şarkı ise tabiki Göksel. O söylesin de hangi şarkı olduğu önemli değil.

sıla vs göksel

Her türlü Göksel alır. Sesiyle, güzelliğiyle, kalitesiyle...

burun tıkanıklığından kurtulma yolları

En yakın eczane'den burun açıcı sprey almak.

erkeklere tecavüz edilmemesi

http://m.radikal.com.tr/t...adina_hapis_cezasi-884483

hitlerin 1 yanlışını düzeltmek isteseniz

Sırf Stalin'in ismi geçtiği için Starlingrad'a saldırmamasını düzeltmek isterdim.

lösemiyim ilik nakli için gönüllü verici bekliyorm

Allah acil şifalar versin kardeşim. Ben de üzerime düşeni yapacağım.

en yakındaki kitabın yazarı

Mario Mazzanti-Şah Mat.

9 şubat 2016 amedspor fenerbahçe maçı

Saat 13.00 da başlayacak olup a spordan naklen yayınlanacak Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final maçıdır.

türkiyenin en iyi eğitim veren üniversiteleri

Marmara Üniversitesi-Hukuk Fakültesi. Haydarpaşa kampüsünün güzelliği de bir ayrıdır.

göksel

Türkiye'de sadece ses güzelliği ile öne çıkmış ender sanatçılardan biridir. Şarkılarının sözleri de gayet mantıklıdır. Sesi kadar kendisi de güzeldir.

aslan burcu erkeği ve boğa burcu kadını uyumu

Gece gece hüzünlendirdi. Eski sevgilim boğa burcu idi ben de aslan. Neredeyse hiç kavga etmedik iyi de anlaşırdık bir gün hiç bir şey olmadan ben ayrılmak istiyorum dedi. Boğa burcunun ne yapacağı pek belli olmuyor açıkçası.

cennet mahallesi fatoş un selim e kaçması

Yanlışı varsa Selim düzeltir.

survivor 2016

Geçen senelerde de olduğu gibi bu sene de izlemeyeceğim yarışmadır. Bir kaç tane salak insanın saçma yere kavga çıkarıp tartıştığı insanlara hiçbir yararı olmayan, birilerinin üzerinden milyonlar kazandığı yarışmadır aynı zamanda. Acaba bu hafta kaç şehit oldu? Bütün programları yapan Acun'un kanalında neden bir haber programı yok!

yaşadığın şehri anlat

Trafik. Heralde daha güzel anlatılamazdı.

şehit cenazesi haberleri

Medyanın üzerine düşeni yapmadığı haberlerdir. Haftada kırk sekiz şehit oluyor, sırf kırk sekiz şehit var dememek için Sur'da bir asker bir polis şehit düştü, Cizre'de beş asker şehit düştü... Topladığımızda kırk sekiz şehit var ama tek tek görünüyor. Milletimizi ayakta uyatuyorlar.

camiler mi daha önemli anıtkabir mi sorunsalı

Rusya uzaya çıkarken biz tesbihi otuz üçlük tesbihlemi yoksa doksan dokuz tesbihlemi çekeceğiz, diye tartışıyorduk.

beşiktaş

Yatıp kalkıp Galatasaray'a dua etmesi gereken kulüp. Bu sene Galatasaray sayesinde ligi üçüncü bitiremeyecekler. Yoğun kar yağışı nedeniyle son 2 haftadır maçları erteleniyor. Bu sezon böyle oynamaya devam ederlerse, uzun zaman sonra şampiyonlar ligine katılabilecekler.