bugün

entry'ler (83)

kukla kabare

Şimdilerde video atmayan YouTube kanalı. Dayı başka projelere mi geçti nedir 8 aydır video yok. Gainde Dayı Show'u yaparken bile devam ettiriyordu projeyi bu kadar önemli ne olabilir ki ünlü olduğu platformu bıraktı.

herkesin borç para istemesi

Böyle ibne bir asker arkadaşım vardı. Terhis olduk ben baya bir dara düştüm kredi kartları almış başını gitmiş falan ben bundan borç istedim vermedi. Aradan 6 ay geçti borç istedi. Neyse dedim büyüklük ben de kalsın verdim. 3 4 gün sonra valla devrem çok sıkıştım bana gene versene önceki borcunu da vallahi billahi şu gün vereceğim dedi. O gün geldi geçti. Gene para istedi. Bu bana baya baya gün verip ödemiyor sürekli borç istiyor ben de ne zaman istese veriyordum. Asker arkadaşım ya. Ulan bende de hıyarlık var. O zamanın parası 7200 lira gibi para aldı benden biriktire biriktire. Bir müddet sonra artık uyandım vermemeye başladım (bir zahmet) gene görüşüyoruz ama. Yıllar sonra pişkin pişkin aradı. Devrem IBAN at borcumu vereyim dedi. Yani paranın anasını siktikten sonra ödedi. Ben öyle deyince suçlu ben oldum parayı gönderdi ama görüşmüyoruz artık çok şükür. Duyduğuma göre bizim bir kaç devreyi daha tokatlamış.

bella şans

Eskiden kabin amirliği yapmış Amerikan koleji ve konservatuar mezunu olan sürprizlerle doluyum şarkısının sahibi.

ilhan duman avukatlık bürosu

Adına çağrı merkezinde çalıştığım kurum. Vodafone adına borç tahsil eden avukatlık şirketi.

akıl sağlığınızı nasıl koruyorsunuz

Twitter'da malum şahıs ile ilgili haberleri muteladım yüzünü görmüyorum haberde görünce zaplıyorum afişini görünce kafamı çeviriyorum.

anıtkabir de abdest alma yeri neden yok

Mezar yerlerinde abdest alma yerleri var denilmiş. Namaz kılınacak yer var mı mezarlıkta. Orası mezarlık anıt mezar ne gerek var abdest alma yerine. Bu siyasal islamcılar ne zaman uslanacak?

köy denince akla gelen şeyler

Tezek geliyor. Köyümde yer gök tezek zira.

öğrenciyken müdavimi olunmuş mekanlar

Bursa Görükle'de At Kafe. Salaş bir mekan. Etnik hazırlanmış bir mekan. 2014- 2020'ye kadar takıldık.

ilk aşkın unutulmaz olması

2013 üniversite ilk yılı. Daha öncekileri saymıyorum zira aşık olmamışım. ilk gün ilk ders bir yumruk yedim sonrası uzun hayal gibi geçen 1 sene.

Hala özlüyorum bazen seni.

ateistlerin yaşama nedenleri

Ateist değilim ama ateistlere denilen "madem öldükten sonra hayat yok git intihar et" lafına çok kızıyorum. Bu dünyada herkesin bir görevi, bir sorumluluğu, hayatta dünyaya katacağı bir değer vardır. Kimisi bir çöpü kaldırmakla görevlidir, kimisi kansere çare bulacaktır. intihar ederek (ateistlerin düşüncesiyle) sadece bir kere yaşayacağı hayatı, alacağı zevkleri neden heba etsin.

Bir film izliyorsunuz film nasılsa bitecek diye izlemeyelim diyor musunuz? Yaşam da buna benzer.

kız arkadaşım akpli çıktı ne yapmalıyım

O kadar politize olmuşuz ki aynen böyle bir kız arkadaşım vardı. Arkadaş siyasetten başka bir şey konuşamıyoruz öldüreceğim kızı. Dedim benim psikolojime iyi gelmiyorsun dünya ahiret bacım ol var yoluna git.

sevgilinizin dondurmasını yalar mısınız

Başta başlığı metafor sandım. Ama dondurmaymış gerçekten. Yalarız napalım. Öpüşmüyor muyuz?

taharetle övünen kitle

Taharetten önce köyde götünü taşla silenler var. Ha tuvalet kağıdı ha taş. Şimdi Avrupa'ya tahareti öğrettik nasıl diyeceğiz?

takım tutmayan erkek

Millet açlıktan kırılırken hala takımlara bağış toplanıyor. Hiç bir yararları yok

üstteki yazar hakkındaki varsayımlarınız

Sözlükte sık sık gördüğüm şahıs. Zannımca Türk tarihini Türk kültürünü oldukça seviyor. Mutlu hayatlar dilerim.

aynaya çok bakmak aynayı eskitir mi

Ayna planlı eskitmeye maruz kalmışsa olabilir. Zira eskiden aynalar 100 sene gidiyordu şimdi fabrikada bilerek yavaşlatıyorlar.

bir sabah uyandınız ve nazi almanyasındasınız

Evvela hangi yılda olacağız o önemli. Yeni iktidara geldiği dönem mi en zirvede olduğu dönem mi dünya savaşının olduğu dönem mi onu bilmek lazım. Bir de bende ki şansla garanti adım Mişon falan olurdu gaz odasında öldürürlerdi beni düğme, sabun yaparlardı benden.

boğa burcu

Dahili olduğum burç. Yemek yemeği severiz. inatçı, vurdum duymaz, tembel(en önemlisi bu) psikolojik anlamda güçsüz yani canı götünde bir varlık.

tayyab kart

Nereye varacağını düşündüğüm finans aracı. Ne yani bununla alkol alışverişi yapılmayacak mı. Faizsiz kredi falan sananlar avuçlarını yalar o ayrı da. Ne ucube bir şey bu.

yunanistan türkiye ye saldırırısa olacaklar

Şöyle asarız böyle keseriz diye girmeyeceğim. Olay tamamen masa savaşına döner. Türkiye taviz vere vere rezil kepaze olur.