bugün

ilk aşkım yüzünden 1 yıldan uzun süren bir depresyon yaşamıştım. hayatımın 2008 yılı ilk aşkımı hayal ederek geçti. ilk aşkım aradan geçen 16 yıla rağmen halen evlenmemiş. (2007'de terk etmişti.) Çok şanslıyım. ilk aşkımla 2008'de hayal ettiğim gibi çocuklarımız olabilir.
heyecan olduğu için olabilir yavaş yavaş alışınca ilk gün ki heyecan kaybediliyordur. 1 tane bile sevgilisi olmamış biri olarak düşüncem.
(bkz: küllenen aşk)
Hiç unutmam 1992 yazı.adi Esra .
2008de ilk aşk mı olur aq...
ilk aşkım taa 1987deydi.

Feysbokda gördüm kezban olmuş. Ben adama bakarım adam mi diye falan yazan.
önemli olan ilk olmak değildir. önemli olan ilki bile unutturabilecek son olabilmektir.
Valla bende advntst aşık oldum mu bırakmazdım herhalde.

Ehehe.

Kaç yaşında olduğu önemli değil.

Kafası zehir çok etkiliyor beni.
2013 üniversite ilk yılı. Daha öncekileri saymıyorum zira aşık olmamışım. ilk gün ilk ders bir yumruk yedim sonrası uzun hayal gibi geçen 1 sene.

Hala özlüyorum bazen seni.
Lisedeydi 10. sınıftım ben o da 9. sınıf 4 sene peşinde koştum nasıl mı? 1 sene onun için sınıfta kaldım ki beraber mezun olabilelim, hatta bu süreçte aynı sınıfa bile düştük fakat sınıfı değiştirdi sırf aynı sınıfta olduğumuz için. ne kadar aptalca bir şey yaptığımı şu an anlıyorum. ah gençlik ah gençlik...
Unutmak için önce hatırlamak gere... Şaka şaka şerefsiz ilayda. Kim bilir şimdi nerelerdesin, nasılsın?
Kesinlikle ilk aşlar unutulmazdır. Fakat zamanla unutulmaz olmasının, zor erişebilinir ile bağlantılı olduğunu çözeceksiniz. Sonuç olarak gençlik şaşkınlıkları ve duygusal karışıklıklar. Bunu farkettiğiniz an sanırım duygusal engellerinizi aşıyorsunuz ve ergenlikten kurtulmuş bir birey olarak yaşamınızı sürdürüyorsunuz. Tabi arada krizler yaşanılır. Hayatın tuzu biberi.
Valla cidden öyle galiba geçen gün aklıma geldi yıllar yıllar sonra. Biraz araştırdım napıyor nerelerde diye. Birkaç gün sonra ortak bir arkadaşımız düğün fotoğrafını paylaşmış.
Üç kez aşık oldum üçü de evlendi. Zaten genel olarak kime ilgi duyar gibi olsam bile kısmeti açılıyor, evleniyor orası ayrı meselesjjf.
valla bilemen, benim hafızam güçlü, her şeyi ve herkesi hatırlıyorum.
ilk aşk için 20 yaş biraz fazla olsa da çok güzel 2 sene geçirmiştik evet unutulmuyor hele ki travmatik bir süreç geçirildiyse kanser ilişkiye döndüyse ama üzerinden çok sular aktı denebilir yola devam etmek lazım biryerde.
Aşk çok özel bir duygu, aşık olduğun kişi de çok özel oluyor haliyle. Başladığı tarih ve bittiği tarih arasında yaşananlar ve o kişi değerli bir paket olarak kalmalı. Duygusu baki evet, ama sadece o kadar.
Özlediğimiz kısım o duygular ve o günler. Yanıldığımız kısım ise özlemimizin hala o kişiyle bir ilgisi var sanmamız. Halbuki o kişi artık bambaşka biri.
O yüzden sakın ha yanılıp da geriye doğru bakmaya çalışmayın, sonucu hayal kırıklığından başka bir şey olmaz.
Biraz önce bahsettiğim gibi açılmamak üzere kapanmış değerli bir paket gibi düşünüp öyle kalmasını sağlamak en doğrusu. Paket var mı? var. Var olan bir şeyi yok edemezsiniz, o yüzden unutulmaz doğru.
Yok gömeceğim diye uğraşırsanız üstünüz çamur olur, yakacağım derseniz üstünüz is, kül olur. illa ki üstünüze başınıza bulaştırırsınız. En iyisi olduğu haliyle kapalı bir kutu olarak sahiplenmek. Zihninizin bir köşesinde kıymetiyle muhafaza etmek. Bu yeterli.
Zaten zamanla hatırlamak, annelerimizin yılda bir defa havalandırmak için açtıkları sandıkların içindekilere bakarkenki hissiyatı verecek. Hafif tebessüm, belki biraz hüzün azıcık da özlem. Anlık. O kadar…
Unutulmayan aşk yoktur. Unutulmayan aşk dediğimiz keşkelerle dolu aşklardır genelde o yüzde keşke demeyeceğiniz birliktelikler yaşayınız.
13 sene çıktım onunla bırakında bir zahmet unutmayayım,evlendi çocuğu bile oldu belkide ama hala ara ara gelir aklıma,dilerim ki hep mutlu olur hayatı boyunca diye eklemeyi unutmayayım.