bugün

entry'ler (137)

estimated time left

"tahmini kalan süre" anlamına gelen inglizce kelime öbeği.

alkollü ürünlere gelen zammı eleştiren cahiller

herkese cahil yaftasını yapıştıran ve ortaya laf atıp polemik yaratmaya bayılan cahillerden daha çok çekilesi cahillerdir.

gucci rush

bu şahane parfümü kullanan sevdicekse eğer kişide bıraktığı etki çok daha yoğun, etkili ve çekicidir.ayrıldıktan sonra da nerde hissedilse bu parfüm acıları depreştirir, geçmişi hatırlatıp efkar yaptırır.

milli takim siyah forma giysin kampanyasi

ırak a operasyona izin vermeyen amerika, nike a da siyah forma imal izni vermezse hiç şaşırmamak gerekir.

cengiz çandar

israil-abd-ab üçgeninde kendine dikte edilenleri yazan, konuşan ve savunan, daima iktidarın dümen suyunda giden, ettiği laflardan kimleri ve hangi hedefleri kolladığı çok rahat anlaşılabilen fakat bu kadar deşifre olmasına rağmen halen kendisine basında yer bulabilen kişi.oda koşullarını bulduğunda kendisine öğretilenleri hemen sıralamaya başlar, ona hedef gösterilenleri şahane yerden yere vurur ama bilmez ki elbet devran dönecek.

her devrin adamı

cengiz çandar da pek bir güzel hakeder bu yakıştırmayı.

göster amcalara pipini

minik çocukları teşhirciliğe zorlayan ve amacını yapan ebeveynlerin de bilmediği garip gelenek.

facebook rakı sofrasında birine dansöz göndermek

sanal dünyanın sanal nimetlerinden sadece bir tanesi. gerçek hayatta rakıyı bulmak, sofrayı kurmak, muhabbetin dibine vurmak bile oldukça zorlaşmışken facebook daki bu enteresan olaylar silsilesi kişinin aklını başından almakta, imkanı olsa da bir porttan facebook serverının içine dalıp ömrünü orda geçirme isteği uyandırmaktadır.
bu kadar sanallığın içine gömülmemin de yaratacağı olumsuz etkiler ise gözden kaçırılmamalıdır zira gerçek hayatta rakı sofrasının bir adabı vardır ve bunun içinde birine dansöz göndermek yoktur, en fazla yanarlı dönerli bir meyve tabağı gönderilir.

antikomunistim deyip ulkuculerden dayak yemek

algıda seçicililik diye bir kavramdan dolayı ülkücü reisinin komünist kelimesine odaklanması sonucu olabilecek vahim durum.

x64 sistemde x86 windows ile çalışmak

yaptığım ve yaparken de hiç utanmadığım eylem, sistem değil benim tercihim önemli. yıllarca 32 bit kullandım, zararını da görmedim, e o zaman ne gerek var yeni bir sistemin peşinden gidip gereksiz zahmetlere katlanmaya. yaygınlaştığı takdirde elbet geçeceğimdir fakat şimdilik 32 bit yeterli bana.

dostum link ölü

+dostum link ölü
-siktir git o zaman

ben bunu gördüm

vdsl2 servisi

türk telekomun türlü maymunluklarla cılkını cıkartacağı, kullanıcısını canından bezdireceği servis. garip fiyat tarifeleriyle kullanıcıları soğutmaları pek bir olasıdır.

izmirli dedin zenci çıktı

hayal kırıklığının tavan yaptığı durumlarda sarfedilebilecek cümle.ne umduk ne bulduk anlamına gelir.

emeğe saygı artı rep

forumların olmazsa olmazı, g.tünü kasıp bulduğu dosyaları paylaşıma açan fakat istediği geridönüşü alamayan forum kullanıcısı gencin son yakarışlarındandır.

uludağ sözlük

başlık, entry gibi konularda nicelik açısından oldukça iyi durumda olan fakat nitelik açısından o kadar başarılı olamayan, bazı yazarların yeşil olması için uğraşması, bazı yazarlarının da ateistlere aşırı derecede takıntılı olması dışında pek güzel sözlük.şu an yaptığım yemek yenilen kaba pislemek değil, eleştirel bir bakış açısı getirmektir, eksi butonuna basarken bir daha düşünün, düşünmeseniz de pek iplenmeyecektir tarafımca.

basortusunu savunanlarin erkek olmasi

sözlüğün ne kadar da yeşil olduğunu da gösteren erkektir.

entry cok aglattiysa kotu oy veren yazar

hayatında hüzünlere, gözyaşlarına yer vermek isteyen fakat kazara hüzün dolu bir entrye rastlayıp ağlayan yazarın yaptığı şey. eleştirmek pek de yerinde değildir böyle yapan bir yazarı.

kahvaltida recelli pilav yemek

midesizliğin geldiği son nokta.

anneye tapma sebepleri

sebep aramadan, sadece anne olduğu için dahi tapılabilir anneye. yaptığı fedakarlıkların karşılığı ödenemeyeceği ve o fedakarlıkların aynısı yapılamayacaği için anne çok farklıdır insan olan için...

karısının açık giyinmesine ses çıkarmayan erkek

çarşafa soksun karısını olur mu paşam, yeter ki sen laf etme. adamın karısının nasıl giyindiği ve adamın bunu nasıl kabullendiği tamamen karı ve koca arasında kalmakta birlikte üçüncü kişileri de hiç mi hiç bağlamamaktır.. böyle başlıklar sözlüğü yeşertiyor, yemyeşil yapıyor da pek s.klenmiyor sanırım.