bugün

evet aptallıktır. biliyorum. varlık içinde yokluk çekmektir. hatta otoyolda son model ferrariyi anadol gibi kullanmak gibidir. amma ve lakin 64 bitlik windows öyle çok kolay bulunan bir işletim sistemi değildir hala. yazıcıoğlu işhanı çevresinde bile bulmak zahmetlidir. netten indirmek içinse bir türlü inmeyen rapid bağlantılarıyla bu işi halletmek zorundasınızdır.
basit ev kullanicilari icin rahatsiz edici olmayan durum. yuksek ihtimalle sistemin 64 bit destekli oldugunun farkinda bile degildir bircogu. lakin bilip buna ragmen 32 bit i$letim sistemi kullananlara denilecek laf bulunmamakta. gerci bazi firmalarin maliyet/fayda hesaplamalari yuzunden 64 bit destegi vermedigi de goz onunde bulundurulmali. fakat buna ragmen yadirganmali bu insanlar, kolundan tutulup 64 bit os almaya goturulmelidirler.
64 bitlik sisteme uygun yazılımları bulamayan insanın işi. herkesin yani.
yaptığım ve yaparken de hiç utanmadığım eylem, sistem değil benim tercihim önemli. yıllarca 32 bit kullandım, zararını da görmedim, e o zaman ne gerek var yeni bir sistemin peşinden gidip gereksiz zahmetlere katlanmaya. yaygınlaştığı takdirde elbet geçeceğimdir fakat şimdilik 32 bit yeterli bana.
işlemcisinin 64 bit olduğundan emin olamayan insanın içine düştüğü hatadır. oysa ki p4 3.2 Ht işlemciler bile 64 bittir. Uygun programlar da yaygınlaşmıştır, 64bit'e geçiş neden olmasındır.
64 bitlik bilgisayar yapıp, 32 bit windowsla satan üreticinin ayıbıdır. uyumsuzluk sorunlarından tırsıp, riske girmemek için yaptıklarını düşünmekteyim. ilk fırsatta 64 bite geçilmelidir.
ırgtlığın ve cahilliğin önde gidenidir. teknolojiye günahtır.