bugün

entry'ler (63)

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Dipteyim , sondayım. Teşekkürler tanrım .

ben bu yazıyı sana yazdım

Bakma sana yazdığıma, aslında derdim kendime laf anlatmakta .
Sana inanmanın ağırlığı altında ezilişimin kimbilir kaçıncı günü . Ben avuçlarımda aptal cesareti, ansızın, sonunu düşünemeden güvendim sana. Sense bile isteye, beni kaybetmeyi zerre umursamayarak yaklaştın bana .

Senin macerandı benimse darbem . Ben sana bakarım deyişinde ellerinle besleyişinde aradım huzuru, mutluluğu, şevkati, baba gibi sahiplenmeni, sevgili gibi sevmeni, arkadaş gibi gülmeyi. Nitekim arkadaştıkta. Yediği içtiği ayrı gitmeyen arkadaş. En çok güvendiklerimden. Sonra sana yetmeyen bir şeyler vardı, doldurman gereken duygusal boşlukların. Halbuki kaç yıldır sevdiğin biri varken, bi yanında da kopamadığın ben duruyordum. Ama harcaman gereken bi ben vardı düşünmeden. Hep bi çekim vardı anlamlandıramadığım hem senden hem benden. Öyle de kaldı.

Sonra kirpik uçlarıma kadar kırdın beni, benliğimi aldın.
Arkadaşımdın nefretim olarak kaldın.
Bi gün neden ben desem cevabını verebilir misin?
Hadi ama rast gelip elini vicdanına koyduğunda güven duygumu piç edip bıraktığın için kendini affedebilir misin?

Hala çok utanıyorum. Neden mi? Güvendiğim için
inandığım için
Huzuru bulduğumu sandığım için.

Utanıyorum sözlük içimde tutamayıp yazdığım için.

günün tek cümlelik özeti

Batarken güneş ardından tepelerin , veda zamanı geldi teletabilerin .

birbirini tamamlayan şeyler

Bir ayakkabının sağ - sol teki .

Düz mantık evet .

pegem akademi

Tamamen kapitalist bir sistemle işleyişini sürdüren kurum . Bursa görükle şubesinde eğitimden çok kar gütme amacı ön planda. Yayın olarakta soruları belli bir kaliteye ulaşmış denemez . Program aksaklıkları ve yönetimdeki sıkıntılar hayli fazla . Ücret konusunda da öğrenciler arası adaletsizlik hat safhada .

Bu kadar mı vasat dediğinizi şimdiden duyar gibiyim . Yalnız tek bir iyi yönü var ki en önemlisi de bu yani hocaları. Hakikaten seçilmiş hocalara sahip ve sırf bunun için tercih edilen bi dershane . Evet ben de tercihimi hocalardan yana kullananlardanım efendim .

soğuk süt sevmek

Muz ve kiviyi blendırdan geçirdikten sonra sütle karıştırıp içmek soğuk sütün en sevilesi halidir .

büte kalan öğrenci

Büte de kalmadık demeyiz diyen öğrencidir .

hayatı başkaları ne der diye yaşamak

Mahalle baskısına paralel bir başlık .

medeni olmak için yapılması gerekenler

Medeni olmayanların medeni olabilmesi için önce insan olma bilincini kavraması gerekir. Sonrası da insanlıklarına göre şekillenir .

sözlük yazarlarının itirafları

Bugün benim doğum günüm sözlük .

Ne hissettiğimi çözebilmiş değilim ama mutlu olmadığımı biliyorum . insanlar doğum günlerinde nasıl olmalılar, ne yapmalılar diye sorup duruyorum kendime . Sormasamda olur aslında çünkü yapmam gereken tek şey beni dünyaya getiren annemi kutlamak . Bence insanlar doğum günlerinde annelerini kutlamalı ve hediye alınacaksa da bu hediye annelerin olmalı . Burada anlam ifade edecek olan bir şey varsa o da annelerin doğum günü .

Başlangıçta farklı bakış açısıyla giriş yapsam da klasik olan asıl mevzuya gelmeden olmaz . Malumunuz aklına gelenler arayacak, mesaj atacak, ufak tefek sürprizler olacak falan filan . Hepsi iyi ki var hepsi sağolsun hatırlanmak güzel şey her ne kadar kimin hangi samimiyetle kutladığını bilmesem de. Tabi yakınlarım dışında .
Şimdi bir de gelmeyecek olan mesaj da yok değil . Gelmeyecek tabi ama insan bekliyor işte . Asıl itiraf etmem gereken doğum günü mü kutlamasını mı bekliyor olmam yoksa ne yazdığının önemli olmayıp sadece yazmasını mı bekliyor olmam. Aslında kendime sormam gereken soru bu sözlük . Ben şimdilik bunu cevaplamamayı tercih ediyorum. Ne beklediğimi bilmemem daha iyi gibi .

Son olarak hep 19 yaşımda kalmayı isterdim sözlük.

ilkokulda statü farkı yaratan nesneler

Kızların ki kırmızı rugan ayakkabı olabilir bak .

türkiye de insanı sol görüşten soğutan sebepler

Chp nin şuan içinde bulunduğu durum .

hamit altıntop

Fatih Terimin tahammül sınırlarını zorlayan direk sever futbolcu .

komik anneanne sözleri

+nerdesin mari?
-falanca yerdeyim nane.
+sade gez televole seni.
-kihkihkih kızma nanem.
+sırıtma beşlik simit gibi.

the vampire diaries

4x14

En az bir sezon finali değerinde olan bölüm.
Avcı Jer öldü mü
Silas özgür kaldı mı
Katherine tedaviyi çaldı mı
Şimdi yürek yırtılır .

banyo yaparken yapılan saçmalıklar

Yüzünü ölümüne sabunlarken ne kadar süre nefessiz kalabileceğini denemek.

the vampire diaries

4x06

Elena ' nın da Katherine' den pek farkı kalmadığını düşündüğüm bölüm. Elena' nın yaptığına ancak kaltaklık denir. Vampir olarak kaldığı müddetçe Stefan'ı üzeceği kesin. Ayrıca vampir tedavisi bulunduktan sonra tekrar Stefan' a döneceği kanısındayım.

ilerleyen bölümlerde Klaus ve Caroline'ı birlikte ön planda görmek istediğim dizi.

21 eylül 2012 bursa gökyüzünden gelen garip sesler

Bana gelen giden yok ya la .

en sevilen yemekler

Karnıyarık ve pilav yanında bir de cacık oldu mu tadından yenmez .

yüzde 99 u müslüman olan ülkede yaşayan ateist

Yüzde 99 u müslüman olan bir ülke mi ? Hönk .