bugün

entry'ler (40)

game of thrones

Beşinci sezonun yerlerde gezdiği dizidir. Bir yıl boyunca onca güzelim kitapları on bölüme sığdırmasından ziyade 5X05 bölümü en vasat bölümdür. Şüphesiz ki bu sezonun bölümlerinin sızdırılma sebebi; tamamen daha az sövsünler diyedir. Çünkü izlediğimiz ilk dört bölüm oldukça durağan geçmiştir. Gereksiz çok fazla sahnelerin yanı sıra boş diyaloglarla ellerindeki malzemeyi küle çevirmişler. Umarım kalan beş bölüm böyle geçmez.

en kaliteli spor hangisidir

neye ve kime göre? zevkler ve renkler tartışılmaz. her spor kalitelidir. kalitesiz sporcu vardır.

kitap okumaya değil kitap yazmaya teşvik etmeliyiz

emeklemeden koşmak demektir. sen okumazsan kimse de senin yazdığını okumaz. önce okuyup, bilinçlenmelidir. hatta tek tür yerine birçok alanda okumak lazım. çünkü bilgi sahibi olunmadan, fikir sahibi olunmaz.

e kitap okuyan fakir

Katılmadığım tabir. Okuma konusunda geride olan bir ülke olarak ve hayat pahalılığını ele aldığımızda hep bir mücadele içinde geçiyor yaşam. Matbu okuyan çok mu zengin? Bunun bir de korsanı var tabii. Oraya hiç değinmek istemiyorum. Amaç okumak ise bu kıstas neden? Popüler medya aracılığı ile bardak altı yapan nice insanlar var.

Birileri emek verip, zaman ayırıp, tarayıp ve faydalı bir işe kalkışıyor. Diğerleri de bunu baltalamak için önünü kesiyor. Ayrıca internet üzerinden satılan epub formatlı kitapların fiyatlarından da bi haber sanırım kendileri!

sözlük yazarlarının film sitesi tavsiyeleri

altyazı forumunda okuduğum kadarı ile hbo tv game of thrones'in internete sızan bölümlerini yükleyen/indiren şahıslara yasal yoldan uyarı olarak mail atmış. Torrent üzerinden içimizde indirenler varsa üye oldukları tracker sitelerindeki mail hesaplarını kontrol etmelerini öneririm.

internet üzerinden film izlemiyorum. torrent kullarak izlediğim için başlıkla açıklama pek uymuyor gibi geldi. Çünkü torrent sadece film içermiyor.

sözlükçülerin favori yerli dizi karakterleri

(bkz: bizimkiler dizisindeki cemil karakteri)

hayvan çiftliği

Aldous Huxley'in cesur yeni dünya kitabını okuduktan sonra george orwell'in hayvan çiftliğini okumak gerekir.

uludağ sözlük te bilgi içerikli başlıkların azlığı

Bu kişinin eğlence anlayışına bağlıdır. tabii eğlenmek ya da kafa dağıtmak kızların -ayak, göğüs, göz- ve bilumum türevleri ise ne denir ki? teknoloji çağından bahsedilir ama dijital ortamda beynini belden yukarı çıkartamayan hele ki bunu sözlükte lanse eden insanoğlu olduğu sürece böyle başlıklar azıntıkta kalmaya mahkumdur.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Chill-Ish feat. Ingrid - Une Belle Histoire

hasmet ibriktaroglu

dikkat etmesi gereken yazar. zira dua istenen yazarlardan biri ateistse allah muhafaza! ayrıca anlayışı için tebrik ettiğim yazar.

arka sokaklar ın final günü olacaklar

Yaşasınnnn doktorlar dizisine rakip geliyor a dostlar (!)

forever

iptal edilmesine üzüldüm. Oysaki the mentalist bile yedi sezon devirmiştir. Keyifle izlenenler arasındaydı. Bugün 2.sezon onay alan dizilere baktımda onların yanında harcanan dizidir.

patatesin muzdan pahalı olduğu ülke

önceden yüzüne bakılmazdı. hatta çok iyi hatırlıyorum zamanında ekmeğinden tutun, tatlısına kadar zilyon tane tariflerle birkaç ay satmak için gündemden düşmeyen sebze idi. şimdi pahalı olunca mı değerli oldu? merak etmeyin seçim yaklaşıyor. artık elektronik eşyalar, altınlar yerine patates dağıtırlar.

zeki alasya

Sanat dünyasındaki bir yıldız daha eksilmiştir. Ölümüne üzüldüğüm, çocukluğumuzda bize türk filmlerini sevdiren karakterden biriydi. Sosyal mecralarda 'inanış' çerçevesi adı altında toplumu ikiye bölüp, ölümü üzerinden nemalanmaya çalışan kişiler görüyorum. Söyledikleriniz yahut sizinle -aynı- fikre/görüşe sahip değil diye sevinemezsiniz. Sonuçta elinizdeki su değil ki tuttuğunuz kabına göre şekil alsın.

hiçbir ev işinden anlamayan kız

yapacağı banaysa, öğrendiği kendisine diyerek elinden tutup gösterilen kızdır. Hem fena mı? Birlikte yapacağınız tek şey aklınıza ilk gelen yerine yapacak çok şeyinizin olması.

(bkz: her şeyi devletten bekleme)

diş ağrısı için yapılabilecekler

Yıllar evvelin bir dost tavsiyesidir. Gece ve ulaşım için oldukça geç bir saat ise, bir adet siyah zeytinin çekirdeği çıkartılır. Ağız bir güzel çalkalanır ve ağrıyan kısma zeytinin iç kısmı koyularak alt-üst dişler tarafından biraz baskı yapılır. Sabah en yakın diş kliniğine gidilir. Sonuç işe yarar mı bilmem ama psikolojik olarak ilaç aldım geçecek mantalitesi güderseniz neden olmasın.

samimi olunan birinin mesaj atmayı bırakması

Size göre önemsiz, ona göre önemli olan bir nüansı fark etmemeniz halinde uğraşmak yerine vazgeçmeyi yeğlemiştir.

tess gerritsen

Severek okuduğum yazarın Rizzoli & Isles serisinin 11. kitabı Diriliş bugün elime ulaşmıştır. Umarım serinin 10. kitabı Sona Kalan gibi beni hüsrana uğratmaz. Henüz okumaya başlamadıysanız seriyi baz alarak cerrah kitabını okuyarak başlamanızı tavsiye ederim. Tabii sezonluk diziler gibi serilerin devamındaki bazı kitaplar beklentiyi karşılamayabilir. Ama yemek tuzsuz oldu diye yemeyelim mi? Seri haricinde yörünge, kan gölü kitaplarını gözüm kapalı öneririm.

sevilen kitabın en sevilen cümlesi

Bir tür kavuşmadır hatırlayış. Unutuş, bir tür özgürlük.
Halil Cibran/Aforizmalar

ya da yazmasını bilmeyen yeni nesil yazar

Sözlükte sıkça görmeye başladığımdan mütevellit acayip rahatsız oluyorum. Birilerine inci gibi giydirirken dikkat edinde elinize verilen sözlük (!) olmasın.