1. 1.
  s2 games tarafından yapılan, dotanın geliştirilmiş hâli. herkesin mutlaka denemesi gereken oyun. şu an beta aşmasında, gün geçtikçe yeni herolar, itemlar ekleniyor, buglar düzeltiliyor. şu an var olan heroların çoğunun büyüleri orjinalininkisi gibi. örneğin dotadaki rattletrap(kurmalı oyuncak), HoN'da Pharaoh(mısır firavunu) olarak yapılmış. ama bir kaç heronun senteziyle ortaya çıkan da var. misal maliken, dota'dan bildiğimiz terrorblade,puck, huskar karışımı.

  belki de kendisini bu kadar sevdirmesinin nedeni map'tan çok serverın eklentileri. dota oynarken bizi bıkıp usandıran leaver tiplerden bizi uzak tutuyor. her oyundan çıktığınızda bu yazılıyor, bir süre sonra 'No Leaver' özelliği altında kurulmuş oyunlara giremiyorsunuz. ayrıca artık 'internet kesildi hacı.' devri bitti. oyundan düştükten veya çıktıktan sonra, 300 saniye içinde oyuna geri girebiliyorsunuz.

  oynamak için beta key gerekli, korsan bulunamıyor bu da 'çıksam ne olur yeni account alırım' düşüncesini sona erdiriyor, bazen http://www.facebook.com/heroesofnewerth sayfasında bu key'ler dağıtılıyor. takip etmek veya forumlarda invite dilenmek gerek.

  'bu oyunda puan yok mu?" diye sorarsanız HoN'da psr diye bir şey var. oyun kazandığınızda psr artıyor, elbette kaybettiğinizde azalıyor. takımınız kötü ise kaybedilen psr'ler gerçekler can sıkabiliyor.

  ayrıca host olabilmek için portlarla uğraşmak gerekmiyor. server oyunu kuruyor.

  negatif yönleri de elbette var (şu an için)

  -oyunları server kurduğundan bazen spike problemi olabiliyor
  -allpick oyunda sıkça karşılaşacağınız bir-iki heronun nerflenmesi gerek. oyunu rahat domine edebiliyorlar. (bkz: Arachna)

  ama bu kadar über özellikleri varken bir kaç kötü özellik göze pek batmıyor. eğer beta aşamasını sorunsuz atlatabilirlerse büyük bir oyuncu kitlesi oluşturacağı kesin.

  (bkz: gl hf)
  2 ... guns21
 2. 2.
  dota* oyuncusuysanız eğer; çok rahat adapte olabileceğiniz bir oyun. önce biraz noobluk çekiyorsunuz anlamak için* ama 2-3 günde rahatlıkla alışabilirsiniz.

  hon* dotada yeni bir çağ açtı ve her girdiğimde otuz bini aşkın insan online konumunda. şahsım adına, oyunun formatını ve efecktlerini çok beğendim; herkesin oyuna kayıt olup oynamasını öneririm.
  ... duduksuzhakem
 3. 3.
  görüntüleri ile ağız sulandıran fakat beta keyleri iki günde**tekrar tükenen kimine kıyak geçen, kimine azap çektiren oyun.
  ... eberk
 4. 4.
  facebookta Heroes of newerth sayfasının 300.000 hayranı olduğu anda yeni beta keylerinin dağıtılacağını öğrendiğim oyun.
  -1 ... guns21
 5. 5.
  bugün yeni beta keyi dağıtılan ve şahsım tarafımdan denenilen oyun. oyunun temelde çok büyük avantajları var dotaya göre. en önemlisi elbette warcraft engine'i üzerinde çalışma zorunluluğu olmaması. rahat rahat, kafalarına göre değiştirebilirler oyunu, sınır sadece kendileri. ama dota frozen throne üzerinden oynandığından dota yapımcıları sadece haritayı değiştirebiliyorlar, engine'in getirdiği sınırlarda tıkanıp kalıyorlardı. heroes of newerthde öyle değil, grafikleri olsun, oynanabilirlik olsun, hatta item sistemi olsun, hepsi kafalarına göre şekilleniyor, nasıl dilerlerse öyle yapabiliyorlar yapımcılar. bu sebepten reconnecti falan da var.

  bu çok büyük avantajına rağmen beni cezbetmedi oyun. bunun sebebi ise "abi çok deli grafik yapacağız, adamın bokunun sineğini bile çizeceğiz"i yapmaya çalışmış olmaları. dotanın en güzel yanlarından birisi sade grafiklere sahip olmasıydı. zaten bu tarz bir oyun oynarken amacınız görüntünün çok güzel olması değildir. görüntünün sade ve anlaşılır olması, gözü yormaması önemlidir. ama heroes of newerth öyle değil. gözünüzü çok yoruyor, karakterler sanki birbirine benziyor, çok dikkat istiyor.

  oyun dotadan daha hızlı. peki bu iyi mi kötü mü? bu tamamen kişiye bağlı. ben dotadaki yavaşlığı tercih ederim kesinlikle.

  oyunda bir concede vote olayı vardı, oy birliğiyle concede dedi takımım ama yenilmiş sayılmadık direk, creeplerin gelip basei yıkmasını bekledik. lan o zaman neden oyladık ki arkadaş? bakın league of legendsa, adamlar ne güzel oturtmuş bu sistemi. dk 25den sonra oylama yapabiliyorsun, teslim olursa takım oyun çat diye bitiyor.

  league of legendsdan bahsetmişken, eğer dotaya alternatif bir oyun arıyorsanız şuan elinizde 2 seçenek var, bunlardan birisidir heroes of newerth. eğer herolar farklı olmasın, eşyalar farklı olmasın diyorsanız dotaya fazlasıyla benzeyen heroes of newerthü tercih etmeniz gerekecektir. ama yok sıkıldım lan rhastadan, rikimarudan diyorsanız sizin için heroes of newerthten daha güzel bir oyun bulunmakta. (bkz: league of legends)
  ... veys
 6. 6.
  (bkz: bana bir beta key verenin kırk yıl kölesi olurum)
  ... fuck for fun
 7. 7.
  hesabı olan herkese üçer arkadaş invite etme hakkı vermiş oyun bu. benim de 2 hesabım olduğundan 6 invite hakkım var. bi' mesaj çakın hallledelim.
  ayrıca heroes of newerth'i league of legends ile karşılaştıranları yanan kalaslarla döverim. dota'nın adını kullanmasın bari lol.
  1 ... mr alarming
 8. 8.
  oynaması gayet zevkli grafikleri ile aşmış derece de olan süpersonik oyun.

  oynayın, oynatın, oynattırın.
  1 ... adamin gol diyo
 9. 9.
  yaklaşık bir aylık süreden beri sadece account sahiplerinin oynayabildiği, buna paralel olarak pub oyunlarının bile kalitesinin arttığı, online oyundur

  s2 games' i takdir etmemek elde değldir. oyunun ilk yayınlanmasından beri devamlı olarak hataları bulup düzeltiyorlar, yeni yamalar getiriyorlar, yeni karakterler ekliyorlar. ayrıca 'view replay' adlı opsiyonu içinde barındıran oyundur ki, bu seçenekle eski yaptığınız maçları izleyebilirsiniz, hatalarınızdan ders bile alabilirsiniz. hatta maç sırasında sizinle cıvık cıvık konuşan arkadaşınızın klibini yapıp, kendisine kapak bile yapabilirsiniz. web sitesinde varolan istatistik bölümünden kimin, hangi karakterle, ne kadar oynayıp, kaç skor yaptığına kadar detayları inceleyebilirsiniz. kendi içinde barındırdığı oyun içi konuşma sistemi ile herhangi bir dış program desteği kullanmadan, takım arkadaşlarınız ile konuşabilirsiniz.

  gayet detaylı, uzmanlaşması zor, sabır gerektiren ve bunların yanında bir o kadar da eğlenceli oyundur.

  tabi her oyunda, oynayanın ulaşmak istediği zirve noktalar vardır. hon içinse;

  (bkz: annihilation)
  ... jhonner
 10. 10.
  Dotaya alternatif gibi çıkarılan fakat dotanın fazlası olan oyun.Bir kaç ay free oynatıp sonrasında $30 'lık "makul" bir ücrete tabi edilen oyun.
  ... aids