bugün

selçuk

Doğmadığım ama ilkokul, ortaokul, lise derken 20 senemi geçirdiğim, çılgınlar gibi özlediğim canım ilçem. Ailem hala orada. Ben iş nedeniyle maalesef ki başka bir şehirdeyim. Ancak bulduğum her fırsatta giderim. Hem ailemi görür hem arkadaşlarımla görüşür hem de bol bol geçmişe olan özlemimi gideririm. Buraya dışardan gelen insanlar genelde bir daha gitmiyorlar. En azından gitmek istemiyorlar.
Efes, Meryemana, Şirince, Yedi Uyuyanlar (Yedi Uyurlar diyen de var), başlıca gezilip görülebilecek yerleri. Çarşıda yürürken su kemerleri var mesela. Resmen adım başı tarih kokan bir ilçe.
insanları gayet hoş gayet sıcakkanlıdır. Esnafa bir şey demek istemiyorum. iyisi de var kötüsü de maalesef.
Şu şehrin girişinen yapılan toki konutlarına ısınamadım nedense. Tabii ki herkesin evi barkı olsun da ne bileyim o çocukluğumda gördüğüm sarı dağın oyulup üstüne o binaların yapılması beni çok üzdü.
imkanınız varsa mutlaka gidilmesi gereken bir yer diyerek fazlaca uzattığım giri'mi tamamlamak istiyorum. Gitmişken çarşı kahvesinde ibrahim abi'den bir oralet ya da kivi içmeden şehirden ayrılmayın ama.