bugün

entry'ler (92)

avrupa da eskiden pencereden aşağıya sıçıyorlarmış

(bkz: Fransa ya parfumu Osmanli getirmis)kadar yarmistir.

beni eski sevgilim gibi harbi sev diyen kız

Bilmiyorum ama bana etkileyici geldi lan hani duygularini yogun yasamak isteyen bir kiz sanki. Yasadigini hissedebilmek icin sevilmeye muhtacmis ve o muhtaclik duygusu kendisinin surekli aci cekmesine gecmiste yasamasina neden oluyormus gibi geldi. Ama kendi bulundugu bok cukuruna sizide ceker ve o cukurlarda melankolikligin diplerinde gezdirir durur sizi. Realist olmak romantiklikten yegdir .

çok uzun bir konunun ilk cümlesi

Bugun ku dersimizin konusu bilmem ne diye baslar sonrasi ise 4 saatlik buhranli blok bir ders.

izlenilen videoda sevilen cümleyi yorum yazmak

3-5 dakikalik videoyu tek bir cumleyle ozetledigini sanmak.

evli çiftlerin ayrı yataklarda yatması

Kimisi evlendikten sonra niye ayri yatayim arkadas ? Diyebilir. Ayrica yine ayni sahis ne kadar kavga edilse de yataga girildikten sonra barisilir tezinide savunabilir.bu arkadas cok evli gibi konusmus ama aslinda evli degil. Peki evli olmadigi halde bu soylemlerde bulunmasi onun hangi ruh halinde oldugunu ve gelecege bakis acisini anlamamiz adina bize onemli argumanlar verebilir. Tesekkurler arkadas.

turistleri yataga atan 3 sihirli kelime

Jizz my pants http://www.youtube.com/wa...v=VLnWf1sQkjY&ob=av3e

öpücem deyince naz yapan utanan şeker kız

Teorikte çok şirin olabilir. Bunun üzerine hayaller kurulur, sözler söylenir ve hatta filmler izlenir. Gelin görün ki iş reele gelince yani pratikte hiçbir erkek ve bayan böyle bir kızın nazını çekemez. Bıkar, usanır. istersin vermez, verse bile bin dereden su getirir. Şerefsizin tekidir. Dedğiğim gibi bu kız üzerine çok laflar söylenir ister arkasından ister yüzüne karşı. Kabul et arkadaşım sen de istemezsin böyle gudubet ve şirinlik kumkuması bir karıyı. O yüzden o pamuk helvası kızın hareketleri kimisini hayattan soğutabilir. Bu da size koyabilir.

amy winehouse

Gecen sene yaz okulundaydim.yaz okulunun okulunun o kasvetli havasi sikilmis ruh halimle sevisiyordu adeta. Gunler boyu ulan arkadaslarimdan en salagi benim heralde bi tek ben geliorum bu amk yaz okuluna diye dusunurken hazirlikta arkadasim olan ve pek samimi olmadigimiz bir arkadasimla okulda ki kafelerin bi tanesinde karsilastik. Samimi degildik onunla cunku ortam olmamisti hic. Neyse selam verip yanina oturdum. Hali harap ve bitapti. Kulaginda ki kulaklari indirip amy winehouse dinlemelisin dedi. Taktim kulakliklari ilk duydugum soz we only say goodbye with words ...

kendinden daha güzel kız görünce ağlayan kız

çirkefliğin dibine vurur. O kızı bi daha hiç öyle göremezsin farklı bir karakter cıkar adeta kendi içinden. Oysa ki ne gerek var sıcayım senin yapacagın egoya. Hem her kör satıcının bir kör alıcısı olur merak etme bu dert bu tasa niye?

günü en iyi anlatan şarkı

yeni türkü-yaprak dökümü ve özellikle memlekete dönerken şarkıda duydugum "neresi gurbet bize neresi sıla sözü" yıktı geçti yemin ediyorum.

aşk yoktur

Hormonların oyunudur sadece. Çevrenizde kim var saf aşkı yaşayan tamam bazıları saf gibi yaşyor olabilirler ama şuursuzce birbirlerini seven yoktur ki. Alttan almadır aşk. Hataları görmezden gelmektir. Bir kaç dakikalık göstermelik nezakette bulunulan andır.

halil sezai yi üzen kız

Ben bu adamı niyeyse Teoman'a benzetir dururum. Teomanında zamanında aşk acısı çektiğini düşünüyorum.Çünkü bir acı olmadan bu kadar dokunaklı şarkılar yazmak mümkün değildir gibi geliyor. Bu kadınlar insanlara neler yaptırıyorlar azizim. Erkek her ne kadar umursamaz, "cool" olarak gözükse de fırtınalar kopar, kopartırır. işte bu sebepten bu sanatçılar bu kadar üzen kadınlara saygı duyuyorum. Hem ne demişler her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır.

istanbul

içinde her türlü imkanı barındıran kötünün iyiyle kendinden beklenecek kadar erdemle yarışabildiği. Ama yarışmanın sonucunu kimsenin önemsemediği kavga şehri kavgamızın şehri.

tecavüze uğradığı evden bornozla fırlayan kadın

Niye böyle haberlere prim veriliyor kör göze parmak sokuluyor. Sanki bana öyle geliyor ki böyle tecavüz haberlere dinlendikçe daha da bir artıyor. insanlar bu olayları sıradan işlermiş gibi görüyor.

tavşanın dağa haddini bildirmesi

devrimdir. zordur ama imkansız değildir. Yalnızca biraz sıkıntılı bir süreçtir.

vampir görünce yapılacaklar

Cep telefonu kamerası açılıp video çekmeye başlanılmalı. Madem boynu kaptıracaksın insanlığa yararın olsun pezevenk.
Not: vampirde neymiş ki la yok ole bişe.

polise göz yaşartıcı sloganla cevap vermek

Sıkıyorsa sık.

moğollar mı türkler mi daha barbar sorunsalı

Yahu tarihi sorgulamak size mi kaldı? Ne de çok seviyorsunuz üzerinize vazife olmayan işler hakkında atıp tutmayı. Herkesin her konuda sallayacak pardon söylecek birşeyleri var. Hadi bunu sen hep yapıyosun alıştık ama bari genelleme yapıpta insanlık suçu işlemeseydin.

yılbaşı gecesi kırmızı iç çamaşırı giyme mallığı

Güller toplayıp saçlarına takan bir millet için çok uzak bir gelenek olduğunu düşünmüyorum. Zira biz kırmızı-sever bir milletiz, nereye baksanız kırmızı vardır. Ayrıca bu millete kırmızıda yakılıyor ister içlerinde ister gönderlerde.

parkta spor yapan kadınları dikizlemek

Dikizlemek demeyelim ya biz ona nitel gözlem diyelim .