bugün

entry'ler (60)

ozan örmeci

hakkında çıkan ikinci yazı ilkinden çok daha sert olan ve bu sefer bir cevap vermesi gereken akademisyen.

8 temmuz 2014 brezilya almanya maçı

iddiada sevindiren maçtır. o değil de +7 giren var mıdır fanteziye kaçıp...

mutlubaykus

mizah anlayışı ortaokul ergeni seviyelerinde seyreden yaşam formu.

nihat hatipoğlu nun ramazanda 600 bin tl alması

bilgilerini paylaşmak için mi o parayı alıyor, yoksa o programa çıkmak için mi para alıyor ayrımının önemli olduğu durum.

imam da maaş alıyor, ilahiyat profesörü de maaş alıyor. emre kafası ile bu mesleği spor olsun diye yapmıyorlar. tabi az mı çok mu? islami bilgiyi para karşılğında mı satıyor vs... farklı yere gider.
lakin programa çıkma olarak düşünüldüğünde para abartı değil, dini bilgilerini de paylaşması bunun doğal bir sonucu olarak görülürse gayet meşru bir zemini oluyor.

mesle tamamen niyet gibi durduğuna göre, günah kısmı kendisi ile yukardaki arasında çözümlenecek hede...

her gün marmaraya binip de akp ye oy vermemek

tespitte anlam saçmalaması yaşanmasına neden olur.

(bkz: bir eylem biçimi olarak insan)

(bkz: bağlaç olan de ve ki ekleri)

yazarların genel sağlık sigortası prim borçları

devletin kendisine ödeneni takip etmediği borçlardır.

01.01.2012'de devşirilen borçlar. askerlik görevini yapanlar borçtan muaftı en son. 17.05.2014 tarihinde ters olan ben, 25.06.2012 tarihinde çalışmaya başladım.

kontroller sonucunda 2600 civarı bir borç ötelendiğini gördüm. Meğerse askerlik bittiğinden beri öteleyip durulmuş, çalıştığım görüldüğü primlerim yatmasına rağmen sgk borcu silmemiş.

neyse efendim geçen gün gittik, durumu anlattık. geriye dönük boçları sildirdik. 1 aylık borcu da artık 100 lira ya vardı ya yoktu ödedik bitti.

efendim devlet borcunu normal sadece vatandaştan bir şekilde almasını bilir, he kendi borcu varsa bilemedim şimdi.

uludağ sözlük yazarlarının disko kralına çıkması

son ayarlardan sonra;

(bkz: yapma demiyorum hobi olarak yine yap)

aylin aslım vs uludağ sözlük

bu aylin için...
bu aslım içim..
bu da tayfası için...

o kadar da tek başına değildi ha? *
o değil de bir kara murat vardı ne oldu?

disko kralı ndaki saçı üç numara olan eleman

cep telefonu taksidi 50tl... yerli albüm 10tl... canlı yayında saçmalayıp rezil olmak paha biçilemez. hayatta paha biçilemeyen bazı anlar vardır, diğer her şey için artık hangi kredi kartını kullanıyorsanız.

kendisini rezil ederek sözlük alemlerine malzeme çıkarmış şaşkındır.

sokakta opusmekten imtina etmeyen ozgur insanlar

bakmak istemeyenin kafasını diğer yana çevirip görmeyeceği insanlardır.

avni aker de 61 inci dakika

trabzonspor tribünlerinin coşageldiği dakikadır. çok da güzel görüntüler ortaya çıkar. şehir takımlarının hepsinde buna benzer görüntülerle karşılaşmak temennidir.

odtü lü kızların çirkin olması

çalışkanlık ile güzelliğin ters orantılı olduğuna inanan bünyenin genellemesidir. söyeleyen muhtemelen odtü'nün kapısının önünden geçmemiştir.

bilkent te okuyup makarna yiyen ogrenci

yurtta kalan öğrencidir, yanında şanslı ise bir kola, belki daha şanslı ise bir bira içendir. ekmek filan bulunursa şahanedir. abartmayıın özel okulda okuyor diye.

gülümseyen kelle

msn ortamındaki smileylerin sözlük ortamında hayat bulmuş şekli.

al kömürü ver oyu

kömür oy eğrisi. başka bir versiyonu için (bkz: para çokomel eğrisi)

futbol tarihine geçmiş unutulmaz sözler

metin tekin'in yanlı maç yöneten hakeme, santra sırasında "sahanıza geçin de başlayalım" demesi. olay tam şöyle olur;

80'li yılların sonların bir beşiktaş-boluspor maçı sırasında hakem
beşiktaşın net 2 golünü vermez, boluspora havadan bir penaltı verir.
maç çığrından çıkmıştır. beşiktaşlılar neredeyse sahayı terketmeyi düşünürler.
boluspor 2. golü de atar.
metin tekin santrayı yapmaz bekler. hakem düdüğü bir daha çalar,ama metin
hala topa dokunmaz.
-hakem, "metin neden başlamıyosun, bak kart çıkartırım" der.
-metin cevap verir: "hocam sahanıza geçin de başlayalım"

abartilmamasi gerekenler

gol sonrası sevinç gösterileri. birbirlerini dövüyorlar, biri sakatlanacak gider ayak.

rakı şisesinde yazması gereken uyarılar

dikkat! bağımlılık yapar.

bomboş caddede kırmızı ışıkta bekleyen yaya

bilinçli vatandaştır.

sol elle yemek yemek haramdir

sağ eli alçıda elemanın çaresizilğinde bir çuval günah kazanacağının resmidir. e hani hoşgörü diniydi islam. bir yerde saçmalayan var o zaman.