1. 1.
  ah ah, yine yeniden bizleri güldüren bir vakit haberi. neymiş islam dinine göre sol elle yemek yemek harammış. gülmekten ölüyor bu haberlerin devamını bekliyoruz.

  http://www.habervaktim.com/haberoku.php?id=22034

  edit:haber vakit grubunda yer aldığı için vakit haberidir. başka bir siteden alıntı olması önemli değildir. haberin alt başlığında haram mıdır? sorusu sorulmuş paragrafta ise gerekli cevaplar verilmiştir.
  19 -16 ... asil en optimist pesimist
 2. 2.
  solağım. sağ elimle kalem dahi tutamam. sol elle yazarım, valizimi sol elle taşırım, bir şey işaret edeceğim vakit sol işaret parmağımla ileriyi gösteririm, sol elle kaşık tutar, sağ elimde bıçak tutmayı denerim. ne yani yemek yemek için iki kolumu gerimde bağlatıp kafamı mı daldırayım tabağın içine?
  16 -1 ... siyahdalya
 3. 3.
  vakit gazetesinde yer almayan, diğer bir deyişle haram kelimesi yada tanımı geçmeyen haber. Vakit gazetesini hayatımda alıp okumuşluğum, veya bu medya organının herhangi bir yayınını takip etmişliğim yoktur; görüşleri de umurumda değildir fakat bazı yazarların - artık başlığı yazacak malzeme bulamamasından mıdır yoksa dalgınlıktan mı bilemiyorum- bazı şeyleri anlamak istedikleri gibi anlıyorlar ya da yeterince iyi okumuyorlar. Sözü edilen haberde sol elle yemek haram sayılmamakta, din alimlerinin ve din peygamberinin sürekli sağ eli kullandıklarından ve onların günümüze gelen sözlerinde -bu sözlerin kesin doğruluğu tartışılır o ayrı- sağ elin kullanılmasının bir edep meselesi olarak bahsedildiği anlatılıyor. "Haram", kelime olarak dahi geçmiyor ve sol eli yemek yemek gibi işlerde kullanmanın "mekruh" olduğundan bahsediliyor. Mekruh, islam dininde tanrı ve peygamberinin, yapılmamasını, bağlayıcı olmayan bir tarzda istediği fiildir ; yani haramdan farklı bir anlamı vardır. Bu arada haram da yapılması kesin olarak yasaklanan eylemlerdir. Tamam gecenin bir yarısında o kadar dikkatli olamayabiliriz ama yine de biraz gayret edersek ve istersek bence olur.
  5 ... m balgo
 4. 4.
  sol ayakla futbol topuna vurmak mekruh olup, sağ ayak parmağının en küçüğünün sol ayak parmağının en büyüğünden büyük olmasının şansızlık getirdiğini varsayarsak sadrazamın sol taşşağı diyebileceğim durum.

  (bkz: sadrazamın sol taşşağı)
  9 -8 ... kolibalili
 5. 5.
  dincilerin sol kelimesinden dahi ne derece üç buçuk attıklarını kanıtlayan cümle. az daha kassalar sol ayağınızı kopartın, burnunuzun sol deliğini tıkayın, sol gözünüzü oyun, sol kulağınızı kesin de demeleri kuvvetle muhtemel. korkmaları iyi birşey ama, birgün sol'un bir taraflarına gireceklerini bilerek husursuz olmaları keyif verici.

  (bkz: girecek birgün girecek)
  (bkz: soladens)*
  2 ... zedx
 6. 6.
  sol elle göt yıkandığı için uydurulan teori.

  (bkz: geç bunları anam babam)
  7 -2 ... aerozeppelin
 7. 7.
  yanlış bir bilgidir. haram değil mekruhtur.
  3 -1 ... bihaber
 8. 8.
  solaklık ve sağaklık yıllardır tartışılmıştır. ve insanlarda, solaklığın ya da sağaklığın henüz nasıl belirlendiğide bilimsel olarak açıklanamamıştır. bir kaç teori vardır, bununla ilgili. sol el tarihte hep kötü anılmıştır.*
  ortaçağ'da kilise sol elini kullananların içerisinde şeytan olduğunu iddia ederek onları yakardı. bu cahiliye dönemden çıkılmış fakat, hala cahil insanlar yok olmamıştır. günümüzde bile anneler-babalar, öğretmenler çocuklarının solak olmalarını istememektedirler. ''sol elle yemek yemek haramdır.'' sözü de kendini bilmez cahiller tarafından uydurulmuş bir safsatadır. ve bu söz, ateist bir solak için hiçbir şey ifade etmez.
  diğer safsatalar için;
  (bkz: tuvalete sol ayakla girilmesi)
  (bkz: tuvaletten sağ ayakla çıkılması)
  (bkz: sağ elle tokalaşılması)
  2 ... sockrates
 9. 9.
  sağ ve sol kavramlarının bir sembol olduğunu bilmeyen zihniyetin hala desteklediği düşüncedir. sağ doğruyu sembolize eder, sol ise yanlışı. kur'an'da öteki dünyada kitap'ın sağ ele veya sol ele verilmesi de buradan gelir. böyle şeylere inananların, inandıklarını gözden geçirmesi en hayırlısıdır.
  1 ... can bogazdan gelir
 10. 10.
  (bkz: solakların günahkar olması)
  2 ... fabala