bugün

entry'ler (94)

ikizler burcu

benim sevilmeyen burcumdur.

beşar esad

katildir.

uludağ sözlük yazarlarının twitter sayfaları

Twitter hesabıdır. (bkz: @uzayliajan)

atasını ceddini inkar edenler

Soysuzlardır. Kansızlardı. Osmanlı'yı, Selçuklu'yu yok sayanlardır. (bkz: Ceddin deden neslin baban)

atatürk ü türklerin atası ilan etmek

Ata, soyundan gelinen kişidir. Soy çok köklüdür. 150 sene ile sınırlandırılamaz. (bkz: Atam Fatih Sultan Mehmet)

chplilerin anarşist sanılması

Chpliden chpliye fark vardır.

türbana saygı duyulup eşcinselliğe duyulmaması

Kişiye göre değişkendir. Eşcinselliğe saygı duyup türbana saygı duymayan da vardır. herkes istediğini yapabilir ama kimse toplum ahlakını bozacak şeyleri 'ulu orta' yapamaz.

doğrusuyla yanlışıyla bir milli lider

Ataturk'tür. iyi bir komutandır. onaylanır, onaylanmaz. kişinin kişisel fikridir.

ben bu yazıyı yaratıcıya yazdım

Gerek yoktur. Dirsekleri göğüs hizasına getirip avuçları açarak içinden geçirmek de yeterlidir. (bkz: Dua etmek)

adı duyulduğunda kesin verir denilen kız isimleri

Ayıptır be ayıptır. Yuh artıktır. Kadını cinsel obje olarak gören vardır da adını da mı cinsel obje gören vardır?

selamün aleyküm diyen uzaylı

Tanışmam gereken kişidir. Aleykümselam denir.

türkiye yi m kemal in tapulu malı olduğunu sanmak

Vatan milletindir.

sözlükten hatun tavlayıp aşk yaşayan erkek

Tavlama meselesi pek bi ilginçtir. Tav olan tav olmaya hazırsa tavlamak da pek bi kolaydır. Marifet tavlayanda değil tavlananda hiç değildir. Marifet falan yoktur. yani mesele aşka ya da şehvete susamış iki kişinin denk gelmesidir. (bkz: Yalan dostum aşk diye bi şey yok)

sözlük yazarlarının itirafları

Uzaylı bir sevgilim olmasını istememi açıkça söylememdir.

fight club

Etkileyici bir romandır. iyidir hoştur. filminde de brad pitt oynamıştır. film kapğında brad pittin elinde pembe bir sabun vardır. o kapak 'bu ne la top gibi' dedirtir.

finale bir gün kala çalışmak

Söz konusu sınava 24 saatten daha az bir zaman kala hazırlanmaktır. Ekseriyetle yapılandır. Bazen çok şey öğretir bazen boş kafa patlattırır. Öğrenilmeyecekse makbul olan uyumaktır. (bkz: kanka emin ol ben de hiç bakmadım)

kız çocukların utanmadan mirastan pay istemesi

fikrin zıttının zikre yansımasıdır. hasım gördüğü kesimi kötülemek adına onlardan biriymiş gibi davranıp o kesimin kötü yanlarını toplumun gözüne sokmaktır. hayır, sananedir ya. (bkz: alan memnun satan memnun)

travesti ile sevişmek

iğrençtir. Kimine göre şehvetlidir. Bir sevişme çeşididir sonuçta. (bkz: sevişmeyeceksin)

bir yazıyı birilerine yazmak

çok sık gördüğüm başlıklardır. yazdığınız yazıyı yazdığınız kişiden çok başkalarının okumasıdır.

hadi şakirtler bunu da açıklayın

inanırsan zaten günah günahtır. inanmıyorsan günahtan sevaptan sanane.