bugün

entry'ler (181)

türkiye nin en güzel şehri

Antalya,nevsehir,mersin,istanbul,izmir

evde kedi beslemek

ilgi gerektiren zorlu bir iştir. öyle alıp bu kendi kendine yaşar diye kenara koyamazsın. bunun kumunu temizlemek var,mamasını vermek var,suyu var,ilgisi var. bide yazın ortasında bile cam pencere kapı balkon açık tutamazsın. yoksa benim beterböcek gibi çamaşır iplerinin üzerinde yürümeye çalışır kendini aşağıda bulur. yaşıyor hala. bide halılar var. evde kenarda köşede yuvarlanmış halı koymayın. yoksa furby gibi o halının arasında çıkışır ve ölür gider. ilk kedimdi kendisi. bide haydar vardı. onun başına gelen en kötü olay beterböcekti.

gecenin şarkısı

multıtap - bu sarkıyı dınlıyorsan.

sözlük yazarlarının söyleyemeyip içine attıkları

gitme diyemiyorum ona. aslında bunu söylemeye hakkımda yok. bir ses var içimde ama durdur onu diyor. aynı şehirde olun ayrı olsanda. güzel bir hayatı olmalı bunun için sırf ses çıkaramıyorum belkide. ama gitmesin istiyorum. 30 dakika sonra o kalkacak otobüse binmesin.

antalya

yaşanılaşı şehir.

ilişkide fedakar taraf olmak

Kişiyi bir yerden sonra yıpratan durumdur. Karşı taraf ilişki için hiçbir adım atmıyorsa bir taraf ne kadar çaba gösyersede bir yerde olay patlar. Kişiyle beraber ilişkide tükenmeye başlar.

uzun ilişkinin bitmesi sonrası başlayan süreç

insanı hayattan soğutan süreçtir. Büyük bir asosyallik başlar. Hergün el ele dolaştığınız uerlere gitmemek için eve kapatırsın kendini. Kimseyle konuşmak istemezsin,onu soracaklarndan korktuğundan. Müzik dinleyemez,film izleyemez olursun çünkü bunları senelerce bir tek onunla yapmışsındır. "Şimdi yanımda olsa.." ile başlayan cümleler kurarsın. O kişi tek sevgilin değil herşeyin olduysa hele daha zorlaşır herşey. Kötü bir ayrılık yaşasanda onun hakkında kötü sz edemezsin. Dolu dolu kimseyle yaşayamadığın zamanlar geçirtmiştir sana. O günleri özlersin. Kalbin paramparça olur. Mutlu olmasını istersin. Çünkü bilirsin o gülümseyince çok güzel oluyor.

mutsuz uyanmak

Mutsuz uyumanın sonucunda karşilaılan durumdur. insan "ulan bugün nasıl bir kötü olay beni bekliyor" diye söylenebilir.

sevgili ile yapilabilecekler

plan yapmadan sırtına çantaları alıp şehir şehir gezmek.

briefe an milena

yağmurlu bir günden söz ederek başlattığı ve ölümünden kısa bir süre önceye kadar devam ettirdiği çaresizliğin ve tıkanışı anlatıma dönüştürdüğü kitapdır.
kafka için mektup yazmak ; ''..hayaletlerin önünde soyunmak demektir ki,onlar da aç kurtlar gibi bunu bekler zaten.yazıya dökülen öpücükler yerlerie ulaşmaz,hayaletler yolda içirip bitirir onları.''

gecenin şarkısı

tom waits-kentucky avenue.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

izel-kızımız olacaktı.

renkli gözlü olmak

gözlerin çabuk bozulacağına işarettir.

sözlük yazarlarının şu an istedikleri şeyler

kapadokyada olmak isterdim. elimde şarap kadehim sessizliği ve onu dinlerdim.

istanbul un en güzel yerleri

galata kulesi,üsküdar,sarıyer,rumeli.

ben bu yazıyı sana yazdım

bir gün belki başka bir şehirde karşılaşırız belli mi olur.

iddaa

her defasında kuponun yatmasına rağmen bir umut yine oynanan şans oyunu. bazen bir ilişkide kavga sebebi bile olabilir.

-aşkım yine mi iddaa yaptın?
+evet,bu sefer tutacak tek maç kaldı.
-tutmayacak,hep boşa harcıyorsun.
+tuttuğunda görürüm ben seni

aradan bir süre geçer.

+yine yattı .
-ben demiştim.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

tanju okan-kadınım.

sözlük yazarlarının favori renkleri

mavi .
tüm tonlarını severim.