bugün

istiklal caddesi, taksim ve en son da Galata' nın eski tarihi evlerle dolu dar sokakları üçlemesini söyeleyerekten cevaplayacağım anket sorusudur.
edit:yok yetmez bu kadar, illa genişlet diyorsanız sirkeci ve Eminönü' nü de ekleyebilirim buraya. Keza buralarda değil sadece istanbul' un bütün Türkiye' nin insan profillerini görebilirsiniz.
pera'dır tabii ki.
(bkz: anket lan bu)
(bkz: baslıgın kalması)
taksimdir, beyoğludur, istiklal caddesidir... hatta orasi istanbul'un en guzel yeri değil, istanbul'un ta kendisidir.
sarayların ve yalıların kurulduğu yer veya yerlerdir şüphesiz.
mutlu oldugun yerdir.
(bkz: istanbul un en guzel yeri)
(bkz: istanbul un en guzel yeri)
SARIYERDEN ORTAKÖYE KADAR GiDEN TÜM SAHiL YOLU.
bebek ve ulus sunset grill & bar manzarası
(bkz: SunRise L izmir)
yahya kemal beyatlı' nın istanbul' a baktığı tepedir.
istanbulseverler ve istanbulda yaşayanlar olarak bu gece için en az 30 entry girilmesini beklediğim yerlerdir.
(bkz: pierre loti)
(bkz: senin en güzel yerin kahverengi gözlerin)
gidip de manzarasına hayran kaldığım yerler içinde en güzeli; rumelihisarı...
(bkz: adalar)
eve dönüşte ankara tebelasının görüldüğü yeri...
100 yıldır mabede ev sahipliği yapan kadıköy'dür.
(bkz: kabatas erkek lisesi)
insan olmayan yerleridir. huzur verir.
(bkz: esenler)*
+ aga kizla bulu$acam...
- hadi beeeh!..
+ olum ama ben istanbul'da kizla nereye gidilir bilmiyorum.
- kahveden cikacaktik aga... o kahveden yilda bir kez cikacaktik...
+ napicam ben, kahveye mi getirsem kizi?
- yok ganyandan bulu$un daha iyi amk.
+ olum sozlukte yazar oldum...
- eee?
+ bi ba$lik acsam, istanbul un en güzel yerleri desem, kesin 30 entry girilir bi ak$amda.
- dene be oglum o zaman
+ hadi bakalim, bismillah...**
(bkz: selamsız)
(bkz: sarayburnu)
(bkz: hanım koş anketi kaçırma)
(bkz: kasımpaşa)

(bkz: aman sabahlar olmasın)
(bkz: anadolu hisarı)
gülhane parkı'dır. orada bir ceviz ağacı olmayı istemeyen insan yoktur sanırım manzarasını görüp de, hikayesini bilip de... gülhane çay bahçesinde oturup çay içmekle yetinmek zorunda kalsak da hernekadar ceviz ağacı adayları olarak; o da hiç fena değildir hani omzunuza yaslanmış bir sevgilinin varlığını hissederek. boğaz manzarası içinize doğru yansır orada, üsküdar; muhafazakarlığı bir kenara bırakıp nesi varsa döker ortaya, çamlıca'da büyükçe bir bayrak dalgalanır rüzgarın sesine kulak vererek ve sağ tarafınızda alabildiğine deniz, o derin mavilik... düşündüm de bir an, haksızlık etmemeli bu ulvi manzaraya. asıl istanbul, gülhane'nin en güzel yeri gibi bu manzarada...