bugün

entry'ler (151)

içki ve sigara içmeyen insan

Uzun yaşama şansı yüksektir.

içki ve sigara içmeyen insan

Uzun yaşama şansı yüksektir.

biscolata erkeği ni kıskanmayan erkek

Gay değildir.

damar damar üstüne gelmiş diyen doktor

Akciğer grafisine bakıp beyin tümörü teşhisi koyabilir.

ben bu yazıyı sana yazdım

Yıllar geçti, ben de geçtim senden. Ekmegin etrafindaki un tozları gibi kaldın hayatımda. Şu yalan dünyada olmaz diye bir şey yok, gün gelip de düşer miyim aklına? Bir kuru incirin kokusu der geçersin.

ramazan

özlenen ay.

natuk birkan yurdu

özet olarak dışı seni içi beni yakan yurttur. ama malesef alternatifi şu an için görünmemektedir.

istanbul izmir arası 3 5 saat

(bkz: gebze halkalı arası 105 dakika)sonu marmaray gibi olmasın denilen durum.

fahrettin er

türkiye'den afrika'ya yardım amaçlı giden öncü doktorlardan. bugün cerrahpaşa tıp fakultesinde konferans vermiştir.

rızkın artması için yapılması gerekenler

(bkz: vakia suresi)

hem içki içip hem müslümanım diyen insan

her içki içen kafir değildir fakat kafirler içki içer.

hem içki içip hem müslümanım diyen insan

her içki içen kafir değildir fakat kafirler içki içer.

hayatında hiç bursa ya gitmemiş insan

görmeden sevmiştir belki de bursa'yı.

mesajla ilan ı aşk etmek

(bkz: sonu yok bunun bu aşk-ı kıyamet)

cerrahpaşa teras restaurant

istanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi üstü 7. katında bulunmaktadır. 1979 yılında hizmete açılmıştır. 400 m 2 'lik bir alanda yaklaşık 250 kişilik kapasitesi ile öğle yemeklerinde hizmet vermektedir. Servis saati 11:30'da başlar 15:30da sona erer

elma reçeli

yapılırken sert elmaların seçilmesi makbul olan reçel çeşidi.

bir hayata sıkıştığını hissetmek

yeni hayatlar aramaya atar insanı, yeni deneyimler yaşamaya iter.

natuk birkan yurdu

cerrahpaşa tıp fakultesi kız öğrencilerine mahsus yurt.odaları yaklaşık 6 metrekare ve tek kişiliktir. genellikle okula giriş sırasına göre öğrenci kabul eder.
ücreti 260 tl den 300tl olmuştur.
aralıksız iki hafta sıcak suyu olmayan, bu yüzden yurt kızlarının nasıl bitlenmediği meçhul olan yurttur.ha bir de kaloriferi de yanmamakta. ısıtıcı yasak olduğu için içerisinde ütü ve kettle ile ısınmaya çalışan insanlar görülür. duvarlarda kağıt benzeri yapılar kullanıldığı için ses iletimi muhteşemdir ve yalnızlık çekilmez.
ayrıca müdire hanımın eşiyle bornozluyken bile karşılaşabilir hatta kendisi tarafından kağıt oynarken kumar oynamakla itham edilebilirsiniz.
görevlilerin pişkinliği doktor adaylarını azarlamaya kadar gidebilir.
yurttaki tüm dedikoduları 30-40 yaş arası gün teyzesi kıvamındaki personelin sabahın köründeki aşırı gürültülü kahvaltılarıyla öğrenebilirsiniz. en iyi yanı cerrahpaşa kampüsünün içinde olmasıdır. mamafih öğrencileri genellikle derslere geç kalırlar. her yurt gibi yaşanan olaylar ve kurulan dostluklar mahrumiyetleri birlikte yaşamış olmakla köklenir.

1 mayıs kutlamalarında göstericileri döven polis

1 mayısta ayağı göstericilerce kırılan polisin arkadaşıdır.

samanyolu

ankara'nın sayılı kolejlerinden. kız ve erkek öğrencileri farklı kampüslerde eğitim görür.