bugün

entry'ler (13)

günün şiiri

Esir iken mümkün müdür ibadet
Yatip kalkip Atatürk'e dua et...
Senin gibi dürzülerin yüzünden
Dininden de soguyacak bu millet.

Isgaldeki hali sakin unutma
Atatürk'e dil uzatma sebepsiz
Sen anandan yine çikardin amma
Baban kimdi bilemezdin serefsiz.

Neyzen Tevfik

islami kamyon arkası yazıları

karayollarında değil, Allah yolunda ölmek isterim

islami kamyon arkası yazıları

aşkta hızlı, yolda yavaş, biz müslümanız arkadaş

es es

adalar, doktorlar caddesi, iki eylül: eski eski es, en güzel 4 yıldır.

ayrılık sonrası yeni insanla tanışmanın zorluğu

"daha kaç vücut gerekli benim seni unutmama" denilesi zor çok zor bir durumdur.

hayata dair iç burkan detaylar

Aşağıda anlatacağım olaydır:
Bir köy okulunda ingilizce öğretmeniyim ve bir önceki ders ünite gereği çocuklara oyuncaklarını getirmelerini söylemiştim. yaşlarından dolayı malum, şu olur mu bu olur mu gibi soru yağmuruna tuttular beni. sınfıtaki en zeki öğrencim sormamıştı sadece,ne demek istediğimi o anlamıştı sanki. ertesi gün okula geldiğimde tüm öğrenciler ellerinde oyuncaklar biz bunları getirdik diye rehin almışlardı beni yine. ve derse girdiğimde; bir önceki gün, anladı ne demek istediğimi dediğim öğrencimin ellerinde kağıttan yapılmış bir gemi ve uçak vardı.

serdar ortaç vs ahmet kaya

ahmet kaya: her dinlediğimde bu adam ideolleri uğruna neden harcandı, şimdilerde açılım üstüne açılım yapılan bir ülkedeyken o zamanlar barış içinde yaşamalıyız dedi diye vatandaşlıktan çıkarılan ve buna rağmen son röportajında ülkemi çok seviyorum ve ülkemin insanlarını çok özledim diyen güzelim insan.
serdar ortaç: zamanında ahmet kayaya çatal fırlatan şimdilerde ise "Bugün aynı şey olsa böyle bir tepki asla göstermem. Şimdiki hükümetimiz bize birlikte yaşamayı öğretiyor. Bunu anlamamızı gerçekten istiyor. Osmanlı imparatorluğu'nda nasıl onca millet bir arada yaşadıysa, ABD'de o kadar etnik grup bir bütün olabiliyorsa biz de başarabiliriz. Başarmalıyız." diyen karşılığında ise "bu deveyi gütmeli bu diyardan gitmeli" diye cevap vereyim dediğim şahsiyet.

ver bana düşlerimi

anadolu rock grubu şapka nın da seslendirdiği şarkıdır.

otuz yaşındaki kadın

"Yetişkin kadınlarda, otuz yaşındaki kadın olgunluk dö­neminin ilk örnek grubuna girer. Bu yaştaki kadın için ye­ni yetmelik dönemi sisli bir anı, menopoz ise henüz çok uzaklarda görülen anlaşılmaz bir olgudur. Bu dönemde kadınların yaşamlarında genellikle yoğun bir iş koşuşturması, evlilik ve hamilelik belirgindir. 30-45′e kadar kadınların beslenme alışkanlıkları çeşitli­likler gösterir. Bu değişiklikler, eğitim durumuna ama en çok da öğünlere ayrılması gerken zamanın işlevine bağlı­dır. Araştırmalar, bu yaş grubunda beslenmenin yeniyetmelik dönemine oranla daha iyi olduğunu gösterse bile, yine de genelde organizmayı zayıf düşüren bir niteliktedir. Bazı aşırılıklar (çok fazla şeker, tuz, beyaz un) yetersiz­likler (yetersiz miktarda sebze, süt ürünleri, içecek) kadın­ları demir, C, E, B vitaminleri, kalsiyum ve magnezyum yoksunlukları ile karşı karşıya bırakır. Ayrıca buna bağlı olarak tombullaşma, selülit ve kronik yorgunlukta eklenir. Bu kategoriye giren, sadece güzel görünmek değil, sağlık­lı ve formda olmak isteyen kadınların, özellikle beslenme alışkanlıklarım hale yola koymaları gerekir"
http://www.kadinlarsitesi.com/otuz-yasindaki-kadin/
gibi yazıları okuyup, öylece kalma kalan ve ben bir deprosyana gireyim çıkarım elbet diyen kadındır.

tespitim geldi nereye yapabilirim

koordinatları kestirip deliği ortalayabilirsen, buyur yap.

aşk ı memnu

sevgili babaannemin "aşgıynan memnu başlıyo; bihteri gördüğünde bunun gocası hangisi dediği o güzelim dallas, pardon türk yapımı dizidir.

aç olduğu halde yemek yemeyen anlaşılmaz insan

parası yoktur ve dolayısıyla öğrencidir.

duştan sonra yapılacak ilk şey

o lanet, pis koku gitti çok şükür diyebilmek.