entry'ler (10)

aziz yıldırım ın bir türlü konuşamaması

yargı sürecini etkilememek için konuşmayan aziz yıldırımı kınayan totoroşlar lig bitince konuşacağım diyen fatih terime gelince seslerini çıkarmazlar.

whats can i do sometimes? değil mi! iki yüzlü dümbelekler!

oruç tutan seksi kaslı ve dindar erkek

dikkatini çekenlerin orucunu bozar.

taşak sütyeni

varikosel belasına çöüm getirebilecek dahiyane buluş. yakında tek elle taşak sütyeni çözmek gibi başlıklar da duyarız.

sisifos

mitolojiye göre bir taşı sonsuza dek yokuş yukarı yuvarlamakla cezalandırılan karakter. albert camus le mythe de sisyphe adlı eserinde bu karakter üzerinden hayatın yaşamaya değer olup olmadığı sorunsalını tartışıpduru!

intihar etmek

albert camus'nün mitolojideki sisifos karakteri üzerinden ele aldığı konu. modern insanın en büyük problemi.

(bkz: sisifos söyleni)

ayasofya duvarında yazan allah yazısı

21. yy'da hala inandıkları allahtan mucize bekleyen insanlar görmemize neden olan yazıdır. allahın varlığı boyanın dökülmesiyle ortaya çıkan şekille mi izah edilir allaseniz? bak aynaya, kaşında, gözünde, burnunda, avucunda her yerde allah yazmıyor mu?

özel üniversitede iki yıllık bölüm okumak

bir iş yeri açacak sermayeyi harcayıp herhangi bir baltaya sap olamamayı göze almaktır.

ve tanrı kadını yarattı denilen fotoğraflar

havva anamızın capsi olmadığı içün paylaşamadığımız fotoğraflardır.

namaz kıldığı halde türban takmayan kadın

eşimin de örnek teşkil ettiği kadın türüdür. ben agnostik bir herif olarak sözlükte yazı yazarken kendisi namazını eda ediyor şu an. hatta kendi kendine kuran okumayı da öğrendi, üstelik mealini de her akşam okur ve hayatına uygulamaya çalışır. o bana karışmaz ben ona! gerçek bir müslümandır. seviyorum onu!

kuran okumaya başlama hikayesi de yobaz bir kadın yüzündendir. mukabele esnasında söz konusu yobaz, eşimin kuran'ı tutma biçiminden ötürü kendisini azarlamış. ilkokul mezunu dahi olmayan bu yobaz, üniversite mezunu, fakültesini 3. olarak bitirmiş bir bayana şekilcilik yaparak kendisini izole etmiş ama yıldırmamıştır. ben olsam direkt ateist olmuştum. kısacası takdir edilesidir bu bayan.

fethullah gülen

toplumun alt kesiminde yaşayan insanların, "alnı secde görenden zarar gelmez" mantığıyla baktığı cemaat lideri. işin kötüsü bu alt tabaka müslümanları söz konusu oluşumu fethullah gülen'in dizleri dibine oturup sohbet edip, din diyanet konuşan bir grup tertemiz insandan ibaret sanıyorlar. oysa ki bu cemaatin çapı büyüdükçe içine menfaat amaçlı giren dinle alakası olmayan insanlar olduğu gibi büyük sermayeler de söz konusu olmaya başlamıştır. işbu alt tabaka müslümanlarının tahayyülünde bu sermaye babalarının yeri yoktur. onlar bu vatandaşların fakire fukaraya yardım eden, namaz kılıp islam anlatan tipler olduklarını sanarlar. fotoğrafın tamamını anlatmak için sayfalar dolusu yazı yazmak gerekir elbette.