bugün

entry'ler (166)

yazarların şu an dinlediği şarkılar

can kafesten uçmadan-kuan, yağmurun sessizliğinin sesi, karanlık bir ortamda karşımda olan ama gözlerimle görmediğim dalgaların kaçamaklarının sesi...
edit- kafamda bulunan soruları unutmuşum...

phantom of the opera

müzikalini bugün izleme fırsatına eriştiğim muhteşem ötesi bir performanstır. hani izledikten sonra sanata bakış açım ciddi ciddi değişti. yani dedim ki bunlar sanat ise bizimkiler ne. ya insanın gözüne iki saat boyunca en ufak bir şey batmaz mı? yok arkadaş bu kadar mı akıcı ve güzel olur ya. adamlar bilmem kaç tırla gelmişler, az bile. o dekorlar ne öyle ? sahne geçişlerinde resmen yeni dünyaları keşfe çıkardı. dekorlar, kostümler dört dörtlük. orkestra öyle bir çalıyor ki imansızlar içim bir hoş oldu. bu kadar hissettirebilirlerdi yani. zaten o dekorları zorlu ancak kaldırmış bunca yıldır neden ülkemize gelmediğine şaşmamak gerek. kayık sahnesi ve avizenin düşüşü harikaydı zaten. her dakikası bir öncekinden daha heyecanlıydı. müzikal değil bildiğiniz canlı gösterim film tadı bırakıyor damağınızda. velhasılı 17 mayıs son gün arkadaşlar. kaçırmayın derim. gidip saçma sapan şeylere paranızı çar çur edeceğinize gidin sanatta doyuma ulaşın. merak etmeyin zaten sizi en az 6 ay götürür( o da sanatsever birisi iseniz). keşke biraz daha ucuz olaydı iyiydi de merak etmeyin kuruşu kuruşuna hak ediyorlar.

tsk da kurmay demek yahudi demektir

yetenek kavramını çok iyi biliyor olsan gerek, orada burada izlediğin saçma sapan komplo teorilerini de al git ufaklık. burası senin yerin değil oyun parkı az ilerde.

baris gucu

troll olmayı dahi beceremeyen, son zamanlarda tsk'ya sarmaya çalışan bir dengesiz.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

mark eliyahu-journey. adamdır. alır adamı uzaklara götürür.

evde cin olduğu nasıl anlaşılır

tıklatır.

christopher nolan ın abartılmış bir balon olması

onun yaşadığı kafayı sende yaşa, sende öyle kurgu açısından kaliteli şeyler yap merak etme kavga sahnesi falan istemiyorum.

güldür güldür

bu sefer olacak diyorum, hadi diyorum, kamoon diyorum ama cık. zaten adı da değişik ne o öyle. neyse velhasılı gülemiyorum bu programa.

futbolcular yazar olsa alacağı nickler

bi ısırık alim mi. (bkz: suarez)

sözlük yazarlarının hayat felsefeleri

anı yaşamaya çalışırken mutlu ol. hayallerin kadarsın.

sözlük yazarlarının konuşabildiği yabancı diller

ingiliççe biraz fransızca biraz da italyanca accık da ispanyolca he birde java falan işte .

sözlük yazarlarının en son okuduğu kitaplar

düşüncenin çağrısı- kant, schopenhauer,heidegger

ingilizcesi kötü olanlara tavsiyeler

ingilizce biliyor gibi artistlik yapmayın,önce iyice öğrenin sonra zaten artistlik yapmazsınız merak etmeyin.

uzaya çıkan ilk türk ün yapacağı ilk şey

henüz düşünmedim.

yavuz sultan selim

kafasıyla tuğla kırmasına karşın, kaplumbağa çarpması sonucu can kaybeden mario gibi altına yatırım yapmış devlet hazinesini doldurmuş, tusubasa'nın topu defanstan alıp karşı kaleye götürene kadar geçen zaman kadar at sırtında kalan, hiddetli osmanlı padişahı. severim kendisini de günümüz küpe takan ergenlerin sorgucu dayılara yanlış referans olarak verilmesi trajikomik olaydır.

yağmur yağınca mutlu olan insan

boş insanlı caddelerin tek dostudur yağmur. mutlu olunmaz mı ?

sözlük yazarlarının itirafları

kalabalıklar içerisinde yalnızım sözlük.

sözlük yazarlarının itirafları

durduk yere, yine kendimi karanlığıma sürükledim. pişman değilim anın tadını çıkarıyorum bazen karanlık en güzelidir. gözler görmeyince görmek için başka şeyler devreye girer. gözlerinin görmeye engel olduğunu anlarsın. iç dünyanda kavgaya sürüklenirsin. ağzını burnunu kırarsın her ne ise savaştıkların. rahatlarsın ya da öyle hissedersin ama unutma ki her kavga seni o bataklığa çeker, ne kadar karanlıkta kalırsan aydınlık o kadar uzak ve ulaşılmaz olmaya başlar senin için. düşüncelerin hızla oradan oraya atlar. sen ise sadece bakakalırsın düşüncelerinin sana yaptıklarına. sözlük işte bende öyle bir durumdayım. karanlıklardayım derinliklerine doğru gidiyorum ki kendimle baş başa kalayım. bakayım neler diyor iç dünyam bana. hadi görüşürüz. baktın çıkamıyorum aydınlıklara o zaman merak etme beni karanlık içine çekmiştir göstermez o hiç bir rengi.

sevilen şarkının vurucu cümlesi

nereye gidiyorsun.

yazar nicklerinin bir üst versiyonları

lemmeliveyourfantasy.