bugün

man of steel ornegi verip digerlerine ergen diyen kisilerin hayrani oldugu yonetmen.
komiksiniz.
onun yaşadığı kafayı sende yaşa, sende öyle kurgu açısından kaliteli şeyler yap merak etme kavga sahnesi falan istemiyorum.
the prestige der susarim.
Filmlerinde kullandığı iç karartici gusel atmosferinden ve film müziklerinden dolayı.
her yönetmenin eksikleri vardır.
nolan balon demek büyük cehalettir.

nolan kendi kuşağının açık ara en iyi yönetmenidir.
lakin kavga sahnelerine katılıyorum.
çook çok iyi bir kavga sahnesi yok.

lakin bu nolan için aşılmayacak bir şey değil.
çünkü bilinenin aksine iyi kavga sahneleri yönetmenle değil kareograf ve oyuncularla ilgilidir.
bir dahaki işlerine yapım şirketi paraya kıyıp ''boyka''nın kareograflarını getirirse nolan da aslan gibi çeker.
çektiği filmler doğrultusunda, o tarzı seven hayranları tarafından abartılmış olabilir. herkes sevdiği şeyleri olduğundan daha iyi göstermek için abartabilir. lakin kesinlikle balon değildir.

inception, memento, prestige, insomnia gibi akıl kurcalayan yapımlarının yanı sıra, d.c comics için artık baş yönetmen gibi bir şey bile olmuştur(baş yönetmen diye bir şey yoktur sanırım ama siz mevzuyu anladınız). d.c bir kahraman çıkaracaksa, onu nolan'a bıraksın(bak nasıl abarttım?).
inception ve belki de prestij hariç her filmi kötüdür. Ya da ben anlamıyorum. Prestij ve inceptionın da sonu muğlaktır. Memento veya dunkirk mesela tamamen vakit kaybıydı benim için. Bi daha kolay kolay filmini izlemem bu herifin.
Tenet filmi bile kalitesini gösteriyor. izledim; fakat anlamadım. Yine de çok farklı bir şey izlediğinizi size hissettiriyor. Biraz tekrara düşme tehlikesi yaşıyor. Bunu da aşabilecek yetkinliğe sahip olduğunu düşünüyorum. Daha iyisi tarantino...