bugün

kitap okumanın keyfini almış , kitap okumaya zaman ayırabilen yazarlardır.
(bkz: tarih kitapları okumayı seven yazarlar)
izmir ve yakin illerden kesinlikle (bkz: 16 ncı izmir kitap fuarı)'na katilacak yazarlardir.
büyük ihtimalle küçüklükten gelen bir alışkanlık olabiliyor. her tarz kitabı sevmese de iki üç günde bir psikolojik, bilim-kurgu ya da polisiye romanları bitiren yazarlar olabilir. (bkz: kendimden biliyorum)*
türk yazarlardan daha çok polisiye / bilim kurgu okumak isteyen yazarlar da vardır.*
imla kurallarına uygun entry giren yazardır.
(bkz: ay perisi)
(bkz: karacahil)
seviyoruz,okuyoruz efenim.
ben diyebilirim. bi ara internetten film indirme galeyanı gibi kitap indirmeye de başlamıştım fakat görme duyusunu kaybetme sınırına gelmeden bıraktım. o kitabı alıp baskı kokusunu duymak çok güzel bişeydir. hele sardıysa kitap bitsin istemezsin kitabın devamını azar azar okursun.
(bkz: bendeniz)
Konuyu izmir ve çevresine dayandırmanın manasızlığındayım. "izmirli olmak kitap okumaktır" gibi benzer bir cümleyi izmir Büyükşehir Belediyesi kitap fuarı için kullanmış ve aynı manasızlığı yaşatmıştır. (bkz: #10798414)
sadece boş zamanlarda değil her zaman kitap okuyan, kitap okumayı hobi olarak değil ihtiyaç olarak gören yazarlardır.
sözlükte "ben kitap okumayı seviyom yaa" diye entri döşeniyorsa o okuduğu kitaplar pek işe yaramıyordur, dimağını zorlamasın.
elinde her zaman okuyacak kitabı olan fantastik sözlük yazarları.
zaman zaman gözlük zaman zaman lens kullanan yazarlar. dünya klasiklerini emmiş yazarlardır aynı zamanda.
hayatinin baslangicinda kitap okumak icin fazla zaman bulabilmis (cocukken gecirilen hastalik) ardindan ilerleyen yillarda bagimlilik haline gelmis. uzunca bir donemde daha iyi bir altenatifi olmadigi icin okumus, turkce kitaba sevgili gozuyle bakan, hasret kalan yazarlardir.
kitabın hayatının büyük bir çoğunluğunu oluşturduğu, kitap okumadığı günler vicdan azabı çeken yazardır. benimdir kısacası.
kitaplarda bir şeyler buluyorlardır. mesela kendilerini.
(bkz: ideal erkek)
twitter'da melih gökçek'in kitap dağıttığı şu dakikalarda meşgul çalan telefona küfreden yazarlardır.
kitap okumayı sevmekle birlikte ihtiyaç haline getirilmiştir, olmazsa olmaz.
Aynı zamanda yazı yazmaktan da keyif alanlardır. Çünkü okunan her kitap, yeni bir şeyler katar insana. Dile getirilmesi gereken yeni şeyler...
boş zamanlarımda kitap okurum ifadesinden nefret eden yazarlardır.
her çekmecesinde, başucunda, çantasında, telefonunda kitap eksik olmayan yazarlardır.
her an okumak için uygundur ve en ufak bir yalnızlığı bile kitapları ile paylaşırlar.
kitap kokusuna tutkulu, ayraçlara sevdalı, yeni kitaplara aşıktırlar.
ben ben ben ben ben. en birinci ben. hatta fim izlemeyi ciddi anlamda sıkıcı bulurum. çoğu filmi yarısında izlemeyi bırakırım. kitapları olsa da okusak.