bugün

(bkz: hayata dair iç burkan detaylar)
bir rekabet esnasındaki yüze yansıyan çirkin hırs.* *
sevdiğim insanlar bana kelek yapınca nefret etmeyi bırak, yüzüne tükürmek geliyor içimden.
"ne mutlu türküm diyene" dedikleri zamanlardır. veya ait oldukları ırkı yücelttikleri herhangi bir zamandır.
ister kürt olsun bu ırk,ister ermeni,ya da aska biri farketmez.
http://www.youtube.com/wa...p;feature=player_embedded

hatta iğrenmek...
günün 23 saat, 59 dakikası.
hayvanlara şiddet uyguladıkları anlardır.
sağ elinin baş parmagını burnunun sağ deliğini kapatır matematik terimi olarak 150 derecelik acıyla egilir sağ (bkz: sümkürme) diye tabir ettiğimiz (bkz: ıkınma) işlemini gerçekleşririr. ve burnundan cıkan seyler, (bkz: sümük) denemez onlara. tam nefret edilen anların basında gelir.
bencillik ve nankörlük tür o anda adamın kafasını yarmak istersiniz.
2 arabasını sokağa karşılıklı çapraz koyarak başkalarını zor duruma sokan komşumun bu durum karşısında gülerek kolay gelsin demesi.ağız dolusu ana avrat sövesim geliyor.
birilerine deli gibi ihtiyacı varken yapayalnız kaldığı andır.
(bkz: en yakın arkadaşın müslüman çıkması)
Aldatılmak. Hayatını mahvediyor. O kişidende nefret ediyorsun ötesi yok bence.
kalabalıkta sesli osurduğun andır. herkes senin yaptığını bilir. tepkin kendinden ya da götünden değilde insanlardan nefret etmek olur , orda oldukları , duydukları için.
karşınızdaki sahte tavırları , sahte gülmeleri ve sahte mutlulukları .
önce aldatılmak, daha sonra da yıkılan duygularının tekrar oluşturulup tam her şey yoluna girdi derken geri yıkılması.
kendini bir bok sanarak karşısındaki insanı aşağıladıklarını sananlar varya işte tam da onlar. ayrıca her pisliği yapıp sizin karşınıza geçip sizin fiziksel özelliklerinize iğrenç diyebilecek kadar adileşmeleri benim midemi bulandırıyor. gözünüzün önünde afedersiniz balgam çıkaran bir o.ç düşünün sonra bu o.ç gelip sırf kaşınızın ortasındaki tüylerden dolayı çok iğrenç demesi varya insana çok koyuyor be sözlük. günlük hayatta elini sallasan elli tane gereksiz insana denk gelirsin. hayırlı işler dediğinde hiçbir cevap vermeyen bakkal ya da fırıncılar, trafikte yayalar için yeşil yanmışken ısrarla üstünüze süren trafik canavarı ve akabinde size ettiği küfür. yeminlen sözlük üç kuruşluk insanları öldüresim geliyor ama o üç kuruşluk insanlar için hapse girmeye değmez, kendi hayatını karartığına değmez. bazen sadece söver durursunuz bu insanlara elinizden hiçbir şey gelmez.
yüzsüzlüklerini, yılışıklıklarını ve içten pazarlıklı oldukları fark ettiğiniz anlar en nefret edilen anlardandır, emin olun.
(bkz: yaradılanı sev yaradan dan ötürü)
Cevreyi icinden geldigi gibi kirlettikleri anlardir.
sıra beklemeden ''bişi sorcam ben yaa'' diye herkesin önüne atlayıp personele işlem yaptırmaya çalışan köylü kurnazı müsade istemesini bilmeyen, uyarınca da ''sanamı sorcam, dün ben burdan işlem yaptım onun için burdan soruyom yeaa'' diye çirkefleşen 50+ cahil teyze. ölse acımam. çocuğu ölse ona da acımam kendisi gelmiş 50 yaşına adabı muaşeret kurallarından haberi yok yetiştirdiği çocuktan ne hayır gelecek, memleket pislikten kurtulur.