bugün

uykuluyken yapilan malliklardir.
an itibariyle isigi kapattiktan sonra yataga atlayayim derken duvara yapismamla son bulan malligim sonucu kafamda buz beklemekteyim.
windwardside 'öldüler!' diye mesaj atmak. Hangi kafayla oldu cidden bilmiyorum.
öğleden sonra uyuyup, havanın kararmasına doğru uyanıp okula geç kaldım diyerek formaları giymek. sonradan saate bakıp aslında saatin geç olduğunu fark etmek.
arkadaşımı arayacağım yerde akşam 22.00 da babamın çalıştığı yeri aramak. tabi başka bir sesin gelmesiyle telefonu adamın suratına aniden kapatmak. çok mallık yapmışım ama telefon numaraları birbirine benziyordu.
tuvalete gidiyorum sanıp mutfağa girmek akabinde çöp kovasını klozet sanıp oturmak.
kendını balkondan atmaya calısmak, annem olmasaydı ölmüştüm sözluk.
işe gidiyorum diye yataktan çıkıp yola koyulurken 2 saat önce işten geldiğini farketmek.
uzun yolda, arabada, arkadaşının omuzunda, arkadaşını sevgilin sanıp uyuya kalmak, gözünü araladığında gözünün önündeki kıl yumağına anlam veremeyip bir süre baktıktan sonra hayal kırıklığını uğramak ve arkadaşının sakalından bir süre nefret etmek.
sivrisinek ısırmasın diye bacağını yarım saat havada tutmak.
merdiven boşluğundan aşağı işemek. çocukken uyku sersemi yaptığım en büyük mallıktır.
Uykulu uykulu markete gidip alışveriş yaptıktan sonra tezgahtarın şaşkın bakışları altında para vermeden marketten çıkmak. Birkaç adım sonra farkedip geri dönmek.
ketıla su doldurup yanan ocağa koymak.
Ayak serçe parmağını sert bir yere vurup ve küfürler eşliğinde yüz yıkamaya gitmek.
sandalyede belini çıtlatmak isterken yere düşmeyle son bulan durumdur.
Çok var da aklıma ilk gelen mallığımı paylaşayım bari.
Kıştı o zamanlar, sabahın altısında kalkıp okula gidiyodum ve hava karanlık oluyodu. Neyse ben bigün alarm çaldı diyip kalktım formamı giyiniyorum inek öğrenci edasıyla. Annem uyanmış sesime, kadın yanıma gelip, döver gibi söylemişti gecenin 1 i olduğunu. O anki mallık hissimi hiç unutmuyorum.
Bide hala merak ediyorum, çalmayan alarmı nasıl duydum ben? Çalsa uyanmam, çalmadığı halde gecenin 1 inde ayaktaydım.
An itibariyle altımda tayt, ayağımda tam topuklu terlik, elimde törpü ile bakkal Hüseyin'e gidip 'üç ekmek var mı hüsyinabiy' dedim. Sakın uykuluyken gezmeyin, hatta gidin uyuyun.
Terlediğim zaman altıma işediğimi sanmam ve ağlamaya başlamamdır. Bir diğeri tatil olduğu gün fizik sınavı var diye uyanmamdır bunun bir başka çeşidi ise hafta sonu olduğu gün belediye tarafından verilen ilanın başlangıç sesini duyup (bkz: din dan doon) kar tatili oldu diye sevinmemdir.
Yatıyorum üst ranzadayım, kalktım bi, saatin kaç olduğundan haberim yok.

Dizlerimin üstüne oturdum. Işık da açık yatağın Kenarına tükürdüm. Sonra mal gibi oraya bakmaya başladım, düşünüyorum lan ben yatağa neden tükürdüm diye.

Neyse sktir et dedim zaten uykuluyum diğer kenarına pustum yatağın yattım.
yatakdan aşağı yuvarlanıp kafayı betona vurmaktır ve daha da kötüsü ise yerden kalkıp yatağa yatmaya üşenmemle sabaha kadar bir 7 saat civarı yerde uyumuştum. sert zemin bel ağrılarına iyi geliyormuş yanlız onu farketmiştim.
Araba kullanmak, en az 20 defa ölümlük kazadan döndüm..
uyumamak.
Tuvalet yerine çamaşır sepetine işemek..