bugün

Herkesin gönülden bildiği, fakat çok az insanın gördüğü gizli bir yerde yaşayan yaşlı bir kadın vardır. Doğu Avrupa masallarındaki gibi, kaybolmuş ya da başıboş dolaşan insanların ve arayış içindekilerin, yaşadığı yere gelmelerini bekler gibidir.

ihtiyatlıdır, genellikle kıllarla kaplıdır, her zaman şişkodur ve özellikle arkadaşlıktan köşe bucak kaçmaya çalışır. Hem gaklar, hem gıdaklar; genellikle insan sesinden çok, hayvan sesi çıkarır.

Tarahumara yerli bölgesindeki çürük granit yamaçlarda yaşadığını söyleyebilirim. Ya da Phoenix dışındaki bir pınarın yanında gömülü olduğunu. Belki de arka penceresinden sarktığı köhne bir arabada, güneydeki Monte Alban'a giderken görülecektir. Belki de El Paso'nun yanındaki otoyolda beklerken veya kamyoncularla Meksika'ya av tüfeği taşırken veya sırtında tuhaf şekillerdeki yakacak odunlarla Oaxaca'nın yukarısındaki pazara giderken fark edilecektir. Birçok ismi vardır: La Huesera [Kemik Kadın], La Trapera [Toplayıcı Kadın] ve La Loba [Kurt Kadın].

La Loba'nın tek işi kemik toplamaktır. Özellikle dünyadan kaybolma tehlikesinde olanları toplayıp korur ve saklar. Mağarası her cinsten çöl yaratığının kemikleriyle doludur: Geyik, çıngıraklı yılan, karga. Ama uzmanlık alanı kurtlardır. Dağlarda, kurumuş dere yataklarında kurt kemikleri arayarak toprağı didik didik eder. sürünür, emekler. Bütün bir iskeleti bir araya getirdiğinde, son kemik yerine yerleşip yaratığın güzelim beyaz heykeli gözlerinin önünde uzanıverdiğinde, ateşin yanında oturur ve hangi şarkıyı söyleyeceğini düşünür. Emin olduğunda ise, criatura'nın yanında durur, kollarını üzerine kaldırır ve şarkı söylemeye başlar. O anda kurdun kaburga kemikleri ve bacak kemikleri ete kemiğe bürünmeye başlar ve yaratık kürkle kaplanır. La Loba şarkı söylemeye devam eder ve yaratığın bedeni varoluşa daha çok yaklaşır; kuyruğu kabarık ve güçlü bir şekilde yukarıya kıvrılır.

Ve La Loba daha çok şarkı söyler ve kurt yaratık soluk alıp vermeye başlar. La Loba şarkısını öylesine derinden söyler ki çölün zemini sallanır ve o şarkı söyledikçe kurt gözlerini açar, ayağa fırlar ve kanyona doğru koşarak gözden kaybolur. Koşusunun bir yerinde, ister koşusunun hızı, ister yolunun bir nehre düşmesi, isterse de güneşten veya aydan gelen bir ışının tam yerine denk gelmesi yüzünden olsun, kurt birdenbire, özgürce ufka doğru koşarak kahkahalar atan bir kadına dönüşür.

Öyleyse unutmayın, çölde dolaşıyorsanız ve günbatımı da yakınsa ve hani biraz da kaybolmuşsanız ve yorgunsanız, şansınız yaver gidiyor demektir, çünkü La Loba sizden hoşlanabilir ve size bir şey gösterebilir.*
Yeni nickim olacak gibi ya, elim gidip gidip geliyor degistiremiyorum nickimi.

Zaten basligi da ben acmisim. gorunce cok mutlu oldum. Sizce degistireyim mi ne yapayim?
asker arkadaşım gelmiş hoş gelmiş, beraber postal bağladık.
La loba, anlamı kurt kadın. Tek işi vahşi dogada kemik toplamaktır. Hercinsten hayvanın kemiklerini magarada toplar, onlara şarkılar söyleyerek ete kemiğe bürünmesini sağlar.
Kurtlarla koşan kadınlar kitabında geçen vahşi kadın arketipi.
Seni bana cephe almış görüyorum son saatlerde

Savaş ilan edeceksen sancakları çekelim !!!11111!!!1!.
Tanıdık birine benziyor ehehe çekik galiba...
Harun olabilir adı.
görsel
onuncu nesil sözlük yazarı... sanırım mesleği veri analizi yapmak, zira son günlerde girdiğim entarileri derleyip nick altıma döşemiş...

bu arada sayın yazar, benim kıyafetlerim 3x bilemedin en fazla 4x large...abartmayın lütfen...gayet fit bir insanım ben...kalıplar küçük sorun kalıplarda...
Du wirst verfolgt.
onuncu nesil bebişim...dert ortağım...can dostum...sırdaşım...suç ortağım...
görsel
Renk hanım 40 yılda bir gibisin diye şarkı paylasmıstır ama o sırada ben.
çaylaklık cezası bitince jail çıkışında araba ile karşılayıp, "özgürlüğü özlemisindir, çek temiz havayı ciğerlerine" dediğim kişidir. Kendisi ise, façalı suratıyla sırıtarak gözlüğünü indirdi ve "hadi uzatma sür şunu" diyerek aramıza yine katıldı.
harikulade. bence evlenin siz.
bir yazar.
açık oylayıp favlayarak iş attığım hanım.
öbüşmek istiyorum hanımefendiciğim.
Troll hedefi olmuş gizli çılgın teyzemiz..
Az önce görünce düştüğüm nick. Ama oha başlığı bile ben açmışım, keşke benim nickim olsa.

Anlamı kurt kadın olan kelime. Seninle koşarsam kurtlarla koşan kadın olur muyum?

Lütfen bana maske tarifi ver, ben de sana aşkımı...
Yarın girls night yapacağımız yazar. 4 saat boyunca bizi rahatsız etmeyin lütfen, işlerimiz var.
Kedilerin uzanamadıgı ciğer olan yazar. Nickli başlık acmaya devam, beni merak etmeye devam, agla kudur diyen, özgüveni kendini begenmislik olarak görülen yazar.
valla la loba'yı severim ama erecto eleştirdiyse bitmiştir benim için. bu arada tablo ısmarlamıştım, yapmamak için 40 takla attı. hep bir bahane. bizımla deyılsın la loba.
Ara ara muhalif twitler atmaktadır.
görsel
Nickaltı ve özel mesaj farkını anlayamayan yazarların hayran olduğu yazar.
heyecanıma heyecan katmıştır. sığ sözlük yazarları yanlış anlayabilirler evet.
Bir skandal gelir mi?
yoo doğru anladık.