entry'ler (59)

yalnızlığın en çok koyduğu an

yemekleri hep kendine göre yapıp iştahsızca yediğin zaman.

gecenin film repliği

acaba şu kadın bir hanımefendi mi , sokak süprüntüsü mü, ona hakaret et kızarsa ikincisidir..

(bkz: Vivre sa vie)

medyum keto

akıllara medyum memişten dayak yeme sahnesiyle kazınmıştır.

(bkz: şerefsizlik yapamazsın)

sevilen şarkının vurucu cümlesi

https://www.youtube.com/watch?v=Od2heuUpHPk

uçaktaki hosteslerin çok kibar olması

https://youtu.be/WI1WHKy1GRM?t=78

bazen ülkenin itibarı icabıdır. böyle bak:d

gecenin klasik müziği

Erik Satie - Gnossienne No.1

Le Feu Follet (1963) filminin soundtrack i olur.

https://www.youtube.com/watch?v=PLFVGwGQcB0

kanzuk

bu son tasarım infialiyle ilgili yaptığı açıklama beni datmin itti. kendisi adeta tanzimatın mimarı mustafa reşit paşa havasıyla duruma hakim, vakur. afferim.

ha açıklamanın içeriğine gelince .değişimi birden yapınca istemezük'çülerin çıkması beklenen bir şeydir. bu ağladıklarını da başta istemedi bu marabalar diyor hazret.

memur olmak

bazen dubaide hareketli dinamik fotoğraflar çekilip özelde çalışanlara iç geçirtmektir:D

sözlük yazarlarının en sevmediği huyları

yukardakilerin hepsi:d

psikolog

bana göre sağlık camiasının en talihsiz mesleği. dahiliyesinden tut dermatolojosine kadar kime gitsen. baktın olmadı psikolojik olmasın der başından savar seni. garibim psikolog napsın. ya psikolojik olmasın? diyemez. o kafa s*kilecek.

barbara steele

az önce ''Young Törless'' adlı filmde görüp aşık olduğum kadın. şu an 78 yaşında olmasa anamı babamı yollar istetirdim:d

al bundy

bundylemek sözünün türeticisi. ergenler bilmez.

akıl hastanesinde yatmış sözlük yazarları

kafa dinlemişlerdir yeminle dışarısı daha beter.

kutup martisi

bu takip yağmuru kız sanılma yanılgısıys iş bu entiri ile son vermek isterim. ha burda entiriye ne deniyor biri söylesin. sonra dışlarlar .

hoşbuldum istanbul ne tarafta?

namaz show

avustralya açıkta gerçekleşir. sabah namazı iki rakettir ne de olsa.

nasıl ölmek istersiniz

beeyle hönk diye:d

erkeklerin hoşlanma belirtileri

konuşurken arada fülülüp diye tükürüğünü çevirmek:D

felsefenin gereksizliği

biri silksin la şunu.

sokratesten meşhur bir alıntıyla başlayalım. sorgulanmayan bir hayat yaşamaya değmez. ki kendisi bu uğurda canını vermiştir.

yaşamı sorgulamak derken şunu demek istiyorum. ben kimim , yaşamın anlamı ne ? bildiğim şeyleri nasıl bilebiliyorum gibi sorular sormak. burdan birey aile toplum dünya ve bir evren algısına varmak.

şimdi bi de yaşamını hiç sorgulamayan bir birey değil , çoğunluğu böyle bireylerden oluşan bir millet düşünelim. nasıl bir ulus haline geldiklerinin izini sürmeyi bırak, uğruna birbirlerine hayatı dar ettikleri dinin bilgisinden bile yoksun olsun. böyle bir topluluk ne tarihteki yerini görebilir, ne de geleceğine yön verebilir. çünkü politik felsefenin temel sorusu olan 'meşru otorite nedir?' sorusuna cevap aramaya çıkacak donanımı yoktur. dolayısıyla her zaman kendisini en rahat hissettiği onu değişim kaygısından kurtaran tutucu yöneticiler seçerler.

en yakındaki kitabın yazarı

ahmet taner kışlalı. bunun reklamı da yapılır havası da atılır .

bir kızın ilgisini çekme yolları

iyi görünüp kendi gibi olmak. sonrası kızlara kalıyor. ilgisinin çekeceği varsa o gerisini halleder. yoksa kendini yırtmak boşa olur.