bugün

entry'ler (15)

türkiyenin pedofilide dünya birincisi olması

şaşırtmayan https://www.facebook.com/...mp;stream_ref=10gerçektir. türkiye artık ne kadar kötü ve ahlaksız konu varsa birinciliğe oynuyor.

alternatif perspektif

olaylara farklı bakış açısı getiren yaratıcı bir oluşum.

dünya kadınlar günü zamanında yaptıkları tasarım da alkışlanası.

https://twitter.com/altperspektif

bu fb sayfaları imiş: https://www.facebook.com/...erspektif/178999612307955

fantasturka

önümüzdeki hafta başlayacak olan fantastik türk filmlerinin gösterileceği festival.

aa'da çıkan haberde şöyle demişler:

"fantastik film deyince herkesin aklına star wars, yüzüklerin efendisi, harry potter, karayip korsanları gibi milyonlarca dolar hasılat yapan hollwood yapımları gelse de bir dönemin fantastik türk filmleri, "fantasturka" ile yeniden beyaz perdeyle buluşacak.

ankara kısa filmciler derneğince bu yıl ikinci kez düzenlenen "türk işi fantastik filmler festivali" ile tarzan, drakula, uzaylılar, devler, cüceler, sihirbazlar, hayaletlerin yer aldığı yeşilçam'ın siyah beyaz ve renkli filmleri, 19-22 eylül'de sinemaseverlerin beğenisine sunulacak.

beyoğlu majestic sinemasında, 16 filmlik özel bir seçkinin ücretsiz izlenebileceği festival, fantastik türk sinemasının son dönem temsilcilerinden can evrenol'un "baskın" adlı kısa filminin galasıyla başlayacak.

fantastik yapımların temsilcilerinin de katılacağı film gösterimleri ve panellerin yer alacağı festivalin kapanış töreninde fantastik sinema emekçilerine "onur ödülleri" takdim edilecek.

-"fantasturka, yeni fantastik filmlere vesile olacak"

festival başkanı kerem akkoyunlu, "fantasturka, çoğu 1950-1980 yıllarında çekilmiş 5 bin fantastik türk filmini içeren bir dönemi kapsamakta. gümüş nitrat çıkarılmak amacıyla eritildiği için birçok filme ulaşılamadığı bir dönemin, şimdiye kadar türk sinemasında sadece 'dalga' konusu olarak yer alması, bizi bu festivali düzenlenmek konsunda teşvik etti" dedi.

fantastik film alanında hollywood'un egemenliğine işaret eden akkoyunlu, türk sinemasında hollywood uyarlaması bir çok film olmasına rağmen, dönemin kült yönetmenlerinin de kendi fantastik dünyalarının filmlere yansıttığını kaydetti.

akkoyunlu, fantasturka'nın dönemin "kayıp" filmlerini izleyiciyle buluşturacağına ve yeni fantastik filmler çekilmesine vesile olacağına inandığını ifade etti.

-türk işi fantastik filmler

festivalde "baskın" ve "enterchat" kısa filmleri izleyiciyle buluşacak. 1953-1994'te çekilen 14 fantastik uzun metrajlı türk filmi ise şunlar:

3 dev adam, aybiçe kurt kız, drakula istanbul'da, dünyayı kurtaran adam, korkusuz kaptan swing, karanlık sulak, klink uçan adama karşı, sihirbazlar kralı mandrake kiling'in peşinde, ölüler konuşmaz ki, pamuk prenses ve 7 cüceler, süpermen dönüyor, tarzan istanbul'da, turist ömer uzay yolunda ve yılmayan şeytan."

22 ağustos 2013 tromsö beşiktaş maçı

almeida'nın bu sezon olsun kötü şansını yenmemizi dilememize sebep olan bir gol attığı maçtır.

http://bilemedim.com/tromso-besiktas-mac-ozeti/

6 ağustos 2013 fenerbahçe red bull salzburg maçı

direniş konusunda gösterdiği çaba ile fenerbahçe taraftarının unutulmayacağı maç olmuştur.

http://bilemedim.com/gfb-...direnisini-destekliyor-mu

bilemedim com

yeni bir meraklı sitesi. biraz amatör ruhla başlamışlar belli ki. kopyala yapıştır mantığını bir kenara bırakmış oturup yazan adamlar/kadınlar sanırım. zamanla daha iyi olacaklar gibi.

system of a down

daron malakian'ın çok iyi bir sese sahip olduğunu her roulette dinleyişimde bana hatırlatan grup. hiç bitmemeliler. scars on broadway dinle söylediğimi iyice anla. bir de dreaming dinleyin hak vermezseniz tamam ben yokum bu işte.

elma değil ayva

çok ince sözlere sahip eğlenceli mirkelam şarkısı.

asuman pansuman

sıradışı mirkelam çalışması. yıllar geçse de unutulmayacak sanırım. özellikle yeşilçam'ın erotik dönemlerine yapılan göndermeler de şahanedir. (bkz: işte kapı işte sapı) (bkz: kartal pendik gittik geldik)

beyaz rusya

öyle söylendiği gibi yok kızları para göz, yok şöyle, yok böyle demeye gerek yok. çok efendi kızları da var. çok delikanlı kızları da var. çok kaşar olanı da var. ama unutmamalı ki her yerde durum böyle. yani kısacası onlarda da kezban var. seven tam sever ve gönülden sever burda. seks için, para için beraber olanını görmedim. sadık kadınların ülkesidir belarus. kaşar diyorsunuz türkiye'de çok mu farklı durum, kezban'ın önde gideni var tr'de, kaşarın en babası da var. gece bara gittiğinde gecenin üçünde barda sarhoş bulacağın kızı belarus'ta da türkiye'de de italya'da da aynı şekilde bulursun. ben bunu gördüm, bunu bilir, bunu söylerim. 2 ay kadar kaldığım ülkede edindiğim izlenimler çok daha fazla ama temel konudan bu şekilde bahsedebiliriz.

ankara

kim ne der hakkında neler söyler de yerer bilemiyorum ama benim için başkadır. benim için bir tanedir, aşktır, candır. 8 aydır ayrıyım kendisinden ve bazen çok ama çok özlüyorum. yurtdışında da olsan, en baba ülkelere de gitsen, en güzel şehirleri de görsen ankara her zaman bir başka oluyor. ankara demek soğuk demek diye devam etmeyeceğim, onun denizi yok diyenlere cevap vermekle de uğraşmayacağım ama, siz olsanız da olmasanız da, sevseniz de sevmeseniz de ankara hep özel, hep güzel kalacak demek yeterli olacaktır sanırım. dünyanın en milyoner adamı da olsam orda yaşayacağım ben, gitmeyeceğim güzel şehrimden.

azerbaycan

kardeştir, candır, sevilen ülkedir. bir iki köpeğin sözüyle düşmez gözümüzden, gönlümüzden.

maskott

melekler şehri vardı, ay ışığı vardı, dağılmaları fena olmuş gruptur. koray candemir o mükemmel sesinle elini neye atsan kurutmak zorunda mısın abicim? ego problemimi oluyor ne oluyor bilmiyorum ama biz bu sesten mahrum kalmamalıyız. koray candemir solo albüm mü yapacak ne yapacaksa yapsın bir an önce.

mustafa kemal atatürk

hani derler ya şakirt tayfası, "çok içiyordu, müslüman değildi." falan filan diye. hani biz de deriz ya "o'nun sarhoşken kurduğu memleketi ayıkken yönetemiyorsunuz." diye. hepsi hikaye abicim. bugün youtube'a atatürk yazınca bile "atatürk gerçeği", "atatürk'ün din düşmanlığı" gibi yazılar çıkıyorsa yönetenden bana ne, milletim beyni öyle bir yıkanmış ki ülke kurucusundan nefret eder hale gelmişler. yazık... tanım: değeri bilinmemiş, bilinmeyen ve bilinmeyecek olan.

twitter

saçmasapan insanların saçmasapan aforizmalar paylaşarak, kendilerini filozof gibi göstermeye çalıştıkları site. bir de "follow-follow" gibi bir saçmalık var. kendilerini açıklayacakları yerde tutup da "takip et, takip edeyim" diye yazan mallar dolu burda. ne kadar çok takipçi, o kadar çok prestij demek sonuçta. te allam!